Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Denso Manufacturing Czech a Denso Air Systems chystají spojení

 
pátek, 10. března 2017, 19:16

Liberecké společnosti Denso Manufacturing Czech a Denso Air Systems připravují spojení. Posílit tím chtějí obchodní aktivity v České republice. Spojení umožní oběma společnostem pružněji reagovat na požadavky zákazníků a zefektivnit dodávku vlastních výrobků odběratelům.

Denso Manufacturing je největším zaměstnavatelem v Průmyslové zóně Liberec - Jih. Specializuje se na výrobu klimatizačních jednotek pro automobily, chladičů a ventilátorů k nim. Největšími odběrateli jsou automobilky skupiny Volkswagen, Ford, BMW, Suzuki nebo kolínská automobilka TPCA, ale také Mercedes-Benz nebo třeba Lamborghini. V současné době má firma 2144 kmenových zaměstnanců. Ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2016, uskutečnila zakázky za 12,4 miliardy korun a její hospodaření skončilo ziskem bezmála 623 milionů korun.

Denso Air System byla založena jako strategický dodavatel Denso Manufacturing a ostatních sesterských firem v Anglii a Turecku. Vyrábí hliníkové díly, které jsou spojovacím prvkem v klimatizačních jednotkách do osobních vozů. Firma se zhruba 500 zaměstnanci uskutečnila v loňském roce zakázky za bezmála 760 milionů korun.

"Vedení obou společností zahájila proces sbližování, jehož výsledkem má být nová forma obchodní spolupráce mezi oběma subjekty od podzimu 2017," doplnila mluvčí Denso Manufacturing Markéta Dousková.

Napsal(a) ČTK | Foto Syner
 


 

Kam dál?

VÝZKUM: Na trhu se spotřebitelskými úvěry dochází k porušování...

sobota, 4. března 2017, 16:45

Nová regulace trhu se spotřebitelskými úvěry (zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru účinný od 1. 12. 2016) přinese...

Nabídku benefitů pro zaměstnance chceme rozšiřovat i nadále, říká...

středa, 1. března 2017, 08:21

Před časem jsme v našem médiu referovali o přesunu aktivit společnosti Knorr-Bremse do středu Liberce, kde v budově bývalého...

Vzdělávání praxí znamená nové zkušenosti a větší šanci na pracovním...

pondělí, 20. února 2017, 11:22

Projekt Vzdělávání praxí propojuje zájemce, kteří chtějí získat nové znalosti a zkušenosti v reálném pracovním prostředí a na...

V Hrádku nad Nisou má vzniknout datové úložiště 130 milionů korun

pátek, 17. února 2017, 10:19

Jablonecká společnost CS Spoje plánuje výstavbu datového centra v průmyslové zóně v Hrádku nad Nisou. Úložiště má být největší na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.