Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Na železniční trati mezi Libercem a Frýdlantem dojde k výluce

pátek, 3. května 2019, 10:06Doprava
 

Ve dnech od 14. do 17. května bude na železniční trati mezi Libercem a Frýdlantem probíhat oprava železničního svršku. Z toho důvodu budou na jednotlivých částech trasy nahrazeny vlakové spoje autobusy.

 

Silnice kolem Souše bude opět průjezdná od páteční půlnoci

čtvrtek, 2. května 2019, 14:04Doprava
 

V noci z pátku na sobotu bude opět průjezdná silnice druhé třídy č. 290 vedoucí kolem Souše. Pro některé řidiče se tak opět výunamně zkrátí cestování.

 

Stav mostu na průtahu Libercem není žádná sláva. Potřebuje kompletní opravu

středa, 1. května 2019, 07:02DopravaLiberecko
 

Tohle asi moc libereckých řidičů nepotěší. Stav mostu na průtahu městem je v špatném stavu. Ten si už vyžádal nějaká dopravní omezení. Řešením je kompletní rekonstrukce, ta ale jistě letos nezačne.

 

Opravdu dojde na plánované opravy silnic? Kraj nedostal tolik peněz, v kolik doufal

úterý, 30. dubna 2019, 20:02Doprava
 

Kraj nedostane od státu takovou částku, s jakou počítal. Nyní jsou tedy určité plánované rekonstrukce silnic v ohrožení.

 

Železniční trať z Pardubic do Liberce slaví 160 let, nezměnila se

úterý, 30. dubna 2019, 07:01DopravaLiberecko
 

Železniční trať z Pardubic do Liberce slaví 160 let, první vlak do Liberce dorazil 1. května 1859. Navzdory stamilionovým investicím do modernizace se trať příliš nezměnila. Stále je jen jednokolejná a chybí jí elektrifikace. Na území Libereckého...

 

Kraj dostane na rekonstrukce silnic od státu jen polovinu peněz. Některé opravy nezačnou

sobota, 27. dubna 2019, 12:00DopravaZ kraje
 

Liberecký kraj letos počítal s opravami silnic druhých a třetích tříd za 300 milionů korun. Od státu měl přislíbeno milionů 160, dostane ale jen polovinu. Kraj tak musí chybějící finance hledat jinde a některé projekty odložit.

 

FOTO: S námi jen bezpečně v OC Forum v Liberci

sobota, 27. dubna 2019, 09:41DopravaLiberecko
 

Páteční dopoledne u obchodního centra Forum patřilo stovkám dětí z libereckých základních škol. Nejen ony se mohly od zkušených odborníků z Týmu silniční bezpečnosti dozvědět, jak vybrat správnou autosedačku či cyklistickou přilbu, nebo jak se...

 

Alkohol u cyklistů policie netoleruje. Bruslaři jsou na tom podle zákona jinak

pátek, 26. dubna 2019, 12:30DopravaZ kraje
 

Cyklostezky jsou v posledních dnech nacpané k prasknutí. Lidé vyjíždějí na kolech, kolečkových bruslích či koloběžkách, a na výletě si dají jedno nebo dvě piva na osvěžení a vyrazí zpět. Kolaři si bohužel musí dopřát pivo nealkoholické, jak je...

 

Liberec schválil změnu územního plánu nutnou pro stavbu nového pavilonu nemocnice

pátek, 26. dubna 2019, 12:13DopravaLiberecko
 

Liberečtí zastupitelé dnes schválili dílčí změnu územního plánu, která umožní výstavbu parkovacího domu v areálu krajské nemocnice. Parkoviště je podmínkou pro výstavbu nového pavilonu urgentní péče za 1,9 miliardy korun.

 

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

čtvrtek, 25. dubna 2019, 14:42Doprava
 

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.