Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělávání praxí znamená nové zkušenosti a větší šanci na pracovním trhu

 
pondělí, 20. února 2017, 11:22

Projekt Vzdělávání praxí propojuje zájemce, kteří chtějí získat nové znalosti a zkušenosti v reálném pracovním prostředí a na druhé straně firmy, které naopak chtějí prostřednictvím nabízených praxí jednotlivcům pomoci, aby byl jejich vstup, nebo udržení se na pracovním trhu co nejsnadnější.

Do projektu se tak mohou zapojit uchazeči o zaměstnání, rodiče na/po rodičovské dovolené, lidé ve věku nad 50 let nebo mladiství (mělo by platit od 9.2, záleží tedy, kdy se bude uveřejňovat).

Účastníci si následně vybírají z nabízených pracovních pozic jednotlivých firem, které se do projektu přihlásily. Samotná praxe je pak v délce 1-6 měsíců dle vybrané pracovní pozice. A vybírat je možné opravdu z velkého spektra oborů, jedná se např. o pozice v administrativní, ekonomické a strojírenské oblasti, ale také pozice v rámci zemědělství, cestovního ruchu, stavebnictví, informačních technologií, marketingu a reklamy a mnoho dalších. Po celou dobu praxe účastníka provází zkušený a zaškolený zaměstnanec dané firmy, tzv. mentor.

Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod. Pro účastníky je to zejména možnost prohloubení si dosavadních znalostí, získání praktických zkušeností a v neposlední řadě případnou možnost uplatnění se v dané firmě. Firmy si v projektu naopak vyzkouší svého potencionálního zaměstnance v praxi, ověří si mentorské schopnosti svých zaměstnanců a získají kompenzaci vynaložených nákladů.

Pokud máte obavy z administrativních úkonů plynoucích z účasti na projektu, je tu pro Vás regionální projektový manažer, který Vám rád a bezplatně poskytne veškeré informace, které s projektem souvisí, zodpoví případné dotazy a pomůže Vám s registrací.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

V Hrádku nad Nisou má vzniknout datové úložiště 130 milionů korun

pátek, 17. února 2017, 10:19

Jablonecká společnost CS Spoje plánuje výstavbu datového centra v průmyslové zóně v Hrádku nad Nisou. Úložiště má být největší na...

Jizerská 50 klepe na dveře, rekreanti ale mají u hoteliérů přednost...

pondělí, 13. února 2017, 14:44

Letošní ročník vytrvalostního závodu běžkařů Jizerská 50 koliduje s jarními prázdninami. Pro účastníky tak bylo skoro nemožné...

Šedesát milionů investují do vzduchu. V Jablotronu vymysleli unikátní...

čtvrtek, 9. února 2017, 10:57

I v tuhých mrazech potřebuje větrací rekuperační jednotka, která vznikla v jabloneckém Jablotronu, více než desetkrát méně...

Liberecký kraj chystá znovu nákup elektřiny a plynu na burze

neděle, 29. ledna 2017, 18:04

Liberecký kraj znovu připravuje nákup elektřiny a plynu prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno. Nakoupit chce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie žádá Sněmovnu o vydání Roznera k stíhání za výroky o romském táboře v Letech

Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM).

Volby by vyhrálo ANO, s odstupem následují ODS a Piráti

Sněmovní volby by nyní jasně vyhrálo vládní hnutí ANO, které by podle aktuálního volebního modelu společnosti Median volilo 29,5 procenta hlasů. Opoziční ODS by skončila druhá se ziskem 13,5 procenta hlasů a třetí Piráti mají o půl procenta hlasů méně. Oproti říjnu si všechny tři strany zhruba o jeden procentní bod polepšily, zatímco obě levicové strany - ČSSD a KSČM - oslabily.

Střelba ve Štrasburku si údajně vyžádala čtyři mrtvé

Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala nejméně dva mrtvé. Například televize BFM TV a agentura Reuters však s odvoláním na své zdroje hovoří už o čtyřech mrtvých. Policie podle agentury Reuters střelce obklíčila a na místě se odehrála přestřelka. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odvoláním na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je údajně vážný.