Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce

 
středa, 21. února 2018, 07:22

Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce. Do správy převzala plynové kotelny v prvních bytových domech. Za gigajoule tepla tam odběratelům účtuje včetně DPH kolem 430 korun. Majitelům objektů s vlastní plynovou kotelnou nejen v Liberci, ale i v Jablonci nabízí zajištění jejich správy a provozu, s nepřetržitým on-line dispečinkem. Pokud nastanou komplikace nebo závada, systém problém nahlásí a technici situaci bezodkladně vyřeší, aniž by to odběratele omezilo v komfortu.

Jablonecká energetická zajišťuje od roku 1994 centrální zásobování teplem (CZT) v Jablonci nad Nisou. Jediným vlastníkem je od poloviny roku 2013 město Jablonec, které za 203 milionů korun odkoupilo většinový balík akcií od MVV Energie CZ. V roce 2016 teplárna uskutečnila zakázky za 131 milionů korun, hospodaření skončilo ztrátou 31 milionů korun. Důvodem jsou investice do revitalizace systému vytápění. Loňské údaje zatím k dispozici nejsou. Zájem o služby Jablonecké energetické ale roste. Přibývají noví zákazníci, někteří z těch, kteří se v minulosti odpojili, zvažují návrat.

Systém vytápění v Jablonci byl v letech 2015 a 2016 revitalizován. Obnova začala vybudováním čtyř velkých kotelen a jednoho malého zdroje. Předloni pokračovala výstavbou dalších deseti velkých a osmi malých kotelen. Ztrátové parovodní rozvody nahradily teplovody a navíc se síť zhruba o 15 kilometrů zkrátila. Na nové zdroje tepla se v Jablonci napojilo 3900 domácností a 70 firem a institucí. Celý projekt přišel na 264 milionů korun, Jablonecká energetická na něj získala zhruba 50 milionů korun dotace, část dala z vlastních zdrojů a část z úvěru. Přispělo i město.

Ještě v roce 2014 platily domácnosti v Jablonci bezmála 900 korun za gigajoule tepla, v letošním roce už se cena včetně DPH pohybuje od 564 do 579 korun za gigajoule. Jsou ale i odběratelé s dlouhodobými smlouvami, kterým se díky revitalizaci systému cena snížila pod 500 korun za gigajoule. "Cenově jsme, ať už při odběru z CZT nebo z objektové plynové kotelny, více než konkurenceschopní, takže vstup na liberecký trh je logickým krokem," poznamenal ředitel společnosti Petr Roubíček.

Napsal(a) ČTK | Foto Jablonecká energetická
 


 

Kam dál?

Banka Sparkasse. Německá kvalita, co umí česky

pondělí, 19. února 2018, 10:25

Zajímavou alternativu bankovním domům v Česku přináší společnost Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien. Německá banka cílí i na...

Strabag má v Liberci dveře otevřené

čtvrtek, 25. ledna 2018, 06:21

Liberecká pobočka stavební společnosti Strabag nabízí široké možnosti uplatnění na technických pozicích – od vysokoškoláků až po...

U libereckého letiště by měla vyrůst další průmyslová zóna. Stavět...

středa, 17. ledna 2018, 16:46

Na louce u libereckého letiště by mohla vyrůst další průmyslová zóna. Soukromý pozemek chce využít společnost TI Automotive,...

Nákupní centrum Géčko v Liberci změnilo majitele

čtvrtek, 4. ledna 2018, 14:00

Nákupní centrum Géčko v Liberci-Růžodole změnilo majitele. Finanční skupina Nordic Investors ho prodala v neveřejné soutěži...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.