Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Liberecká ZOO vítá první mláďata roku. Narodila se antilopa a pelikáni

úterý, 15. ledna 2019, 10:49SpolečnostLiberecko
 

Antilopa koňská a hned tři pelikáni bílí. Liberecká ZOO se v novém roce může pochlubit prvními mláďaty. Malá antilopa přišla na svět hned druhého ledna v brzkých ranních hodinách a jde o samečka.

 

Kuchyňské utěrky nejsou zárukou dokonalé hygieny

pondělí, 14. ledna 2019, 19:06Společnost
 

Kuchyňské papírové utěrky jsou na jedno použití, přitom na jejich výrobu je zapotřebí spousta energie i materiálu. Výrobci argumentují jejich větší hygieničností ve srovnání s látkovými hadříky. Spotřebitelský časopis dTest otestoval celkem 18...

 

Liberec chce pozemky pod autobusovým nádražím prodat kraji

pondělí, 14. ledna 2019, 14:52DopravaLiberecko
 

Liberec chce pozemky pod autobusovým nádražím prodat Libereckému kraji. Podle náměstka primátora Jiřího Šolce (SLK) za stejnou cenu, za jaké je koupilo město loni od soukromé firmy. Město za areál zaplatilo 23,5 milionu korun. Vedení kraje se...

 

Kontejner na papír? Někdo do něj vyhodil zbytky vyvrhnutého srnce

pondělí, 14. ledna 2019, 14:01SpolečnostLiberecko
 

Pracovníci ve sběrných dvorech by mohli vyprávět, co všechno se najde v kontejnerech na tříděný odpad. Tentokrát jde ale o případ extrémní. V Hrádku totiž našli mezi tříděným papírem vyvrhnutého a naporcovaného srnce včetně hlavy.

 

Řidička v Hanychovské ulici srazila dívku a ujela. Pátrá po ní policie

pondělí, 14. ledna 2019, 13:19KrimiLiberecko
 

Liberečtí dopravní policisté řeší nehodu, při které neznámá řidička srazila nezletilou dívku. Došlo k ní v neděli kolem půl druhé odpoledne v Hanychovské ulici nedaleko prodejny Sport Brzák.

 

Liberec má první bezdoplatkovou zónu, dům ve Vojanově ulici

pondělí, 14. ledna 2019, 11:51SpolečnostLiberecko
 

Liberec má první takzvanou bezdoplatkovou zónu. Vztahuje se na bytový dům Vojanova 138 ve čtvrti Františkov nedaleko základní školy. Nově ubytovaní v tomto domě už nebudou mít nárok na doplatek na bydlení.

 

AKTUALITA: První český terorista dostal čtyři roky vězení

pondělí, 14. ledna 2019, 11:09Společnost
 

Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes poslal soud seniora Jaromíra Baldu na čtyři roky do vězení a nařídil mu ambulantní psychiatrické léčení. Jedenasedmdesátiletý Balda předloni pokácel dva stromy na železniční koleje,...

 

Záchranáři hledali za tmy běžkaře, zmrzlým lyžařům zachránili život

pondělí, 14. ledna 2019, 08:35KrimiLiberecko
 

Tři muži si včera odpoledne museli přivolat pomoc. Podcenili totiž svůj výlet na běžkách, nedaleko Smrku je zastihla tma a oni ztratili orientaci.

 

Půjčil si lešení, prodal ho dál a ještě ohlásil, že mu ho ukradli

pondělí, 14. ledna 2019, 05:58KrimiLiberecko
 

Za celým tímto případem možná stála pouze snaha přivydělat si, stejně tak jednoduše ale neskončil. Muž svému známému v dobré víře zapůjčil lešení, zpět se mu ale vrátila jen část.

 

Tak trochu jiná televize: TV Barrandov slaví 10 let. Jaká byla v éře před Soukupem?

neděle, 13. ledna 2019, 20:31Společnost
 

TV Barrandov slaví desátý rok v éteru. Vysílání spustila 11. ledna 2009 a desetileté výročí oslaví ve stínu hrozby ztráty licence. Jaká televize byla v éře „před Soukupem“ a jak ji Jaromír Soukup proměnil, píše v původním textu pro týdeník...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.