Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Šest milionů plenek denně. Hrádecký výrobní závod už je největší v Evropě

 
pátek, 3. května 2019, 19:06

Jen si to představte, každý den opustí linky hrádeckého Drylocku šest milionů plenek. Závod se kvůli tomu musel rozšířit o novou výrobní halu. Tu v pátek otevřel belgický majitel Bart van Malderen. Drylock v Hrádku je tak rázem největším výrobcem plen v Evropě.

Asi osmdesát kamionů denně vyváží plenky do celého světa. „Český trh bychom nasytili za pár dní,” vysvětluje ředitel závodu Leoš Preisler. Drylock během roku zdvojnásobil počet zaměstnanců i výrobu. „Je pravda, že zažíváme turbuletní období,” dodává.

Pleny z Hrádku se používají na všech kontinentech. „U nás dodáváme například do Kauflandu nebo Lidlu, v USA zase pro Wallmart,” pokračuje Preisler. Plenky se ale v Hrádku vyrábí přímo na zakázku pod značkou řetězců. „Přímo v obchodě tak ani nepoznáte, že jdou od nás.”

Úspěch slaví technologií Magical Tubes, kdy plenky mají absorpční kanálky. Zájem o ně je obrovský a výroba se tak bude na okraji Hrádku stále zvyšovat.

Ještě loni Drylock vyrobil denně tři miliony plen a zaměstnával 350 lidí. Nyní je to dvakrát tolik. Chystá se ale i nadále rozšiřovat. Celkem má nyní 17 linek na výrobu plenek, přibudou ale další dvě a v areálu závodu vyroste další velký sklad. 

V plánu má postupně nabrat další zaměstnance, kterých by při ideálním stavu mohlo být až devět set. „S lidmi zatím problém nebyl,” ujišťuje vedoucí personálního oddělení Ondřej Kout.

Zaměstnance nabírá z bezprostředního okolí. „Nechceme moc daleko, nyní se nejvíce soustředíme na Šluknovsko, které je dvacet minut autem,” dodává Kout.

Drylock Hrádek nad Nisou

Závod na výrobu plenek je největším v Evropě, každý den vyrobí šest milionů plenek. Vyrábí i inkontinenční pleny pro dospělé. Kromě prakticky celé Evropy a USA dodává i do Jižní Ameriky a také několika zemí Afriky. Zaměstnává 750 lidí z okolí.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Drylock
 


 

Kam dál?

Patnáct let od vstupu do EU. Liberecký kraj za tu dobu získal miliardy

pondělí, 29. dubna 2019, 07:01

Liberecký kraj získal za 15 let od vstupu do Evropské unie na dotacích miliardy korun. Peníze šly do modernizace a výstavby...

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit...

pátek, 26. dubna 2019, 09:15

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v...

Zájem o slévárnu má nadnárodní firma ze západu. Vzniklo by nové...

čtvrtek, 18. dubna 2019, 09:01

Bývalá slévárna v Ostašově, která je asi největším průmyslovým brownfieldem v Liberci, možná opět ožije. Zájem převést tam...

Novus Raspenava roste, posiluje jak manažerské pozice, tak výrobu

středa, 10. dubna 2019, 10:27

Raspenavský NOVUS, člen německé EMCO Group, není žádnou automobilovou montovnou. Jeho výrobky možná denně používáte i vy, jedná...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".