Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Starou lávku v Bítouchově nahradí nová. Bude sloužit pěším i cyklistům

 
pátek, 13. září 2019, 14:45

Lávku přes řeku Jizeru využívá v Bítouchově mnoho lidí i cyklistů. Vede tudy totiž oblíbená cyklostezka Greenway Jizera. Vzhledem ke špatnému stavu konstrukce ji ale nahradí nová lávka.

Výstavbu nové lávky plánuje město Semily už několik let. V roce 2016 byla zadána studie. Radnice zvažovala i opravu současné konstrukce, nakonec ale musí být vystavěna zcela nová lávka. „Rekonstrukce stávající lávky byla vyhodnocena jako nevhodná,“ uvedla starostka Lena Mlejnková.

Vedle nové lávky bude také cyklostezka v Řekách doplněna o nové odpočinkové místo a informační panely. „Díky dotaci v rámci druhé etapy projektu Cyklostezka - Z údolí Jizery do údolí Bobru se Semilští dočkají těchto novinek,“ komentovala starostka. Semily v současné době mají již vítězný návrh a nyní budou hledat zhotovitele stavby.

Díky budování cyklistického a pěšího propojení Bítouchova a Semil si mohou cyklisté i turisté užít výlet a vyhnout se frekventovanějším úsekům. Samotná výstavba nové lávky by měla proběhnout v příštím roce. Náklady na tento projekt se pohybují okolo 7,6 milionu korun. Radnici se podařilo získat dotaci ve výši 4,5 milionu korun.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Semily
 


 

Kam dál?

Ve Vítkovicích v Krkonoších vyrostou další moderní apartmány

pátek, 13. září 2019, 07:39

V krkonošském středisku Vítkovice na Semilsku začaly práce na výstavbě dalších apartmánů. V následujících čtyřech letech by tak...

TIP NA VÝLET: Krkonoše známé – neznámé

úterý, 10. září 2019, 08:38

Poznejte Krkonoše trochu jinak. Nejvyšší české hory, to není jen Sněžka a pramen Labe. Objevte horské louky poseté roubenkami,...

Turnov chce postavit pomník Masaryka k výročí jeho návštěvy ve městě

pondělí, 9. září 2019, 17:02

Turnov chce postavit pomník prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jeho odhalení plánuje na rok 2022, kdy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.