Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Už znáte DGS? Možná i vy máte ve svém autě řadicí páku z liberecké slévárny

 
úterý, 5. června 2018, 14:55

Liberecká slévárna DGS Druckguss Systeme s. r. o. se švýcarskými kořeny a sedmadvacetiletou tradicí se řadí mezi světovou špičku výrobců dílů do aut. Hala v Karlinkách produkuje stovky kvalitních dílů denně, které dodává automobilkám Volkswagen, Porsche nebo Mercedes.

Specialista na tlakové slitiny hliníku se švýcarským know-how si zakládá především na spokojenosti všech svých zaměstnanců. „I z toho důvodu zaměstnáváme převážně Čechy,“ říká Michal Mocek, vedoucí personálního oddělení.

Právě přátelské prostředí je pro DGS velmi důležité. „Zakládáme si především na lidském přístupu. Ten je pro nás prioritní. Běžně u nás dělá více členů jedné rodiny nebo známí známých, kteří u nás začali pracovat na základě doporučení,“ uvádí personalistka Adéla Blažková.

Ve firmě pracuje 450 zaměstnanců. Řada z nich je ve slévárně několik let. „Mám to tu ráda a jsou tu lidé, se kterými si rozumím,“ říká Lada Fenclová, která pracuje na pozici apretátorky. Právě ona je jednou z těch, která má ve firmě rodinného příslušníka. „V DGS pracuji společně se sestrou a švagrem, kteří jsou tu také spokojeni,“ dodává.

Pro své pracovníky se DGS snaží dělat maximum. „Pořádáme různé sportovní akce a setkání. Od roku 2014 vydáváme firemní časopis, který je pro zaměstnance zdarma. Každý měsíc se snažíme věnovat určitému tématu, které reprezentuje některou z firemních hodnot. Například únor byl měsícem zdraví. Zavedli jsme nový bonus – masáže pro všechny zaměstnance a ke každému obědu bylo ovoce zdarma. Duben patřil zodpovědnosti. Naši zaměstnanci se zapojili do akce Do práce na kole a naplánovali jsme dobročinnou sbírku,“ dodává personalistka Adéla Blažková.

Mnoho zaměstnanců se dočkalo v rámci firmy i kariérního postupu. „Je poměrně časté, že se agenturní pracovník stane kmenovým zaměstnancem a později třeba mistrem. Ceníme si zodpovědného přístupu a férového jednání,“ říká Michal Mocek.

DGS Liberec je neustále se rozvíjející firmou, která se nebojí investovat do nových technologií a její díly jsou například v autech značky Audi, Mercedes nebo Porsche. To by však nebylo možné bez loajálních zaměstnanců. Proto dbá na firemní kulturu a dodržování hodnot a etiky v práci. Je si vědoma toho, že přátelské vztahy (napříč hierarchií a odděleními), slušné chování, a neustálé zlepšování pracovního prostředí, jsou férovou nabídkou, díky které si zaměstnance nejen dlouhodobě udrží, ale i získá další kolegy pro případné budoucí rozšiřování.

Více o společnosti DGS najdete tady.

PR text
 


 

Kam dál?

Liberecká Magna investuje miliardu do rozšíření, přijme 150 lidí

čtvrtek, 5. dubna 2018, 13:16

Liberecký výrobce plastových dílů pro osobní i nákladní automobily Magna Exteriors (Bohemia) připravuje rozšíření výroby. Do...

Slévárna včera, dnes a zítra. Špinavé stroje nahradila moderní...

čtvrtek, 15. března 2018, 08:06

Špína, smrad a hluk. Prostě „Černá díra“. A k tomu dřina za málo peněz. Ano, tak vypadala práce ve slévárně. Tak nějak si ji...

Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce

středa, 21. února 2018, 07:22

Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce. Do správy převzala plynové kotelny v prvních bytových domech....

U libereckého letiště by měla vyrůst další průmyslová zóna. Stavět...

středa, 17. ledna 2018, 16:46

Na louce u libereckého letiště by mohla vyrůst další průmyslová zóna. Soukromý pozemek chce využít společnost TI Automotive,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Ještěd zahalil kouř. Na hřebeni...

  • Bezmoc ve veseckém domě. Město tam dočasně...

  • Pět hasičských jednotek vyráží k požáru...

  • V Mníšku dostal řidič smyk a napálil to do...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější život, říkají Eliška s Daliborem

Eliška s Daliborem jsou (Ne)obyčejný pár z Českých Budějovic. Před necelými třemi lety se jim narodila dcera Beátka. Není to úplně typické dítě. Má totiž Treacher-Collins syndrom. Že je určitým způsobem jiná, byste ale, nebýt deformace obličeje, ani nepoznali. Je to veselá, chytrá holka, která si ráda hraje a občas rodičům brnká na nervy.

VIDEO: Na D11 se děly věci. Téměř třicet vozidel na dálnici v běžném provozu couvalo, někteří řidiči jeli i v protisměru

Včera kolem 18. hodiny se na D11 ve směru z Hradce Králové do Prahy u exitu na 68. kilometru děly věci. Téměř třicet vozidel v běžném provozu na dálnici couvalo, nebo se otáčelo, či dokonce jelo v protisměru. Událostí se zabývají policisté z dálničního oddělení Pravy.

OČIMA HASIČE: Řidič zůstal po autonehodě zaklíněný za volantem. Hasiči ho museli vystříhat

K závažné dopravní nehodě na 173. kilometru D1 vyjížděly ve středu odpoledne hasičské jednotky. Mikrobus plný lidí zezadu narazil do kamionu. Řidič auta zůstal zaklíněný za volantem. Hasiči ho musel z automobilu vyprostit. Při nehodě se zranilo šest lidí, dva z toho těžce. Jedním z nich byl právě řidič dodávky.