Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

I Turnov se pustil do zavlažování stromů pomocí vaků

 
pátek, 12. července 2019, 19:09

Novinka v podobě zavlažovacích vaků dorazila i do Turnova, kde je město poprvé využívá v ulici 5. května. A zavlažovacích vaků nemá turnovská radnice málo, koupila jich celkem 44.

Turnov chce pomocí zavlažovacích vaků zajistit dostatečnou vláhu stromům, které se nachází v prostředí s dlažbou a nepropustným povrchem. 

Dva spojené vaky pojmou až 190 litrů vody a postupné zavlažování trvá zhruba pět až devět hodin. Díky tomu se voda do ke kořenům dostává postupně. Navíc se voda nevylévá zbytečně do okolí a dostane se hluboko do substrátu. Město tak nyní plánuje vaky využít na různých místech po městě.

Napsal(a) redakce | Foto Město Turnov
 


 

Kam dál?

Rekonstrukce v Turnově pokračují, v Nádražní i pod viaduktem se...

pátek, 12. července 2019, 09:20

Práce na rekonstrukci ulice Nádražní a silnice druhé třídy č. 610 v Turnově pokračují i v letních měsících. Do konce příštího...

Turnov plánuje snížit svoz komunálního odpadu a přidat nádoby na...

čtvrtek, 4. července 2019, 19:57

V Turnově se plánují změny v oblasti třídění a odvozu odpadu. Vedení města chce zvýšit počet nádob na tříděný odpad. Naopak odvoz...

Most u hradu Rotštejn je do odvolání uzavřen, do Klokočských skal se...

čtvrtek, 4. července 2019, 14:42

Zřícenina skalního hradu Rotštejn láká v letních měsících mnoho turistů. Nachází se v krásném prostředí nedaleko Klokočských...

Na Turnov se po dvou letech usmálo štěstí, díky dotaci zmodernizuje...

čtvrtek, 4. července 2019, 12:07

V roce 2017 požádalo město Turnov o dotaci na modernizaci učeben a konektivity tří místních základních škol. Letos se městu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.