Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Z Libverdy do Raspenavy neprojedete ani během zimních měsíců

středa, 21. listopadu 2018, 14:32Doprava
 

Kvůli zpoždění nebudou moci řidiči v zimě projet silnicí třetí třídy vedoucí z Raspenavy do Libverdy. Důvodem je kritický stav nábřežní zdi, o kterém při přípravě projektu nikdo nevěděl.

 

Řidiči, pozor na chodce! Nehod přibývá

středa, 21. listopadu 2018, 12:00DopravaLiberecko
 

Nepozornost řidičů či neopatrnost chodců. To jsou jedny z hlavních příčin dopravních nehod, při kterých hrají hlavní roli chodci. I přes permanentní osvětu však nehod přibývá.

 

Už dnes se můžete na silnicích setkat se sněhem a námrazou

úterý, 20. listopadu 2018, 09:24Doprava
 

V horských oblastech kraje již napadlo, sníh by ovšem mohl překvapit nepřipravené řidiče. Meteorologové proto upozorňují, aby lidé za volantem dbali zvýšené opatrnosti.

 

Dnes o půlnoci se uzavře silnice okolo Souše

pondělí, 19. listopadu 2018, 15:19Doprava
 

Silnice druhé třídy číslo 290 vedoucí ze Smědavy na Souš se opět uzavírá. Důvodem je předpověď počasí, která slibuje sněhovou pokrývku.

 

VAROVÁNÍ: V celé republice hrozí od nedělního večera náledí

neděle, 18. listopadu 2018, 16:38Doprava
 

V celé republice platí od dnešního večera výstraha před náledím. Místy se mohou objevit i zmrazky. Silnice a chodníky mohou nebezpečně namrzat také v dalších nocích, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí od...

 

Liberec chystá loučení s tramvajemi, jež nikde jinde už nejezdí

středa, 14. listopadu 2018, 18:05DopravaLiberecko
 

Liberecký dopravní podnik chystá rozloučení s tramvajemi T2R, které nikde jinde ve světě už v pravidelném provozu nejezdí. Na meziměstskou linku mezi Libercem a Jabloncem je naposledy nasadí v sobotu dopoledne.

 

Nejkrásnější nádraží roku 2018 mají v Blíževedlech

neděle, 11. listopadu 2018, 07:01DopravaČeskolipsko
 

Nejkrásnějším nádražím roku 2018 se stávají Blíževedly v Libereckém kraji s celkovým počtem 7356 platných hlasů. Převzaly štafetu od loňského vítěze, stanice Doksy. Stříbro získaly Litoměřice horní nádraží se 6392 hlasy a bronz Meziměstí s 862...

 

Vozy libereckého dopravního podniku budou v listopadu jezdit s knírem. Jedná se o podporu projektu Movember

pátek, 2. listopadu 2018, 10:45DopravaLiberecko
 

Kníry na vozech MHD nebo grafické materiály s motivem kníratých autobusů či tramvají , se od 1. listopadu objeví ve třinácti městech v celé republice. Dopravní podniky tímto způsobem chtějí podpořit projekt Movember a pomoci šířit osvětu týkající...

 

Od listopadu je lepší mít přezuto. Na čtrnácti silnicích musíte mít zimní pneumatiky

středa, 31. října 2018, 06:01DopravaLiberecko
 

Už čtvrtým rokem by měli řidiči od listopadu do března jezdit na zimních pneumatikách. O to více v Liberci a okolí, kde bývá zima horší, než v jiných oblastech. Na čtrnácti silnicích v Libereckém kraji jsou zimní pneumatiky dokonce povinné a...

 

Libereckým cyklistům ulehčí jízdu po městě nová aplikace

pondělí, 29. října 2018, 13:02DopravaLiberecko
 

Chtěli byste do práce jezdit na kole, ale nechcete kličkovat mezi chodníky, uzavírkami a opravami silnic? S nalezením ideální cesty vám pomůže nová aplikace Chytře na cestu.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.