Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce v Turnově pokračují, v Nádražní i pod viaduktem se intenzivně pracuje

 
pátek, 12. července 2019, 09:20

Práce na rekonstrukci ulice Nádražní a silnice druhé třídy č. 610 v Turnově pokračují i v letních měsících. Do konce příštího týdne by mohla být položená dlažba na pravé straně. Intenzivně se pracuje i pod viaduktem.

„V současné době už jsou položeny první vrstvy asfaltu v délce 350 metrů,“ uvedla mluvčí města Turnov Zdenka Štrauchová. Zároveň probíhá pokládání dlažby a v úseku o délce zhruba půl kilometru jsou už hotové kamenné obruby.

Vedle prací na pokládce asfaltu a dlažby probíhá i složitá rekonstrukce pod viaduktem. „Pracuje se na Odolenovickém potoce, kanalizaci a vodovodu,“ dodala Štrauchová.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Turnov
 


 

Kam dál?

Turnov plánuje snížit svoz komunálního odpadu a přidat nádoby na...

čtvrtek, 4. července 2019, 19:57

V Turnově se plánují změny v oblasti třídění a odvozu odpadu. Vedení města chce zvýšit počet nádob na tříděný odpad. Naopak odvoz...

Most u hradu Rotštejn je do odvolání uzavřen, do Klokočských skal se...

čtvrtek, 4. července 2019, 14:42

Zřícenina skalního hradu Rotštejn láká v letních měsících mnoho turistů. Nachází se v krásném prostředí nedaleko Klokočských...

Na Turnov se po dvou letech usmálo štěstí, díky dotaci zmodernizuje...

čtvrtek, 4. července 2019, 12:07

V roce 2017 požádalo město Turnov o dotaci na modernizaci učeben a konektivity tří místních základních škol. Letos se městu...

V Harrachově chtějí zachránit skokanské můstky. Vyhlásili sbírku

čtvrtek, 4. července 2019, 07:12

Spolek z krkonošského Harrachova vyhlásil sbírku na záchranu skokanských můstků, které nejsou už rok v provozu kvůli havarijnímu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.