Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vlaky z Liberce na Frýdlant v červenci kvůli výluce nepojedou

 
čtvrtek, 22. června 2017, 11:12

Cestující využívající železniční trať mezi Libercem, Frýdlantem a Jindřichovicemi pod Smrkem se musí připravit na měsíc trvající výluku. Začne ve středu 5. července. Dotkne se úseků mezi Libercem a Raspenavou a Frýdlantem a Jindřichovicemi.

Ve dnech 5. července od 8.30 až 24. července do 17.30 hodin bude na železniční trati č. 037 Liberec - Jindřichovice pod Smrkem, Frýdlant v Čechách - Černousy probíhat nepřetržitá výluka v úseku Liberec - Raspenava. Na stejné trati bude ve dnech 5. července od 8.30 až 27. července do 17.00 hodin probíhat nepřetržitá výluka v úseku Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem.

„Výluky se budou konat kvůli plánované výměně pražců, kolejnic a opravám přejezdů a mostů ve vyloučených úsecích. Všechny osobní vlaky budou v době výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou a platit bude výlukový jízdní řád,“ objasnil Jiří Holub, systémový specialista Českých drah.

Náhradní autobusová doprava bude vedena ve 4 linkách

Linka A - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Černousy a zpět. Spoje Linky A jsou v jízdním řádu vyznačeny modrou barvou.

Linka B - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Raspenava (- Bílý potok pod Smrkem) a zpět. Ranní spoj Os 6341 a večerní spoje Os 6322, Os 6324, Os 6344, Os 6326, Os 6345, Os 6329, Os 6331 jsou v úseku Mníšek u Liberce - Frýdlant v Čechách a opačně vedeny přes Oldřichov v Hájích a Raspenavu. Spoje Linky B jsou v jízdním řádu vyznačeny červenou barvou.

Linka C - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Nové Město pod Smrkem (- Jindřichovice pod Smrkem) a zpět. 

Linka D - v úseku Mníšek u Liberce - Oldřichov v Hájích a zpět. Spoje Linky D jsou v jízdním řádu vyznačeny oranžovou barvou.

„U všech vlaků pod dobu výluky nebude v úsecích s náhradní autobusovou dopravou Frýdlant v Čechách - Černousy a Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem garantována služba uvedená v jízdním řádu tzn. "Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku". Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy,“ upozornil Holub.

 


 

Kam dál?

Opravy, omezení, uzavírky. Kraj chce letos stihnout zrekonstruovat 69...

čtvrtek, 22. června 2017, 09:21

Celkem více než 800 milionů korun letos Liberecký kraj postupně uvolňuje na opravy silnic druhých a třetích tříd. Do konce roku...

Město zvažuje uzavření silnice kolem harcovské přehrady na celý srpen

středa, 21. června 2017, 17:09

Tenhle návrh opět rozdělí veřejnost na dvě poloviny. Liberečtí radní uvažují o tom, zda na celý srpen neuzavřít Zvolenskou ulici,...

Ceny benzinu a nafty nadále klesají, v Libereckém kraji jsou pod...

středa, 21. června 2017, 08:27

Ceny benzinu a nafty mají v posledních týdnech klesající tendenci. Pokračuje tak trend, který se začal projevovat v polovině...

 

Komentáře

Yveta Dlouhá

Z jakeho duvodu nemuze jezdit B-autobus primo na Raspenavu?Proc pres Frydlant?Diky za info.:)

pátek, 23. června 2017, 17:34
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.