Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Slévárna včera, dnes a zítra. Špinavé stroje nahradila moderní technika

 
čtvrtek, 15. března 2018, 08:06

Špína, smrad a hluk. Prostě „Černá díra“. A k tomu dřina za málo peněz. Ano, tak vypadala práce ve slévárně. Tak nějak si ji pamatuji, když jsem před 21 lety nastoupil. Zajímává vás, jaké je to dnes?

Vítáme vás ve společnosti KSM Castings CZ, která už 20 let působí na severu Čech, nejdříve v Liberci, a od roku 2002 v Hrádku nad Nisou. V novém závodě postaveném na zelené louce, který jsme mezi tím již několikrát rozšířili. Na začátku nás bylo 62, nyní nás je 600. Na počátku jsme dodávali 100 tisíc kusů za rok, dnes je to 17 milionů. Zabýváme se výrobou dílů ze slitin hliníku pro automotive, a to nejmodernějším a ekologickým postupem tlakového lití a obrábění.

Olejové čerpadlo ve vašem motoru, součásti převodovek, části řízení, krabičky pro autoelektroniku, tělesa filtrů, to všechno umíme. Nejen odlévat z hliníku, ale taky obrobit na obráběcích centrech. Od roku 2002 máme totiž také špičkovou obrobnu s nejmodernější obráběcí, měřící a zkušební technikou, která se neustále rozšiřuje.

Jak je to s tou „černou dírou“? Vše je jinak. Moderní stroje na slévárně jsou obsluhovány z velké části roboty. Celý proces lití je plně automatický. Člověk kontroluje a balí díly. A stará se o svůj stroj, aby bezvadně fungoval. U každého stroje je instalováno odsávání s elektrostatickými filtry. Každý den je vytřená podlaha. Pro mytí strojů se používá tryskání „suchým ledem“. Pokud někde něco teče, je nutné závadu co nejdřív odstranit.

Na obrobně jsou jednotlivá pracoviště obsazena roboty, zatím, z menší části, ale současný trend je zcela jasný. Nové linky pro obrábění jsou sestavovány pouze s roboty, automatickou kontrolou kamerami, dokonce umíme volně ložené díly z beden vyndat bez zásahu člověka – 3D kamery a robot to dokáží. Připravujeme stavbu nové obráběcí haly – ať máme víc prostoru pro moderně organizovanou výrobu.

Co se rozhodně za celou dobu našeho působení nezměnilo, je to, že stále víme, že je to v lidech. Našich lidech, kteří s námi rostou, vzdělávají se a mají možnost pracovat na absolutní špičce našeho oboru.

Vyrábíme lehce, inovativně a spolehlivě.

 


 

Kam dál?

Být součástí skvělého týmu je výhra. Zkuste práci ve STRABAGu

středa, 28. února 2018, 14:08

Zkuste to u STRABAGu. S námi máte možnost vybudovat něco trvalého a užitečného ve svém okolí – např. stavět a opravovat chodníky...

Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce

středa, 21. února 2018, 07:22

Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce. Do správy převzala plynové kotelny v prvních bytových domech....

Banka Sparkasse. Německá kvalita, co umí česky

pondělí, 19. února 2018, 10:25

Zajímavou alternativu bankovním domům v Česku přináší společnost Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien. Německá banka cílí i na...

Strabag má v Liberci dveře otevřené

čtvrtek, 25. ledna 2018, 06:21

Liberecká pobočka stavební společnosti Strabag nabízí široké možnosti uplatnění na technických pozicích – od vysokoškoláků až po...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.