Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Za krádež luxusního bavoráka mu hrozí až šest let

 
čtvrtek, 9. srpna 2018, 18:35

Policejní hlídka v Novém Městě pod Smrkem zadržela muže, který řídil odcizené vozidlo za více než milion a půl. Zloděj putoval do cely. Hrozí mu trest ve výši až šest let za mřížemi.

Projíždějící bílý sportovní vůz značky BMW na sebe upozornil zahraničními registračními značkami i rychlejší jízdou. Policisté řidiče zastavili, v jízdě už nepokračoval.

„Řidič nepředložil ani své osobní doklady, ani doklady k vozidlu,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský. Cizinec navíc nechal při kontrole běžet motor. Policisté tedy následně zjistili, že vůz má narušenou elektroinstalaci. 

Další šestření dovedlo hlídku ke zjištění, že registrační značky jsou evidovány u jiného typu auta a navíc je tento vůz nahlášený jako odcizený v sousedním Německu a to od ranních hodin. 

„Dvaatřicetiletý muž byl převezen na služebnu. Orientační test na přítomnost alkoholu a drog byl negativní,“ dodal Robovský. Cizinec je nyní obviněn ze zločinu podílnictví. Zároveň byl podán návrh na vzetí muže do vazby. Nyní mu za spáchaný čin hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou až do šesti let. 

 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Plnotučné hořčice obsahují méně éček než dříve

čtvrtek, 9. srpna 2018, 16:17

Tučná, masitá nebo nevýrazná jídla jsou rázem pikantnější, když se k nim přidá hořčice. K její výrobě nejsou konzervanty nutné,...

Přes sto padesát tisíc zaplatil kraj chovatelům, u kterých řádili vlci

čtvrtek, 9. srpna 2018, 14:23

Liberecký kraj dlouhodobě vyplácí peníze osobám, kterým vznikla škoda způsobená chráněným živočichem. Patří sem vydry, kormoráni...

Nabídku na zajištění dopravní obsluhy podaly jen dvě firmy, kraj...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 10:22

Do veřejných zakázek týkajících se zajištění dopravy, které vyhlásil kraj, se přihlásily pouze dvě společnosti. Jedna firma navíc...

(NE)OBYČEJNÍ: Uvidím, kam mě koleje zavedou, říká strojvedoucí Jiří...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 09:35

Najít zaměstnání, které člověka baví, je opravdu štěstí. Jiřímu Koženému se to povedlo. Vždy chtěl být strojvedoucím a nyní již...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.