Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Policisté budou opět všude. Poraďte jim, kde mají měřit rychlost

úterý, 5. února 2019, 06:00DopravaLiberecko
 

Začátkem dubna chystají policisté další masivní akci zaměřenou na rychlost. A i tentorkát jim mohou poradit sami řidiči, kteří mohou poslat svůj tip. Podobně rozsáhlá akce proběhla už před rokem, kdy policisté měřili na 56 místech Libereckého kraje.

 

Rodiče vozili své děti do školy i po chodníku, doplatili na to také místní, v ulici nesmí nikdo parkovat

pondělí, 4. února 2019, 10:49DopravaSemilsko
 

Současný trend dovézt své ratolesti až před vchodové dveře školy vedl v Turnově až k vykázání všech zaparkovaných aut v ulici u školy. Na chování neomalených řidičů, kteří neváhali jet i po chodníku, tak doplatili i lidé, kteří v okolí bydlí.

 

Dvě desítky nehod, řidič čtyřkolky v nemocnici. Dopravu zkomplikoval sníh

neděle, 3. února 2019, 17:17DopravaZ kraje
 

Policisté od dnešního rána řešili dvě desítky nehod. Důvodem je sněžení, které od rána komplikovalo dopravu, místy napadlo přes deset centimetrů nového sněhu. Nejvážnější nehoda se stala v Křižanech, kde boural řidič čtyřkolky.

 

Řidiči pozor! Loňské dálniční známky už neplatí, za jejich neodlepení můžete vyfasovat pokutu

pátek, 1. února 2019, 16:37SpolečnostDoprava
 

Dálniční známky na rok 2018 přestaly platit s posledním lednovým dnem. Ode dneška si tak řidiči jedoucí po dálnicích musí mít známky na rok 2019. Platnost dálničních známek se vydávají kontrolovat hlídky dopravních policistů. Důležité je přitom...

 

Dopravní podnik má kvůli korupci pozastavené dotace. Musí si vzít úvěr na 43 milionů

pátek, 1. února 2019, 09:00DopravaLiberecko
 

Liberecký dopravní podnik (DPMLJ) si musí vzít úvěr 43 milionů korun. V souvislosti s policejním vyšetřováním podezření z korupce má pozastavené dotace ve výši 85,5 milionu korun. Ručení za úvěr se splatností pět let dnes schválilo liberecké...

 

Jak vyřešit dopravní kolapsy v Jizerkách? Od pátku do hor pojede více autobusů

středa, 30. ledna 2019, 17:11DopravaZ kraje
 

V Libereckém kraji se od února změní jízdní řády dvou autobusových linek, které zajišťují sezonní dopravu k zimním střediskům v Jizerských horách. Autobusy budou jezdit častěji do Bedřichova a na Smědavu.

 

V Chrastavské ulici unikal plyn, ulice byla uzavřená, nyní již projedete

úterý, 29. ledna 2019, 19:02DopravaLiberecko
 
Aktualizováno 29. ledna 2019, 19:41

V Chrastavské ulici v centru Liberce došlo k masivnímu úniku plynu. Konkrétní místo úniku hledali plynaři. Ulice byla uzavřená a podle předpokladu měla být uzavřena do zítřejšího dne. Situaci se ale podařilo vyřešit nesmírně rychle.

 

Pro papírovou jízdenku k řidiči a s přesnou částkou. Budou muset cestující v Jablonci rozbít prasátka?

neděle, 27. ledna 2019, 06:23DopravaJablonecko
 

Situaci v autobusové dopravě se podařilo v Jablonci vyřešit. Nadále ji bude zajišťovat společnost BusLine LK. Autobusy včera bez problémů vyjely a dokonce i jízdní řády zůstaly stejné. Co se však bez změny neobešlo, je nákup papírových jízdenek.

 

Bezpečnost na silnicích? Nejen v autoškole, ale i tématem pro studenty vysokých škol

sobota, 26. ledna 2019, 10:05DopravaZ kraje
 

Statistiky hovoří jasně. Mladí řidiči jsou jednou z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. Může za to nedostatečný systém vzdělávání v oblasti bezpečnosti silničního provozu v ČR? Jak to změnit? Například intenzivnější výukou...

 

Dopravní podnik nemá po odchodu BusLine dost řidičů. Spojů bude od soboty jezdit méně

pátek, 25. ledna 2019, 13:13Doprava
 

Dlouho se řešilo, jak se liberecký dopravní podnik vyrovná s odchodem společnosti BusLine, která zajišťovala zhruba 40 procent všech městských spojů. DPMLJ nakoupil nové autobusy a snažil se sehnat dostatek nových řidičů. Jenže to se úplně...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.