Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Policisté zkontrolovali dvě stovky řidičů. Devětatřicet mělo problém

pondělí, 29. října 2018, 06:01DopravaLiberecko
 

Koncem týdne proběhla celostátní policejní akce s názvem Tispol zaměřená na řidiče autobusů a nákladních vozidel, ale i na řidiče osobních aut. Hlídky zkontrolovaly přesně 188 řidičů, v devětatřiceti případech pak odhalily některý z přestupků.

 

V Kateřinské ulici skončilo auto na střeše. Řidič utrpěl středně těžká poranění

sobota, 27. října 2018, 14:19DopravaLiberecko
 

Příliš vysoká rychlost na mokré vozovce je podle prvních informací příčinou dopravní nehody, ke které došlo v sobotu po poledni v Kateřinské ulici v Liberci. Řidič auta vylétl po průjezdu zatáčkou ze silnice a poté narazil do zastávky autobusu a...

 

Veřejná doprava má v Liberci vlastní expozici. Je v ní i tramvaj z filmu Ošklivá slečna

čtvrtek, 25. října 2018, 11:04DopravaLiberecko
 

Expozice věnovaná veřejné dopravě se otevře v sobotu v libereckém Technickém muzeu. Jde o unikátní sbírku tramvají či autobusů, které se za posledních třicet let podařilo zachránit Boveraclubu, lidé na ní ale najdou i historické fotografie,...

 

Příchod zimy by neměl silničáře zaskočit, mají připravené stroje i tuny posypu

čtvrtek, 25. října 2018, 06:02DopravaZ kraje
 

První námraza ani husté sněžení by údržbu silnic v kraji ovlivnit neměli. Společnost Silnice LK je dle informací na příchod zimy připravena.

 

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

úterý, 23. října 2018, 16:12SpolečnostDoprava
 

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých...

 

Na silnicích v Libereckém kraji letos zemřelo dvanáct lidí. To je méně, než v předchozích letech

úterý, 23. října 2018, 07:01DopravaLiberecko
 

Za devět měsíců letošního roku vyšetřovala Policie na území České republiky celkově 77 225 dopravních nehod. Při těchto nehodách přišlo o život 410 osob. To je téměř o 12 procent více než za stejné období loňského roku. V Libereckém kraji je...

 

Část autobusáku v Turnově se změnila na parkoviště, funkční bude od středy

pondělí, 22. října 2018, 16:06DopravaSemilsko
 

Téměř o osmdesát parkovacích míst se rozroste stávající centrální parkoviště v Turnově. Nová parkovací místa budou veřejnosti zpřístupněna ve středu.

 

Ulice České mládeže je již opravena, teď přichází na řadu další silnice v okolí

pondělí, 22. října 2018, 07:47Doprava
 

Mnoha Liberečákům se ulevilo, když se třída České mládeže po měsících oprav konečně otevřela. Paradoxně její oprava zapříčinila nutnost rekonstrukcí dalších silnic.

 

Kvůli omezení v tunelu přibývá nehod, během odpoledne zde došlo ke dvěma dopravním nehodám

sobota, 20. října 2018, 19:18KrimiDopravaLiberecko
 

Dočasné uzavření části tunelu a svedení do jednoho tubusu zvyšuje počet nehod v tomto úseku. Jedná se přitom o pravidelnou údržbu, o které byli řidiči informování. Od pondělí by naštěstí měl být tunel opět plně průjezdný.

 

Počty nehod na železničních přejezdech neklesají. V jejich bezpečnosti je Česko jednou z nejhorších zemí v Evropě

sobota, 20. října 2018, 09:43Doprava
 

Počet nehod na železničních přejezdech neklesá. I přesto, že do rekonstrukce a modernizace přejezdů bylo investováno více než 2,5 miliardy korun, se počty nehod v letech 2013 až 2017 nesnížily. Uvedl to Nejvyšší kontrolní úřad.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.