Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do ulice Nádražní v Turnově se vrací život, chodci i cyklisté si užívají nový chodník

 
pondělí, 22. července 2019, 10:43

Velká rekonstrukce v ulici Nádražní v Turnově úspěšně pokračuje. A v ulici se již mohou po jedné straně pohodlně pohybovat cyklisté i chodci. Nová dlažba totiž dělí chodník na část pro pěší chodce a pro cyklisty.

Zatím je zámková dlažba hotová v úseku od Hotelu Beneš ke křižovatce. Během tohoto týdne vyroste nový chodník i na protější straně. „Na levé straně ulice se zatím dláždily zálivy a zakopávalo se veřejné osvětlení,“ komentovala mluvčí města Zdenka Štrauchová.

K pokládání prvního asfaltu by mělo dojít na přelomu měsíce. Na začátku srpna by také mělo dojít k budování chodníku v úseku mezi ulicemi Prouskova a 1. máje. Pokračují i složité práce pod viaduktem. „Pokračuje zde pokládka plynu a probíhají práce na kanalizaci,“ dodala Štrauchová.

Napsal(a) redakce
 


 

Kam dál?

Stezka korunami stromů. Zábava pro děti i dospělé v Krkonoších

sobota, 20. července 2019, 17:45

Nevšední zážitky v přírodě, daleké výhledy, nespoutané dobrodružství a zábavu nabízí dětem i dospělým Stezka korunami stromů...

Kvůli hnilobě včelího plodu už museli veterináři spálit 91 včelstev

pátek, 19. července 2019, 10:55

Kvůli hnilobě včelího plodu už museli veterináři na Semilsku spálit 91 včelstev. Číslo nemusí být konečné, ohnisek nákazy...

Oprava Žižkovské ulice v Jilemnici se prodraží a navíc i protáhne

čtvrtek, 18. července 2019, 12:10

Probíhající rekonstrukce Žižkovy ulice se kvůli komplikacím prodraží. Cena by se měla zvýšit o přibližně dva miliony korun....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.