Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Liberečtí slévači dobyli Švýcarsko, hrály se i bocce

 
pátek, 23. listopadu 2018, 12:45

Už jste někdy hráli bocce? Že jste o této hře dosud neslyšeli? My také ne. Ale zaměstnanci liberecké slévárny DGS by o ní už mohli vyprávět. Hru, kterou si krátili čas už antičtí Římané, si totiž zahráli – a to rovnou ve Švýcarsku!

V tamním městě St. Gallen se totiž nachází mateřská společnost DGS Druckguss Systeme, která pro své zaměstnance každý rok pořádá takzvaný Sommerfest, tedy letní slavnost. Švýcarští kolegové si pro své české protějšky připravili skvělý víkend plný poznávání, kultury a sportu. A došlo samozřejmě i na bocce!

Vítězem turnaje liberecký Libor Tomášek

Jak se liberecký slévač dostane do Švýcarska? V DGS jednoduše! Vedení českého závodu vyhlásilo, že každý, kdo má zájem, může na Sommerfest vyrazit. Pro více než 50 zaměstnanců převážně z výroby sjednalo autobus a ubytování se vším všudy, a jelo se. Už cesta přes Německo se nesla v bujarém duchu a „účastníci zájezdu“ se těšili na zážitky, které je na firemním výletě čekají. Liberečáci tak do St. Gallen dorazili v té správné formě na to, aby v bowlingovém turnaji vyškolili místní harcovníky! Vítězem celého mezinárodního turnaje se stal náš šampion Libor Tomášek.

V sobotu ráno se výletníci podívali do místní mateřské slévárny. Švýcarský provoz je podobný tomu českému – vše zde běží jako hodinky – jen je v mnoha ohledech větší. V místní DGS také mají ve výrobě nového robotického pomocníka, jehož „bratříček“ se chystá brzy pomáhat i v Liberci.

Po exkurzi se liberečtí zase jali slavit. Na Sommerfestu se to přece čeká! Pracovníci výroby i managementu DGS si tak užili den plný dobrého jídla a pití, sportovních aktivit a klábosení; večer je pak čekala exkurze po krásách švýcarského St. Gallen. Kromě cyklistického výletu a turnajích ve fotbale, volejbale či ping-pongu, došlo také na bocce!

A co že tedy bocce jsou? Jedná se o hru podobnou známějšímu pétanque, ve které se snažíte dostat své hrací koule co nejblíže tzv. jacku, který se na počátku hry rozhodí. Bocce je specifická varianta sportů s koulemi, které se hrály v Itálii, Francii a Británii od dob Římské říše, svého „revivalu“ se dočkaly ve středověku a v různých obdobách se hrají dodnes!

Hledají se noví kolegové

Liberečtí slévači – a skvělí reprezentanti své firmy – se vrátili po dlouhé cestě zpět unavení, ale nadšení a plní zážitků. Příští rok prý určitě jedou znovu! Akorát jim chybí kolegové, kteří by doplnili jejich týmy. Jak ve sportu, tak ve slévárně. Víte, že DGS nyní hledá nové zaměstnance? Třeba se do Švýcarska příští rok podíváte i vy!

PR text | Foto DGS Liberec
 


 

Kam dál?

Proč mají Slováci rádi euro a Češi ne? Přijďte na debatu s Tomášem...

pondělí, 5. listopadu 2018, 13:04

Je Česko schopno přijmout společnou evropskou měnu? A kdy by to mělo být? Bojí se politici reakcí veřejnosti? O tom bude na...

Liberecký Babylon slaví kulaté narozeniny. Otevřel před dvaceti lety

středa, 31. října 2018, 16:41

Centrum Babylon, jehož první část se v areálu opuštěné textilní továrny Hedva návštěvníkům otevřela 1. listopadu 1998, se během...

Čtyři e-shopy dostaly pokutu, nezákonně vybíraly poplatky za odběr...

pátek, 26. října 2018, 18:05

Čtyři e-shopy dostaly od liberecké pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu v součtu za 50 tisíc korun. Podle...

Až 550 tisíc korun na zateplení domu svépomocí

čtvrtek, 4. října 2018, 10:00

Snad jen samé dobré zprávy přináší nové podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám, který je převážně zaměřen na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.