Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Konec přeplněného Šalďáku? Liberec vidí záchranu ve vybudování Nové Pastýřské

úterý, 11. prosince 2018, 14:42DopravaLiberecko
 

Centrum Liberce protne zcela nová silnice, ta povede z ulice Sokolská na Tržní náměstí. Stavba by měla přinést úlevu řidičům, kteří každodenně ve špičce jedou přes Šaldovo náměstí i obyvatelům Rumjancevovy ulice.

 

Dopravní výchova zážitkem v Libereckém kraji

úterý, 11. prosince 2018, 09:21DopravaLiberecko
 

Zážitkový dopolední program s názvem „Kamarádím se s Markétou, proto vím, jak se chovat bezpečně v silničním provozu“ v roce 2018 absolvovalo více než 5 000 dětí a žáků z Libereckého kraje. Seminář pro pedagogy, který je také zážitkovou formou,...

 

Ve veřejné dopravě stále mnoho lidí platí hotovostí, i když je to nevýhodné

pondělí, 10. prosince 2018, 16:12Doprava
 

Podle informací Koordinátora veřejné dopravy Libereckého kraje (KORID LK) přibylo cestujících využívajících veřejnou dopravu. Zároveň se ale zvýšil i počet osob platících hotovostí, a to i přes výrazné slevy na kartu Opuscard.

 

Noví dva bělouši budou brázdit silnice mezi Libercem a Mladou Boleslaví

neděle, 9. prosince 2018, 07:22DopravaLiberecko
 

Kraj má ve svém vozovém parku dva zbrusu nové bílé autobusy. Ty budou od příštích dnů jezdit především na trase mezi Libercem a Mladou Boleslaví.

 

Průtah městem blokovala hromadná nehoda. U sjezdu na Globus se srazila čtyři auta

pátek, 7. prosince 2018, 17:29DopravaLiberecko
 
Aktualizováno 7. prosince 2018, 18:08

Hromadná nehoda zkomplikovala průjezd městem v páteční odpolední špičce. U sjezdu na Globus ve směru na Chrastavu se kolem půl páté srazila čtyři osobní auta.

 

Zabezpečit dopravu v plném rozsahu je věc naší hrdosti, říká Marcela Minaříková z dopravního podniku

pátek, 7. prosince 2018, 14:18DopravaLiberecko
 

Že s koncem ledna přestane část služeb v městské hromadné dopravě zajišťovat společnost BusLine se ví. Situace vyvolává otázky veřejnosti, jak dopravní podnik zvládne situaci personálně, když stav řidičů stačí krýt pouze současné potřeby. Zeptali...

 

Novinky v autobusové dopravě, spoje do Škodovky i více bezbariérových vozů

čtvrtek, 6. prosince 2018, 18:24Doprava
 

Od neděle se mění jízdní řád, a to nejen pro železniční ale i autobusovou dopravu. V minulém roce se osvědčila linka z Harrachova na Zlaté návrší, naopak autobus z Vrchlabí do Nového Boru bude končit v Liberci.

 

Od neděle přibudou vlakové spoje zejména na Českolipsku, ale i do vánočních Drážďan

středa, 5. prosince 2018, 05:52Doprava
 

Od neděle se vlaková doprava v Libereckém kraji bude řídit novým jízdním řádem, který bude platit až do příštího prosince. Celkově přibude více spojů a železniční doprava se v řadě míst urychlí.

 

Řidička s autem vjela na ostrůvek uprostřed kruháče. Udělalo se jí nevolno

úterý, 4. prosince 2018, 19:11DopravaSemilsko
 

K dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne přímo v Turnově. Řidička peugeotu tam kvůli náhlé indispozici nezvládla průjezd kruhovým objezdem v Bezručově ulici a s autem skončila na ostrůvku uprostřed křižovatky.

 

Nejoblíbenějším řidičem autobusu je Richard Lelek, za volant usedá s úsměvem

úterý, 4. prosince 2018, 18:32Doprava
 

Letošní anketu o nejoblíbenějšího řidiče veřejné dopravy v Libereckém kraji vyhrál zkušený řidič Richard Lelek, který už více než deset let usedá za volant autobusu a brázdí silnice zejména na Jablonecku. Naopak mezi průvodčími zazářily ženy.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.