Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O čistotu a vzhled Riegrovky bude pečovat město společně s turisty a skauty

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 07:40

Riegrova stezka vedoucí mezi Spálovem a městem Semily je oblíbeným turistickým cílem a nyní má své nové patrony v podobě skautů a Klubu českých turistů (KČT).

Město se s těmito institucemi dohodlo na spolupráci, která zachová toto jedinečné místo. „Riegrova stezka, která vede překrásným údolím Jizery, odnepaměti láká turisty k výletům. Nyní se o zachování její jedinečnosti a přírodního dědictví budou starat spolu s městem i její patroni,“ uvedla starostka Lena Mlejnková.

Patrony se stal Klub český turistů a český skaut, konkrétně středisko Varta Semily. Novinkou je zejména spolupráce s junákem, KČT se totiž na údržbě stezky již podílí. „Mezi naše zákony patří i být prospěšný,“ komentoval vedoucí střediska Vatra Jan Farský. Příští rok navíc uplyne přesně 30 let od doby, kdy byla v Semilech obnovena činnost skautů. „Celou dobu nás město podporovalo. Připadá nám tak logické nabídnout své síly ve prospěch Semily,“ řekl Farský.

Podle svého závazku by měli skauti každý týden Riegrovu stezku uklízet, monitorovat její stav a zároveň v případě nutnosti informovat město. Semily musí zajistit zejména veřejnou přístupnost této jedinečné lokality a KČT se pak stará hlavně o pravidelnou obnovu turistického značení.

„Riegrova stezka si naši péči jistě zaslouží. V září navíc oslaví společně se semilskou turistikou výročí 110 let,“ uvedla za KČT Zdena Marková. Dvacátého prvního září se tak uskuteční Semilské turistické slavnosti. Ten den proběhne slavností vernisáž tematické výstavy, křest knihy Sto deset let turistiky na Semilsku i pamětní desky T. G. Masaryka. „Nebude chybět ani turistický pochod v kostýmech a další program v Bítouchově,“ dodala Marková.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.cesky-raj.info
 


 

Kam dál?

Cyklista jel po hlavní, řidička po vedlejší. Skončilo to pádem z kola

středa, 21. srpna 2019, 09:14

Semilští policisté v těchto dnech řeší případ, ve kterém figuroval cyklista a řidička osobního vozidla značky Hyundai. Přestože...

Na chování řidičů při předjíždění se zaměřili policisté i s vrtulníkem

pondělí, 19. srpna 2019, 13:11

Vedle běžných silničních kontrol si občas vezmou policisté na pomoc i vrtulník. A právě v uplynulých dnech ho využili na silnici...

Nechte si označit kolo nebo koloběžku unikátním kódem, lákají...

pondělí, 19. srpna 2019, 09:20

Zítra Městská policie v Turnově se pustila do preventivní akce, v rámci které značí jízdní kola moderní metodou. V případě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.