Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Silnice z Nového Města do Polska zůstane přes prázdniny průjezdná

 
sobota, 17. června 2017, 10:56

Silnice 291 z Nového Města pod Smrkem směrem ke státní hranici s Polskem, kterou hojně využívají turisté, zůstane přes prázdniny průjezdná. Liberecký kraj se na tom dohodl s Poláky. Kvůli rekonstrukci silnice měl být provoz původně omezen už od začátku července, rekonstrukci propustků se ale kraj rozhodl posunout až na září, tedy na dobu po skončení letní turistické sezony.

Silnice je jednou z pěti krajských komunikací, které se letos rekonstruují v rámci projektu "Od zámku Frýdlant k zámku Czocha". Oprav za 7,7 milionu eur (202 mil.Kč) se dočká na Frýdlantsku 25 kilometrů silnic. "Vzhledem k tomu, že tento významný projekt realizujeme s Polskem, chceme si s naším partnerem vyjít co nejvíce vstříc a projednat s ním i nutné uzavírky. Na polské části neprobíhají tak rozsáhlé rekonstrukce silnic, takže nedochází k tak razantním dopravním omezením," řekl hejtman Martin Půta (STAN).

Řidiči mířící z Bogatyně do lázeňského města Swieradow Zdroj jezdí podle Půty právě přes Nové Město pod Smrkem. Kvůli uzavírce by najeli po objízdné trase o 50 kilometrů víc. "Původně jsme chtěli, aby rekonstrukce silnice probíhala za částečné uzavírky, ale vzhledem k tomu, že opravu propustků podle zhotovitelské firmy nelze dělat za provozu, k dopravnímu omezení dojít musí. Domluvili jsme se na měsíci a půl s tím, že uzavírku posuneme až na září, tedy po letní turistické sezoně, na které je město Swieradow Zdroj závislé," dodal hejtman.

Projekt "Od zámku Frýdlant k zámku Czocha" za 20 milionů eur (525 mil.Kč) počítá s rekonstrukcí zhruba 50 kilometrů komunikací na obou stranách hranice. Partnerem Libereckého kraje je v něm Dolnoslezské vojvodství. "Je to největší projekt na celé česko-polské hranici, jiný podobný silniční projekt podél hranice není," poznamenal Půta. Na české straně se opravují také silnice z Frýdlantu do Kunratic, z Dolní Řasnice přes Srbskou k hranici, z Raspenavy do Krásného Lesa a z Nového Města do Horní Řasnice.

Napsal(a) ČTK | Foto Liberecký kraj

Kam dál?

FOTO: Svítí a signalizuje změnu směru. Tahle bunda z TULky může...

sobota, 17. června 2017, 10:46

Na Technické univerzitě v Liberci v pátek představili druhou generaci bundy, která má zajistit větší bezpečnost cyklistů,...

Řidička přehlédla přijíždějící vlak, strojvedoucí už střetu nedokázal...

pátek, 16. června 2017, 11:22

Štěstí v neštěstí měla ve čtvrtek ráno řidička terénního vozu Mitsubishi Pajero, která kolem šesté hodiny ranní měla namířeno od...

Obrysy nové silnice z Liberce na Jablonec jsou už patrné, z poloviny...

čtvrtek, 15. června 2017, 16:10

Obrysy nové silnice z Liberce do Jablonce nad Nisou za 360 milionů korun, která se staví od loňského března, jsou už na řadě míst...

Z Chrastavy do Bílého Kostela povede nová cyklostezka, hotovo by mělo...

čtvrtek, 15. června 2017, 16:05

Ještě letos by měla vzniknout nová cyklostezka Paradýz z Chrastavy do Bílého Kostela. Její realizace je plánována už dlouho, vždy...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně se nově montují části vesmírných raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Za privatizaci OKD žalobce navrhl podmínky a zaplacení škody

Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD navrhl žalobce soudnímu znalci Rudolfu Douchovi tříletý podmíněný trest. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý. Obžalovaní vinu odmítají.

Ocenění Manažer roku převzal na Pražském hradě mladý Jihočech. Cenu dostal za inovace a baterie

Již 25 let se pod hlavičkou České manažerské asociace uděluje prestižní ocenění Manažer roku. Cílem je vyhledat, objektivně vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu v České republice. Letošní cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky získal Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architektury a vývojem nástrojů pro vlastní výrobu, ukládání a sdílení elektrické energie.