Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Turnov znovu nabízí pozemky pro výstavbu bytových domů

 
neděle, 7. dubna 2019, 07:01

Turnov znovu nabízí k prodeji pozemky pro výstavbu jednoho či dvou bytových domů u sídliště Výšinka. Město podmínky upravilo, protože za předchozích o pozemky na ploše zhruba 4500 metrů čtverečních nikdo neprojevil zájem.

Turnov původně požadoval, aby případní zájemci kromě ceny zároveň předložili i architektonickou studii. „S tím jsme neuspěli, nikdo o to neměl v tomto formátu zájem," informoval starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Proto podle něj soutěž rozdělí na dvě části. „V první fázi se chceme bavit o ceně pozemků a ve druhé fázi o architektonické studii," uvedl Hocke.

Turnov předpokládá, že prodejem pozemků na Výšince by mohl získat přes 5,6 milionu korun. Vyrůst by tam mohly dva domy s třemi nadzemními podlažími a podzemními garážemi.

Čtrnáctitisícové město kromě pozemků pro bytové domy nabízí i plochy vhodné pro výstavbu rodinných domů. Zájem o ně je velký. V aukcích pořádaných radnicí ceny za městské pozemky dosahují až dvojnásobek vyvolávací ceny a za metr čtvrteční se platí v některých případech téměř 2500 korun. Letos bude město pokračovat v zasíťování pozemků obytné zóny v lokalitě Hruštice.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Turnov
 


 

Kam dál?

Študáci sondují pracovní terén

úterý, 26. března 2019, 12:29

Liberecká strojní průmyslovka pořádala pro své studenty 14.března takovou malou burzu pracovních příležitostí, kde jsme nechtěli...

Svijanský pivovar rozšíří varnu skoro o polovinu. Nechce vařit o...

neděle, 24. března 2019, 08:57

Soukromý Pivovar Svijany připravuje rozšíření své varny. Kapacita by se měla zvýšit zhruba o 40 procent. Přibude druhá mladinová...

Všesportovní areál Obří sud Javorník je v úpadku, budoucnost je...

sobota, 16. března 2019, 07:01

Všesportovní areál Obří sud Javorník u Liberce je v úpadku, rozhodl o tom Krajský soud v Liberci. Zároveň ale vyhověl žádosti...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.