Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Už znáte DGS? Možná i vy máte ve svém autě řadicí páku z liberecké slévárny

 
úterý, 5. června 2018, 14:55

Liberecká slévárna DGS Druckguss Systeme s. r. o. se švýcarskými kořeny a sedmadvacetiletou tradicí se řadí mezi světovou špičku výrobců dílů do aut. Hala v Karlinkách produkuje stovky kvalitních dílů denně, které dodává automobilkám Volkswagen, Porsche nebo Mercedes.

Specialista na tlakové slitiny hliníku se švýcarským know-how si zakládá především na spokojenosti všech svých zaměstnanců. „I z toho důvodu zaměstnáváme převážně Čechy,“ říká Michal Mocek, vedoucí personálního oddělení.

Právě přátelské prostředí je pro DGS velmi důležité. „Zakládáme si především na lidském přístupu. Ten je pro nás prioritní. Běžně u nás dělá více členů jedné rodiny nebo známí známých, kteří u nás začali pracovat na základě doporučení,“ uvádí personalistka Adéla Blažková.

Ve firmě pracuje 450 zaměstnanců. Řada z nich je ve slévárně několik let. „Mám to tu ráda a jsou tu lidé, se kterými si rozumím,“ říká Lada Fenclová, která pracuje na pozici apretátorky. Právě ona je jednou z těch, která má ve firmě rodinného příslušníka. „V DGS pracuji společně se sestrou a švagrem, kteří jsou tu také spokojeni,“ dodává.

Pro své pracovníky se DGS snaží dělat maximum. „Pořádáme různé sportovní akce a setkání. Od roku 2014 vydáváme firemní časopis, který je pro zaměstnance zdarma. Každý měsíc se snažíme věnovat určitému tématu, které reprezentuje některou z firemních hodnot. Například únor byl měsícem zdraví. Zavedli jsme nový bonus – masáže pro všechny zaměstnance a ke každému obědu bylo ovoce zdarma. Duben patřil zodpovědnosti. Naši zaměstnanci se zapojili do akce Do práce na kole a naplánovali jsme dobročinnou sbírku,“ dodává personalistka Adéla Blažková.

Mnoho zaměstnanců se dočkalo v rámci firmy i kariérního postupu. „Je poměrně časté, že se agenturní pracovník stane kmenovým zaměstnancem a později třeba mistrem. Ceníme si zodpovědného přístupu a férového jednání,“ říká Michal Mocek.

DGS Liberec je neustále se rozvíjející firmou, která se nebojí investovat do nových technologií a její díly jsou například v autech značky Audi, Mercedes nebo Porsche. To by však nebylo možné bez loajálních zaměstnanců. Proto dbá na firemní kulturu a dodržování hodnot a etiky v práci. Je si vědoma toho, že přátelské vztahy (napříč hierarchií a odděleními), slušné chování, a neustálé zlepšování pracovního prostředí, jsou férovou nabídkou, díky které si zaměstnance nejen dlouhodobě udrží, ale i získá další kolegy pro případné budoucí rozšiřování.

Více o společnosti DGS najdete tady.

PR text
 


 

Kam dál?

Liberecká Magna investuje miliardu do rozšíření, přijme 150 lidí

čtvrtek, 5. dubna 2018, 13:16

Liberecký výrobce plastových dílů pro osobní i nákladní automobily Magna Exteriors (Bohemia) připravuje rozšíření výroby. Do...

Slévárna včera, dnes a zítra. Špinavé stroje nahradila moderní...

čtvrtek, 15. března 2018, 08:06

Špína, smrad a hluk. Prostě „Černá díra“. A k tomu dřina za málo peněz. Ano, tak vypadala práce ve slévárně. Tak nějak si ji...

Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce

středa, 21. února 2018, 07:22

Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce. Do správy převzala plynové kotelny v prvních bytových domech....

U libereckého letiště by měla vyrůst další průmyslová zóna. Stavět...

středa, 17. ledna 2018, 16:46

Na louce u libereckého letiště by mohla vyrůst další průmyslová zóna. Soukromý pozemek chce využít společnost TI Automotive,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Donald Trump teď platí státní recepce ze svého. Americká rozpočtová nouze se týká i ambasády v Česku

„Máme tu pizzy, 300 hamburgerů, hranolky, hodně, hodně hranolek! Všechno naše nejoblíbenější jídlo,” rozplýval se americký prezident před vítězi americké Národní studentské fotbalové ligy, které pozval na recepci do Bílého domu. Protože kuchaři museli kvůli rozpočtové nouzi na neplacenou dovolenou, “vaří” si teď Donald Trump sám.

Kvalita života v Brně je vyšší než v New Yorku, Praze nebo Londýně

Jak se žije v Brně? Lépe než v New Yorku nebo Londýně. Přesto si moravská metropole oproti předchozím letům v porovnání s jinými městy světa výrazně pohoršila. Žebříček měst s nejlepším prostředím životu vydává každoročně server Numbeo, který sbírá data od uživatelů a porovnává je u 226 měst světa. Brno letos skončilo na 89. místě, Praha na 97.

Fakulta umění a architektury hledá děkana. Na post se hlásí i Osamu Okamura

Už příští čtvrtek zvolí akademický senát fakulty umění a architektury liberecké Technické univerzity nového děkana. Vybírat se bude ze dvou jmen - Jana Stolína, který na fakultě působí dvacet let a Osamu Okamury, který přednáší například na pražské vysoké škole ARCHIP.