Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Forum čekají další změny. Tesco vyklidí spodní patro, zachová jen potraviny

 
pondělí, 30. července 2018, 15:01

Obchodní centrum Forum v centru Liberce se opět výrazně promění. Poté, co zde v červnu otevřela pobočka McDonald's, hlásí změny největší nájemce centra – společnost Tesco. To opustí spodní patro a zůstane jen v tom horním. Na změnu upozornilo regionální vydání Mladé Fronty Dnes.

Spodní patro, ve kterém dosud Tesco prodává oblečení nebo drogerii, vyklidí do začátku září. „Naše společnost už nebude provozovat nepotravinovou část stávajícího obchodu, která se nachází na spodním patře nákupního centra Forum Liberec. Tato změna je součástí nájemní smlouvy, která byla podepsána při prodeji obchodního centra,“ vysvětlil mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

Tesco přitom celé obchodní centrum před časem vlastnilo, nakonec jej ale prodalo společnosti Rockcastle a nyní se stáhne z poloviny stávající plochy.

Co je důvodem změn? To mluvčí obchodu neřekl. „Změna se nedotkne nikoho z našich stávajících zaměstnanců obchodu,“ dodal jen.

Současný majitel tak bude muset shánět nové nájemce. Podle MF Dnes by nemuselo jít o obchody, ale o nabídku služeb, jako je posilovna nebo lékaři.

Nejde přitom o jedinou velkou změnu v posledních týdnech. Už 21. června ve spodním patře Fora otevřela pobočka rychlého občerstvení McDonald's, která přitom z centra města před pěti lety odešla.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto OC Forum
 


 

Kam dál?

Inspektoři kontrolovali rekreační objekty na horách. Dvě třetiny...

středa, 25. července 2018, 10:08

Pokuty uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) 24 z 38 kontrolovaných ubytovacích rekreačních objektů na území...

Cerberos slaví narozeniny: již patnáct let s vámi!

středa, 20. června 2018, 10:30

Ano, je tomu tak, naše značka CERBEROS slaví v červnu již 15 let od svého vzniku. Znamená to, že jsme o 15 let starší, že máme o...

Jablotron alias nový majitel bývalé porodnice v Jablonci

pondělí, 18. června 2018, 08:20

Novým majitelem bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou je firma Jablotron, která za areál zaplatila bezmála patnáct milionů korun.

Už znáte DGS? Možná i vy máte ve svém autě řadicí páku z liberecké...

úterý, 5. června 2018, 14:55

Liberecká slévárna DGS Druckguss Systeme s. r. o. se švýcarskými kořeny a sedmadvacetiletou tradicí se řadí mezi světovou špičku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.