Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Liberečtí slévači dobyli Švýcarsko, hrály se i bocce

 
pátek, 23. listopadu 2018, 12:45

Už jste někdy hráli bocce? Že jste o této hře dosud neslyšeli? My také ne. Ale zaměstnanci liberecké slévárny DGS by o ní už mohli vyprávět. Hru, kterou si krátili čas už antičtí Římané, si totiž zahráli – a to rovnou ve Švýcarsku!

V tamním městě St. Gallen se totiž nachází mateřská společnost DGS Druckguss Systeme, která pro své zaměstnance každý rok pořádá takzvaný Sommerfest, tedy letní slavnost. Švýcarští kolegové si pro své české protějšky připravili skvělý víkend plný poznávání, kultury a sportu. A došlo samozřejmě i na bocce!

Vítězem turnaje liberecký Libor Tomášek

Jak se liberecký slévač dostane do Švýcarska? V DGS jednoduše! Vedení českého závodu vyhlásilo, že každý, kdo má zájem, může na Sommerfest vyrazit. Pro více než 50 zaměstnanců převážně z výroby sjednalo autobus a ubytování se vším všudy, a jelo se. Už cesta přes Německo se nesla v bujarém duchu a „účastníci zájezdu“ se těšili na zážitky, které je na firemním výletě čekají. Liberečáci tak do St. Gallen dorazili v té správné formě na to, aby v bowlingovém turnaji vyškolili místní harcovníky! Vítězem celého mezinárodního turnaje se stal náš šampion Libor Tomášek.

V sobotu ráno se výletníci podívali do místní mateřské slévárny. Švýcarský provoz je podobný tomu českému – vše zde běží jako hodinky – jen je v mnoha ohledech větší. V místní DGS také mají ve výrobě nového robotického pomocníka, jehož „bratříček“ se chystá brzy pomáhat i v Liberci.

Po exkurzi se liberečtí zase jali slavit. Na Sommerfestu se to přece čeká! Pracovníci výroby i managementu DGS si tak užili den plný dobrého jídla a pití, sportovních aktivit a klábosení; večer je pak čekala exkurze po krásách švýcarského St. Gallen. Kromě cyklistického výletu a turnajích ve fotbale, volejbale či ping-pongu, došlo také na bocce!

A co že tedy bocce jsou? Jedná se o hru podobnou známějšímu pétanque, ve které se snažíte dostat své hrací koule co nejblíže tzv. jacku, který se na počátku hry rozhodí. Bocce je specifická varianta sportů s koulemi, které se hrály v Itálii, Francii a Británii od dob Římské říše, svého „revivalu“ se dočkaly ve středověku a v různých obdobách se hrají dodnes!

Hledají se noví kolegové

Liberečtí slévači – a skvělí reprezentanti své firmy – se vrátili po dlouhé cestě zpět unavení, ale nadšení a plní zážitků. Příští rok prý určitě jedou znovu! Akorát jim chybí kolegové, kteří by doplnili jejich týmy. Jak ve sportu, tak ve slévárně. Víte, že DGS nyní hledá nové zaměstnance? Třeba se do Švýcarska příští rok podíváte i vy!

PR text | Foto DGS Liberec
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Babiši odejdi, volali lidé v libereckých ulicích

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 18:48

„Stát není firma!“ „Nejsme Agrofert!“ „Agente StB, líp nám bude bez tebe!“ Taková hesla dnes vzkazovali lidé premiérovi České...

Liberec má nového primátora, město povede Jaroslav Zámečník

úterý, 20. listopadu 2018, 19:31

Primátorem Liberce se dnes stal Jaroslav Zámečník, lídr vítězných Starostů pro Liberecký kraj (SLK). Vystřídal Tibora Batthyányho...

FOTO, VIDEO: Na náměstí už stojí vánoční smrk. Poprvé se rozsvítí v...

úterý, 20. listopadu 2018, 13:51

Je čtrnáct metrů dlouhý a pochází přímo z Liberce. Po letech to také není smrk ztepilý, ale smrk stříbrný, neboli pichláč. Řeč je...

FOTO, VIDEO: Sedmnáctý listopad si připomněli Liberečané u Pomníku...

sobota, 17. listopadu 2018, 17:09

Ačkoli dnešní ráno bylo opravdu mrazivé, desítky lidí neváhaly přijít k Pomníku obětem komunismu v Jablonecké ulici v Liberci,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?