Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Dva mosty na průtahu Libercem musí zbourat a znovu postavit. Omezení potrvají tři roky

neděle, 12. května 2019, 14:16DopravaLiberecko
 

Rekonstrukci dvou mostů na frekventovaném průtahu Libercem připravuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Mosty na silnici 35, po nichž denně projede až 50 tisíc automobilů, jsou na konci své životnosti, bude je proto třeba zbourat a postavit nové....

 

Komplikace v Jeřmanicích. Na hlavním tahu na Prahu začíná pokládka asfaltu

sobota, 11. května 2019, 07:01DopravaLiberecko
 

Dopravu na čtyřproudé silnici 35 z Liberce na Turnov a Prahu zkomplikuje od soboty oprava povrchu vozovky. Od Jeřmanic, kde se od dubna opravuje most, bude do Liberce půlka silnice zavřená a doprava svedena do protisměru. Uzavřený bude pruh na...

 

Silnice 14 u polozbořené školy v Jablonci je částečně průjezdná

čtvrtek, 9. května 2019, 07:01DopravaJablonecko
 

V Jablonci se takřka po pěti měsících podařilo alespoň v jednom směru zprůjezdnit Podhorskou ulici, která je součástí frekventované silnice I/14. Zcela uzavřená byla od prosince minulého roku kvůli částečnému zřícení Střední školy řemesel a služeb.

 

VIDEO: Nehoda dvou aut v zúžení u Jeřmanic. Tvoří se kolony

pondělí, 6. května 2019, 12:23DopravaLiberecko
 

Na silnici 35 u Jeřmanic se v pondělí v poledne srazila dvě osobní auta. K nehodě došlo v zúžení do dvou pruhů, v obou směrech se tak tvoří kolony. Při nehodě se podle prvních informací nikdo nezranil. Video si pustíte kliknutím na fotografii u...

 

Cesta vlakem z Liberce do Pardubic by se mohla zrychlit. Bude to ale ještě trvat

pondělí, 6. května 2019, 06:00DopravaZ kraje
 

Jízda vlakem z Liberce do Pardubic nyní trvá dvě a půl hodiny. To by se ale mohlo změnit. Liberecký kraj by rád toto spojení zrychlil. Cesta by pak trvala o třicet minut méně. Nebude to ale hned.

 

FOTO: Rozsáhlé práce v Turnově pokračují, pod viaduktem projdete jen na jedné straně

neděle, 5. května 2019, 06:53DopravaSemilsko
 

V Turnově se rozběhla rozsáhlá rekonstrukce. Pracuje se u nádraží i pod viaduktem. Pro auta zde platí úplná uzavírka, chodci zde ale projdou, i když ne po obou stranách.

 

Na železniční trati mezi Libercem a Frýdlantem dojde k výluce

pátek, 3. května 2019, 10:06Doprava
 

Ve dnech od 14. do 17. května bude na železniční trati mezi Libercem a Frýdlantem probíhat oprava železničního svršku. Z toho důvodu budou na jednotlivých částech trasy nahrazeny vlakové spoje autobusy.

 

Silnice kolem Souše bude opět průjezdná od páteční půlnoci

čtvrtek, 2. května 2019, 14:04Doprava
 

V noci z pátku na sobotu bude opět průjezdná silnice druhé třídy č. 290 vedoucí kolem Souše. Pro některé řidiče se tak opět výunamně zkrátí cestování.

 

Stav mostu na průtahu Libercem není žádná sláva. Potřebuje kompletní opravu

středa, 1. května 2019, 07:02LibereckoDoprava
 

Tohle asi moc libereckých řidičů nepotěší. Stav mostu na průtahu městem je v špatném stavu. Ten si už vyžádal nějaká dopravní omezení. Řešením je kompletní rekonstrukce, ta ale jistě letos nezačne.

 

Opravdu dojde na plánované opravy silnic? Kraj nedostal tolik peněz, v kolik doufal

úterý, 30. dubna 2019, 20:02Doprava
 

Kraj nedostane od státu takovou částku, s jakou počítal. Nyní jsou tedy určité plánované rekonstrukce silnic v ohrožení.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Šéf komunistů Filip odmítá nákup vrtulníků z USA

Předseda KSČM Vojtěch Filip nesouhlasí s chystaným nákupem 12 vrtulníků z USA. Podle něj jsou helikoptéry předražené, vadí mu i přesunutí výroby z Aera Vodochody. Případný nákup ovlivní postoj komunistů k další podpoře menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD, řekl Filip Radiožurnálu.

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.