Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Zatímco během vichřice všichni zůstávali doma, zloději se vydali ukrást čtyřkolky

středa, 13. března 2019, 16:10KrimiČeskolipsko
 

Běsnící vichřice zahnala domů snad opravdu všechny. Tedy skoro. Do terénu samozřejmě museli záchranáři, hasiči, energetici, a dokonce i zloději. Ti ale z vlastní vůle. Do oka jim totiž padly čtyřkolky.

 

Zloděj během noci vykradl několik aut a autobus. Policie hledá muže z kamerového záznamu

středa, 13. března 2019, 16:00KrimiJablonecko
 

Policisté zveřejnili záznam z bezpečnostní kamery, na které je postava muže. Rádi by s ním mluvili, protože se pohyboval v místech, kde v Albrechticích došlo k vloupání do několika aut a autobusu a také k pokusu o vloupání do budovy u...

 

Jak se promění okolí Krajského úřadu? Vznikne přístup k vodě i parkovací dům

středa, 13. března 2019, 14:59SpolečnostLiberecko
 

Okolí Krajského úřadu výrazně prokoukne. Vznikne zde nový parkovací dům a z koryta řeky Nisy bude náplavka.

 

Křižovatka u Viaduktu projde úpravou. Přidá se pruh ve směru od nádraží

středa, 13. března 2019, 14:19DopravaLiberecko
 

Kdo by tohle místo neznal. Jedete po kolejích od Viaduktu a chcete odbočit vlevo na křižovatku s Žitavskou ulicí. Jenže to nejde. A zatímco na semaforu svítí zelená doprava, křižovatku blokuje auto, které chce jet rovně či doleva na Františkov....

 

Liberečtí studenti se připojí ke stávce švédské dívky. Chtějí upozornit na změny klimatu

středa, 13. března 2019, 11:00VzděláníLiberecko
 

Klima se mění. Podle OSN máme dvanáct let na odvrácení ekologické katastrofy. Na problém nyní upozorní i liberečtí studenti z Gymnázia F. X. Šaldy. Inspirováni švédskou dívkou Gretou Thunberg vyrazí v pátek před libereckou radnici stávkovat za...

 

Bezmála čtyři hodiny bojovali hasiči s požárem v Líšném

středa, 13. března 2019, 10:18KrimiJablonecko
 

Včera na večer vyráželi hasiči k požáru sazí v komíně rodinného domu v obci Líšný na Jablonecku. Díky rychlému zásahu ochránili značný majetek.

 

Lidé radili policistům, kde měřit rychlost. Vybrali Libereckou výšinu i hladinu Mácháče

středa, 13. března 2019, 09:42Doprava
 

Celý únor mohli lidé dávat policii tipy na problematická místa, kde by se dala měřit rychlost. A jak už to v podobných anketách v Česku bývá, i tentokrát to někteří vzali jako recesi. Policistům tak radí měřit na hladině Máchova jezera, na...

 

Dopravní podnik obviňuje primátora Kroupu z útoků, ten zvažuje žalobu

středa, 13. března 2019, 09:30SpolečnostJablonecko
 

Atmosféra mezi představiteli Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a vedením města Jablonec nad Nisou houstne. Argumenty jedné strany střídají názory strany druhé. Poslední zpráva Dopravního podniku ale primátora Jablonce Milana...

 

Zima se s Libereckým krajem ještě neloučí, i dnes může napadnout

středa, 13. března 2019, 07:51DopravaZ kraje
 

Předpověď podle Českého hydrometeorologického ústavu počítá i dnes se sněhovými nebo smíšenými přeháňkami. Jedná se zejména o lokality v minimální nadmořské výšce 800 m.n.m. Větší pozornosti by měli dbát řidiči v celém kraji.

 

Předjížděla v zatáčce cyklistu a skončila v plotě

středa, 13. března 2019, 05:58KrimiJablonecko
 

Ženu, která havarovala v uplynulých dnech na silnici první třídy č. 10 v katastru obce Splzov, bude ještě asi dlouho pronásledovat obraz cyklisty. Toho se rozhodla předject, jenže ne zrovna na vhodném místě.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.