Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Hned několik literárních svátků oslaví Krajský úřad soutěží i miniknihovnou

úterý, 12. března 2019, 20:08KulturaLiberecko
 

Na jaře slaví milovníci knih hned několik svátků. Čeká je Světový den poezie, Mezinárodní den dětské knihy, ale také Světový den knihy a autorského práva. A u této příležitosti vyhlášuje Krajský úřad nejen soutěž o Knihu Libereckého kraje, ale...

 

Hnědé popelnice se vrací. Od dubna bude opět zahájen svoz bioodpadu

úterý, 12. března 2019, 17:26SpolečnostLiberecko
 

Více než tři tisíce domácností využívá hnědé popelnice na bioodpad. Ty se samozřejmě přes zimu nesvážejí, jejich čas tak přichází až nyní. Jejich svoz začne v dubnu.

 

Zemřel Tomáš Princ, ředitelem liberecké SŠSSAD byl šestadvacet let

úterý, 12. března 2019, 16:17Společnost
 

V neděli 10. března zemřel ve věku 70 let bývalý dlouholetý ředitel liberecké Střední školy strojní, stavební a dopravní.

 

Ženu napadl násilník, jenže na kamerách nikdo nebyl

úterý, 12. března 2019, 14:42KrimiJablonecko
 

Na policii se obrátila žena, kterou přepadl neznámý násilník. Údajně ji chtěl v centru Jablonce připravit o batoh, který měla na zádech. Něco zde však nehrálo.

 

Hladový cizinec kradl v domě na hranicích. Majitelka ho zamkla ve sklepě

úterý, 12. března 2019, 14:20KrimiLiberecko
 

Nepříjemné chvíle prožila minulý týden majitelka domu v Habarticích. V pozdních odpoledních hodinách totiž doma načapala zloděje, se kterým se setkala tváří v tvář a duchapřítomně ho zamkla ve sklepě.

 

Referendum se podle soudu nemělo vůbec konat. Radnice bude chtít peníze po státu

úterý, 12. března 2019, 07:01PolitikaLiberecko
 

Liberec uspěl u Nejvyššího správního soudu (NSS) s kasační stížnosti proti rozhodnutí krajského soudu v souvislosti s místním referendem. V Liberci se konalo loni na podzim. Podle vedení radnice podmínky k jeho uspořádání splněné nebyly. Liberec...

 

Řidička si u vratislavického pivovaru nejspíš spletla pedály a otočila auto na bok. Nadýchala 1,6 promile

úterý, 12. března 2019, 06:01KrimiLiberecko
 

Neobvyklou nehodu řeší vratislavičtí policisté. U výjezdu z pivovaru tam v pátek před sedmou ráno nezvládla své auto řidička, která vyjela na svah a s autem se převrátila na bok.

 

FOTO: Řidička, která nabourala do autobusu, ohrozila více než deset osob

úterý, 12. března 2019, 05:57KrimiLiberecko
 

O sobotní srážce autobusu s osobním automobilem na Horákovce jsme vás informovali. Řidička vozu značky Citroën tehdy vjela do protisměru a narazila do autobusu. Z místa ale ujela.

 

Ani blázen, ani podvodník. Muž z videa se zapnutými majáky byl opravdu policista

pondělí, 11. března 2019, 19:13Za humnyKrimi
 

Tohle by podle videa, o kterém jsme dnes informovali, nikdo nečekal. Muž, který se zapnutými majáky zastavil řidiče a požadoval po něm pokutu, byl opravdu policista. Proč tedy ale z místa ujížděl? A jaké byly okolnosti celé situace?

 

Z českolipského Domova mládeže museli kvůli vichřici evakuovat téměř čtyřicet osob

pondělí, 11. března 2019, 18:29KrimiČeskolipsko
 

Noční vichřice si vybrala daň na internátu Střední průmyslové školy v České Lípě, konkrétně na střeše budovy. Během uplynulé noci museli být z místa evakuováni všichni studenti.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show, extrémy a neustálý nárůst výkonu? Na to se v tématu dnešního dne zaměřila Drbna.

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.