Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Denso Manufacturing Czech a Denso Air Systems chystají spojení

 
pátek, 10. března 2017, 19:16

Liberecké společnosti Denso Manufacturing Czech a Denso Air Systems připravují spojení. Posílit tím chtějí obchodní aktivity v České republice. Spojení umožní oběma společnostem pružněji reagovat na požadavky zákazníků a zefektivnit dodávku vlastních výrobků odběratelům.

Denso Manufacturing je největším zaměstnavatelem v Průmyslové zóně Liberec - Jih. Specializuje se na výrobu klimatizačních jednotek pro automobily, chladičů a ventilátorů k nim. Největšími odběrateli jsou automobilky skupiny Volkswagen, Ford, BMW, Suzuki nebo kolínská automobilka TPCA, ale také Mercedes-Benz nebo třeba Lamborghini. V současné době má firma 2144 kmenových zaměstnanců. Ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2016, uskutečnila zakázky za 12,4 miliardy korun a její hospodaření skončilo ziskem bezmála 623 milionů korun.

Denso Air System byla založena jako strategický dodavatel Denso Manufacturing a ostatních sesterských firem v Anglii a Turecku. Vyrábí hliníkové díly, které jsou spojovacím prvkem v klimatizačních jednotkách do osobních vozů. Firma se zhruba 500 zaměstnanci uskutečnila v loňském roce zakázky za bezmála 760 milionů korun.

"Vedení obou společností zahájila proces sbližování, jehož výsledkem má být nová forma obchodní spolupráce mezi oběma subjekty od podzimu 2017," doplnila mluvčí Denso Manufacturing Markéta Dousková.

Napsal(a) ČTK | Foto Syner
 


 

Kam dál?

Nabídku benefitů pro zaměstnance chceme rozšiřovat i nadále, říká...

středa, 1. března 2017, 08:21

Před časem jsme v našem médiu referovali o přesunu aktivit společnosti Knorr-Bremse do středu Liberce, kde v budově bývalého...

Vzdělávání praxí znamená nové zkušenosti a větší šanci na pracovním...

pondělí, 20. února 2017, 11:22

Projekt Vzdělávání praxí propojuje zájemce, kteří chtějí získat nové znalosti a zkušenosti v reálném pracovním prostředí a na...

V Hrádku nad Nisou má vzniknout datové úložiště 130 milionů korun

pátek, 17. února 2017, 10:19

Jablonecká společnost CS Spoje plánuje výstavbu datového centra v průmyslové zóně v Hrádku nad Nisou. Úložiště má být největší na...

Jizerská 50 klepe na dveře, rekreanti ale mají u hoteliérů přednost...

pondělí, 13. února 2017, 14:44

Letošní ročník vytrvalostního závodu běžkařů Jizerská 50 koliduje s jarními prázdninami. Pro účastníky tak bylo skoro nemožné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.