Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Úřad Prahy 1 rozhodl o pokutě za vyhozené kytice politiků

sobota, 5. ledna 2019, 09:42Společnost
 

Úředníci Prahy 1 rozhodli o uložení pokut dvěma aktivistům, kteří loni při oslavách 17. listopadu vyhodili v Praze u památníku na Národní třídě do odpadkového koše kytice od některých politiků. Za přestupek proti majetku musí zaplatit každý 2000...

 

Velké obchodní řetězce v Česku ruší prodej igelitových tašek. Začnou nabízet papírové

sobota, 5. ledna 2019, 07:59Společnost
 

Z velkých obchodních řetězců postupně mizí plastové tašky. S koncem roku některé z obchodů nahradily plastové tašky papírovými a taškami určenými na opakované použití a vyrobenými z přírodních materiálů. S koncem igelitových či plastových tašek...

 

Odpadky, zranění i úmrtí. Následky ohňostrojů nejsou lidem lhostejné, vzniká proto petice

sobota, 5. ledna 2019, 06:22Společnost
 

Kouř, který zahalí i velké metropole, odpadky, jenž se válí dlouhé měsíce na ulicích, nesmírný hluk, vystresovaná nebo mrtvá zvířata. Tyto a další dopady ohňostrojů zburcovali lidi, kteří se rozhodli postavit se této „tradici“ a bojovat za její...

 

Sever Čech zasype další sníh. Výstraha meteorologů platí až do sobotního poledne

pátek, 4. ledna 2019, 20:20Společnost
 

Od dnešního večera začne podle meteorologů vydatně sněžit, a to zejména v Jizerských horách, na Šumavě, na Českomoravské vrchovině, v Jeseníkách a Beskydech. V Moravskoslezském a Zlínském kraji se sníh objeví i v polohách nad 400 metrů nad mořem,...

 

Zloděj navrtal nádrže aut, na moc si ale nepřišel

pátek, 4. ledna 2019, 16:59KrimiLiberecko
 

Zatímco majitelé zaparkovaných automobilů oslavovali ve Vratislavicích příchod Nového roku, zloděj si chtěl na jejich vozech přivydělat. Rozhodl se přivlastnit si obsah jejich nádrží.

 

VIDEO: Silvestrovské ohňostroje zamořují vzduch ve velkých městech, ukázala analýza

pátek, 4. ledna 2019, 10:33Společnost
 

Odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky podle meteorologů zhoršuje ovzduší, i když jen krátkodobě se při tom ve vzduchu zvyšují koncentrace znečišťujících látek. O silvestrovské noci má v tomto ohledu přitom horší vliv na kvalitu ovzduší...

 

Majitelka měla ve sklepě zásobu alkoholu, tu jí někdo mezi svátky vyfoukl

pátek, 4. ledna 2019, 08:29Krimi
 

Zloděj si vyhlédl sklep ve Vesci. S jeho obsahem byl patrně spokojen, našel zde hned několik lahví alkoholu a všechny do jedné si odnesl.

 

Oblastní galerie představí díla Jana Měřičky a na jaře se sem vrátí vodní hladina

pátek, 4. ledna 2019, 07:02Kultura
 

Oblastní galerie našla v bývalých lázních ideální zázemí. V uplynulém roce sem zavítalo více než 40 000 návštěvníků. Bohatý program nabídne galerie i v následujících měsících.

 

FOTO: Na zasněžené vozovce dostal smyk, zastavil se až o strom

pátek, 4. ledna 2019, 05:56KrimiJablonecko
 

Řidič ve voze značky Lexus vyrazil večer od Vysokého nad Jizerou ke Zlaté Olešnici. Svou jízdu ale nepřizpůsobil podmínkám a skončil ve stromě.

 

Srážka autobusu s osobákem i kolony, policisté od včerejška řešili přes sedmdesát oznámení

čtvrtek, 3. ledna 2019, 14:21DopravaLiberecko
 

Sníh si užívají děti při sáňkování i lyžaři. Na silnicích je ovšem již méně vítaný. Sněžení, ledovka a vítr vytváří nelehké překážky, se kterými se musí řidiči vypořádat. O komplikace a nehody v takovém počasí není nouze.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.