Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Moderní vlaky by mohly brázdit trasy na Semilsku i Jablonecku

pátek, 21. prosince 2018, 15:23Doprava
 

Libereckému kraji končí příští rok smlouva s Českými dráhami. Vlaky na některých tratích by tak mohly nahradit vozy společnosti ARRIVA.

 

Na sněhu dostal smyk, vyjel ze silnice a skončil v příkopu na střeše

pátek, 21. prosince 2018, 10:44DopravaJablonecko
 

Krátce po jednadvacáté hodině došlo ve čtvrtek v katastru obce Rádlo k dopravní nehodě. Řidič auta na silnici 65 nezvládl jízdu na zasněžené vozovce, dostal smyk a havaroval. Z místa ho do nemocnice odvezla sanitka.

 

Silnice z Tanvaldu do Harrachova se dnes uzavře náklaďákům

pátek, 21. prosince 2018, 08:49Doprava
 

Od dnešní 14. hodiny neprojedou nákladní vozidla a auta nad 3,5 tuny silnicí první třídy č. 10 z Tanvaldu do Harrachova a dále směrem na Polsko. Výjimkou jsou pouze autobusy.

 

V TENTO DEN: Neovladatelná tramvaj se řítila Libercem. U zastávky Malodoubská projela domem

čtvrtek, 20. prosince 2018, 12:00DopravaLiberecko
 

Je to přesně padesát let, kdy v Liberci došlo k nehodě tramvaje. Na tom by nebylo nic až tak neobvyklého, tahle nehoda se ale vymykala. Byl pátek 20. prosince 1968 a tramvaj se od Spáleniště řítila z kopce na Liberec. Nehodu nyní připomněl...

 

Předvánoční shon se projevuje i na silnicích. V centru Liberce kolabuje doprava

čtvrtek, 20. prosince 2018, 11:26Doprava
 

Vánoce, Vánoce přicházejí... Svátky klidu a míru se nezastavitelně blíží. Na silnicích ovšem zatím příliš klidu není. V centru Liberce vázne doprava.

 

Liberec chce od Jablonce dvakrát víc peněz na tramvajovou trať mezi městy

středa, 19. prosince 2018, 13:35DopravaLibereckoJablonecko
 

Liberec chce od Jablonce dvakrát víc peněz na zajištění provozu tramvajové tratě, která spojuje obě města. Ročně by mělo jít zhruba o 22 milionů korun. Platnost současné smlouvy vyprší na konci letošního roku. Provoz na trati by ale podle...

 

Meteohlásky varují řidiče před nástrahami počasí. Město na ně získalo dotaci

úterý, 18. prosince 2018, 07:32DopravaLiberecko
 

Liberec spustil nový informační systém s meteohláskami. Řidiče má v zimě varovat před nástrahami počasí. Jako priorita je nastavena namrzající vozovka.

 

Valná hromada, na které se změnilo řízení dopravního podniku, platí. Rozhodl o tom soud

neděle, 16. prosince 2018, 11:30DopravaLiberecko
 

Liberecký krajský soud tento týden zamítl návrh Jablonce na neplatnost květnové valné hromady Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ). Liberec na ní jako většinový akcionář prosadil změnu stanov, jejímž smyslem bylo jiné řízení...

 

FOTO: Narušený dům na Americké šel k zemi. Na křižovatce vyroste kruháč

sobota, 15. prosince 2018, 11:00DopravaLiberecko
 

Ruina domu na křižovatce ulic Uralská a Americká byla nebezpečná, a tak musela k zemi. Demolice probíhá právě v těchto dnech, z domu už je jen hromada cihel. Do několika let by tu měla vyrůst kruhová křižovatka.

 

Od rána neprojedete Podhorskou ulicí, v budově školy se zhroutila zeď, špatná statika budovy je nebezpečná

středa, 12. prosince 2018, 21:11DopravaJablonecko
 

Ve Střední škole řemesel a služeb se při rekonstrukci zhroutila část zdi v prvním a druhém patře. Jelikož je stav budovy havarijní, od zítřka dopravně vytíženou jabloneckou ulicí neprojedete. Uzavírka začne ráno mezi sedmou a osmou hodinou ranní.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.