Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

I Turnov se pustil do zavlažování stromů pomocí vaků

 
pátek, 12. července 2019, 19:09

Novinka v podobě zavlažovacích vaků dorazila i do Turnova, kde je město poprvé využívá v ulici 5. května. A zavlažovacích vaků nemá turnovská radnice málo, koupila jich celkem 44.

Turnov chce pomocí zavlažovacích vaků zajistit dostatečnou vláhu stromům, které se nachází v prostředí s dlažbou a nepropustným povrchem. 

Dva spojené vaky pojmou až 190 litrů vody a postupné zavlažování trvá zhruba pět až devět hodin. Díky tomu se voda do ke kořenům dostává postupně. Navíc se voda nevylévá zbytečně do okolí a dostane se hluboko do substrátu. Město tak nyní plánuje vaky využít na různých místech po městě.

Napsal(a) redakce | Foto Město Turnov
 


 

Kam dál?

Rekonstrukce v Turnově pokračují, v Nádražní i pod viaduktem se...

pátek, 12. července 2019, 09:20

Práce na rekonstrukci ulice Nádražní a silnice druhé třídy č. 610 v Turnově pokračují i v letních měsících. Do konce příštího...

Turnov plánuje snížit svoz komunálního odpadu a přidat nádoby na...

čtvrtek, 4. července 2019, 19:57

V Turnově se plánují změny v oblasti třídění a odvozu odpadu. Vedení města chce zvýšit počet nádob na tříděný odpad. Naopak odvoz...

Most u hradu Rotštejn je do odvolání uzavřen, do Klokočských skal se...

čtvrtek, 4. července 2019, 14:42

Zřícenina skalního hradu Rotštejn láká v letních měsících mnoho turistů. Nachází se v krásném prostředí nedaleko Klokočských...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.