Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Silnice z Nového Města do Polska zůstane přes prázdniny průjezdná

 
sobota, 17. června 2017, 10:56

Silnice 291 z Nového Města pod Smrkem směrem ke státní hranici s Polskem, kterou hojně využívají turisté, zůstane přes prázdniny průjezdná. Liberecký kraj se na tom dohodl s Poláky. Kvůli rekonstrukci silnice měl být provoz původně omezen už od začátku července, rekonstrukci propustků se ale kraj rozhodl posunout až na září, tedy na dobu po skončení letní turistické sezony.

Silnice je jednou z pěti krajských komunikací, které se letos rekonstruují v rámci projektu "Od zámku Frýdlant k zámku Czocha". Oprav za 7,7 milionu eur (202 mil.Kč) se dočká na Frýdlantsku 25 kilometrů silnic. "Vzhledem k tomu, že tento významný projekt realizujeme s Polskem, chceme si s naším partnerem vyjít co nejvíce vstříc a projednat s ním i nutné uzavírky. Na polské části neprobíhají tak rozsáhlé rekonstrukce silnic, takže nedochází k tak razantním dopravním omezením," řekl hejtman Martin Půta (STAN).

Řidiči mířící z Bogatyně do lázeňského města Swieradow Zdroj jezdí podle Půty právě přes Nové Město pod Smrkem. Kvůli uzavírce by najeli po objízdné trase o 50 kilometrů víc. "Původně jsme chtěli, aby rekonstrukce silnice probíhala za částečné uzavírky, ale vzhledem k tomu, že opravu propustků podle zhotovitelské firmy nelze dělat za provozu, k dopravnímu omezení dojít musí. Domluvili jsme se na měsíci a půl s tím, že uzavírku posuneme až na září, tedy po letní turistické sezoně, na které je město Swieradow Zdroj závislé," dodal hejtman.

Projekt "Od zámku Frýdlant k zámku Czocha" za 20 milionů eur (525 mil.Kč) počítá s rekonstrukcí zhruba 50 kilometrů komunikací na obou stranách hranice. Partnerem Libereckého kraje je v něm Dolnoslezské vojvodství. "Je to největší projekt na celé česko-polské hranici, jiný podobný silniční projekt podél hranice není," poznamenal Půta. Na české straně se opravují také silnice z Frýdlantu do Kunratic, z Dolní Řasnice přes Srbskou k hranici, z Raspenavy do Krásného Lesa a z Nového Města do Horní Řasnice.

Napsal(a) ČTK | Foto Liberecký kraj

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Koňské potahy ve městě, stará chata...

  • Kavárna Organza mění koncept. Liberečany...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

  • Domácí násilí: Po útoku má zlomenou čelist,...

 
 

Kam dál?

FOTO: Svítí a signalizuje změnu směru. Tahle bunda z TULky může zvýšit bezpečnost cyklistů

sobota, 17. června 2017, 10:46

Na Technické univerzitě v Liberci v pátek představili druhou generaci bundy, která má zajistit větší bezpečnost...

Řidička přehlédla přijíždějící vlak, strojvedoucí už střetu nedokázal zabránit

pátek, 16. června 2017, 11:22

Štěstí v neštěstí měla ve čtvrtek ráno řidička terénního vozu Mitsubishi Pajero, která kolem šesté hodiny ranní měla...

Obrysy nové silnice z Liberce na Jablonec jsou už patrné, z poloviny je vybetonovaný nejdelší most

čtvrtek, 15. června 2017, 16:10

Obrysy nové silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou za 360 milionů korun, která se staví od loňského března, jsou už na...