Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělávání praxí znamená nové zkušenosti a větší šanci na pracovním trhu

 
pondělí, 20. února 2017, 11:22

Projekt Vzdělávání praxí propojuje zájemce, kteří chtějí získat nové znalosti a zkušenosti v reálném pracovním prostředí a na druhé straně firmy, které naopak chtějí prostřednictvím nabízených praxí jednotlivcům pomoci, aby byl jejich vstup, nebo udržení se na pracovním trhu co nejsnadnější.

Do projektu se tak mohou zapojit uchazeči o zaměstnání, rodiče na/po rodičovské dovolené, lidé ve věku nad 50 let nebo mladiství (mělo by platit od 9.2, záleží tedy, kdy se bude uveřejňovat).

Účastníci si následně vybírají z nabízených pracovních pozic jednotlivých firem, které se do projektu přihlásily. Samotná praxe je pak v délce 1-6 měsíců dle vybrané pracovní pozice. A vybírat je možné opravdu z velkého spektra oborů, jedná se např. o pozice v administrativní, ekonomické a strojírenské oblasti, ale také pozice v rámci zemědělství, cestovního ruchu, stavebnictví, informačních technologií, marketingu a reklamy a mnoho dalších. Po celou dobu praxe účastníka provází zkušený a zaškolený zaměstnanec dané firmy, tzv. mentor.

Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod. Pro účastníky je to zejména možnost prohloubení si dosavadních znalostí, získání praktických zkušeností a v neposlední řadě případnou možnost uplatnění se v dané firmě. Firmy si v projektu naopak vyzkouší svého potencionálního zaměstnance v praxi, ověří si mentorské schopnosti svých zaměstnanců a získají kompenzaci vynaložených nákladů.

Pokud máte obavy z administrativních úkonů plynoucích z účasti na projektu, je tu pro Vás regionální projektový manažer, který Vám rád a bezplatně poskytne veškeré informace, které s projektem souvisí, zodpoví případné dotazy a pomůže Vám s registrací.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

V Hrádku nad Nisou má vzniknout datové úložiště 130 milionů korun

pátek, 17. února 2017, 10:19

Jablonecká společnost CS Spoje plánuje výstavbu datového centra v průmyslové zóně v Hrádku nad Nisou. Úložiště má být největší na...

Jizerská 50 klepe na dveře, rekreanti ale mají u hoteliérů přednost...

pondělí, 13. února 2017, 14:44

Letošní ročník vytrvalostního závodu běžkařů Jizerská 50 koliduje s jarními prázdninami. Pro účastníky tak bylo skoro nemožné...

Šedesát milionů investují do vzduchu. V Jablotronu vymysleli unikátní...

čtvrtek, 9. února 2017, 10:57

I v tuhých mrazech potřebuje větrací rekuperační jednotka, která vznikla v jabloneckém Jablotronu, více než desetkrát méně...

Liberecký kraj chystá znovu nákup elektřiny a plynu na burze

neděle, 29. ledna 2017, 18:04

Liberecký kraj znovu připravuje nákup elektřiny a plynu prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno. Nakoupit chce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.

V polských prezidentských volbách drtivě zvítězil Zelenskyj

V nedělních ukrajinských prezidentských volbách drtivě zvítězil politický nováček, herec a bavič Volodymyr Zelenskyj. Vyplývá to ze sečtení téměř 75 procent hlasovacích lístků. Jednačtyřicetiletý rodák z města Kryvyj Rih získal v druhém kole hlasování 73 procent hlasů, zatímco jeho protikandidát, obhajující prezident Petro Porošenko jen 24,6 procenta.

VIDEO: Velikonoční songy. Poslechněte si ty nejbláznivější

Písničky věnované nějakému svátku nejsou žádnou novinkou. Prim určitě hrají Vánoce. Jsou ale i písničky velikonoční? Určitě vymyslíme nějakého toho zajíčka, co utíkal kolem vody, nebo si vybavíme malého koledníčka... Ale co dál, je ještě něco dalšího?