Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Železniční trať z Pardubic do Liberce slaví 160 let, nezměnila se

úterý, 30. dubna 2019, 07:01DopravaLiberecko
 

Železniční trať z Pardubic do Liberce slaví 160 let, první vlak do Liberce dorazil 1. května 1859. Navzdory stamilionovým investicím do modernizace se trať příliš nezměnila. Stále je jen jednokolejná a chybí jí elektrifikace. Na území Libereckého...

 

Kraj dostane na rekonstrukce silnic od státu jen polovinu peněz. Některé opravy nezačnou

sobota, 27. dubna 2019, 12:00DopravaZ kraje
 

Liberecký kraj letos počítal s opravami silnic druhých a třetích tříd za 300 milionů korun. Od státu měl přislíbeno milionů 160, dostane ale jen polovinu. Kraj tak musí chybějící finance hledat jinde a některé projekty odložit.

 

FOTO: S námi jen bezpečně v OC Forum v Liberci

sobota, 27. dubna 2019, 09:41DopravaLiberecko
 

Páteční dopoledne u obchodního centra Forum patřilo stovkám dětí z libereckých základních škol. Nejen ony se mohly od zkušených odborníků z Týmu silniční bezpečnosti dozvědět, jak vybrat správnou autosedačku či cyklistickou přilbu, nebo jak se...

 

Alkohol u cyklistů policie netoleruje. Bruslaři jsou na tom podle zákona jinak

pátek, 26. dubna 2019, 12:30DopravaZ kraje
 

Cyklostezky jsou v posledních dnech nacpané k prasknutí. Lidé vyjíždějí na kolech, kolečkových bruslích či koloběžkách, a na výletě si dají jedno nebo dvě piva na osvěžení a vyrazí zpět. Kolaři si bohužel musí dopřát pivo nealkoholické, jak je...

 

Liberec schválil změnu územního plánu nutnou pro stavbu nového pavilonu nemocnice

pátek, 26. dubna 2019, 12:13DopravaLiberecko
 

Liberečtí zastupitelé dnes schválili dílčí změnu územního plánu, která umožní výstavbu parkovacího domu v areálu krajské nemocnice. Parkoviště je podmínkou pro výstavbu nového pavilonu urgentní péče za 1,9 miliardy korun.

 

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

čtvrtek, 25. dubna 2019, 14:42Doprava
 

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

 

S námi jen bezpečně. Děti se před Forem dozví, jak se chovat v provozu

středa, 24. dubna 2019, 16:12DopravaLiberecko
 

Akci pro všechny, co se pohybují v provozu, ať už pěšky, na kole nebo v autě si na páteční dopoledne připravil Tým silniční bezpečnosti. Především děti si budou moci v přízemí OC Forum a na prostranství před Domem kultury vyzkoušet řadu věcí.

 

Údržba krajských silnic se prodražila o sedmnáct milionů. Úklid často komplikovali neukáznění řidiči

úterý, 23. dubna 2019, 14:11DopravaZ kraje
 

Dva tisíce kilometrů silnic udržovala v zimě krajská společnost Silnice LK. Náklady v zimním období byly letos o 17 milionů vyšší než loni, celkem se vyšplhaly na 127,3 milionu korun.

 

Od zítřka bude v Londýnské částečná uzavírka, přípravné práce už odstartovaly

úterý, 23. dubna 2019, 12:32DopravaLiberecko
 

Liberečtí řidiči by si měli dát pozor, od zítřejšího dne totiž bude v Londýnské ulici částečná uzavírka.

 

Začíná výluka do Lidových sadů. Tramvaje nepojedou až do konce května

úterý, 23. dubna 2019, 10:36DopravaLiberecko
 

Na více než měsíc nahradí autobusy tramvajovou dopravu mezi Fügnerovou a Lidovými sady. Důvodem je oprava kolejí právě v Lidových sadech. I kvůli tomu dopravní podnik v minulých dnech nakoupil ojeté autobusy z Prahy.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Šéf komunistů Filip odmítá nákup vrtulníků z USA

Předseda KSČM Vojtěch Filip nesouhlasí s chystaným nákupem 12 vrtulníků z USA. Podle něj jsou helikoptéry předražené, vadí mu i přesunutí výroby z Aera Vodochody. Případný nákup ovlivní postoj komunistů k další podpoře menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD, řekl Filip Radiožurnálu.

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.