Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silnice na Bukovině a Kobylce se dočkají nového povrchu

 
neděle, 8. září 2019, 11:30

Některé komunikace v Turnově se ještě letos dočkají lepšího povrchu. Mezi ně patří třeba silnice na Bukovině a Kobylce. Radnici se podařilo vyčlenit část rozpočtu právě na tyto komunikace, kde aktuálně pracují pracovníci Technických služeb Turnov.

Jako první se oprav dočkaly silnice na Bukovině nad kapličkou. Opravy tohoto úseku vyšly turnovskou kasu na téměř 100 tisíc korun. „Je fajn, když se daří opravovat místní komunikace. Snažíme se myslet i na drobnější investice,“ komentoval starosta Tomáš Hocke.

Dále se pracuje na silnici spojující Kobylku s E65 vedoucí na Železný Brod. Tento úsek je dlouhý 180 metrů a radnice za něj zaplatí přes 220 tisíc korun.

Napsal(a) redakce | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Příští víkend se bude konat tradiční slavnost Semilský pecen

sobota, 7. září 2019, 16:45

V Semilech bude během příštího víkendu živo. Koná se zde oblíbená akce Semilský pecen. Ta má pravidelně zázemí na Ostrově a koná...

V turnovské nemocnici se uskuteční Den zdraví. Program nabídne...

sobota, 7. září 2019, 09:45

Ve čtvrtek mají lidé jedinečnou příležitost nahlédnout pod ruce lékařům z turnovské nemocnice. Po celé odpoledne se zde bude...

TIP NA VÝLET: Výhled z Krkavčí skály je jako z pohádky

sobota, 7. září 2019, 08:23

Slyšeli jste už o Krkavčí skále? Možná ne. Nepatří totiž mezi ty nejnavštěvovanější místa kraje. Opomíjená je ale neprávem....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.