Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V českolipské nemocnici přibude až 130 míst k parkování

 
úterý, 18. července 2017, 07:48

V českolipské nemocnici letos kapacita parkovišť stoupne o víc než čtvrtinu, přibude až 130 míst pro automobily. Nemocnice se také chystá parkování zpoplatnit.

Důvodem ke zpoplatnění je podle mluvčí nemocnice Kateřiny Amrichové snaha regulovat parkování, aby auta pacientů i návštěv zůstávala v areálu nemocnice jen po nezbytně nutnou dobu. "Nějaká doba pro parkování bude pro pacienty a návštěvníky i nadále zadarmo," uvedla. Podle ní zatím vedení nemocnice nerozhodlo, jaký tarif zvolí. "Zatím jde o ideu, nemáme ještě ani varianty k posouzení," dodala.

Parkování je u dalších velkých nemocnic v Libereckém kraji zpoplatněné, obvykle je zdarma první půlhodina. Ve srovnatelně velké nemocnici v Jablonci nad Nisou pak každá další hodina stojí deset korun, za parkování na některých parkovištích se ale neplatí. V českolipské nemocnici by se mělo začít platit koncem roku, až bude vjezd do areálu osazen závorami.

Na zvýšení počtu parkovacích míst nemocnice pracuje už nyní. "V projektu se nejprve počítá s vybudováním nových parkovacích ploch při vjezdu do areálu nemocnice," uvedl projektový manažer nemocnice Pavel Volšík. Nová místa vzniknou na místě chátrajících drobných budov v areálu. Jejich demolice bude stát řádově statisíce korun.

Z areálu nemocnice by v průběhu léta měly zmizet bývalá vrátnice, prodejna a sklad. "Tím vznikne prostor pro vytvoření nových parkovacích stání, nové plochy se dále připravují v prostoru bývalé staré nemocnice nebo podél budovy polikliniky," řekla Amrichová. Celkem tak přibude až 130 míst, podle mluvčí jsou potřeba. "Parkovací místa zejména v ranních hodinách, to znamená třeba mezi 7:00 a 9:00, se hledají opravdu obtížně," dodala. V současné době může v areálu nemocnice zaparkovat zhruba 280 automobilů, dalších 190 míst je na záchytném parkovišti pod nemocnicí.

Napsal(a) ČTK | Foto Nemocnice Česká Lípa
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velitelé dobrovolných hasičů dostanou od...

  • V nákupním centru Forum prasklo vodovodní...

  • Vánoční stromek nesl ve tři ráno Libercem....

  • Hoteliérka žaluje město o statisíce. Vadí...

Reklama
 
 

Kam dál?

Tragických nehod přibývá. V Libereckém kraji za pololetí při nehodách zemřelo deset lidí

pondělí, 17. července 2017, 18:54

V Libereckém kraji za první pololetí zahynulo při dopravních nehodách deset lidí, o čtyři více než loni. Letos mezi...

Na Liberecku o víkendu v jednom úseku havarovali dva motocyklisté

neděle, 16. července 2017, 19:36

Dvě nehody motocyklistů se staly na Liberecku v jednom úseku silnice první třídy 13 mezi Bílým Kostelem a Jítravou. V...

Motocyklista spadl z motocyklu v devadesátikilometrové rychlosti, těžce se zranil

sobota, 15. července 2017, 18:27

Rozsáhlá a vážná zranění utrpěl v sobotu po půl páté odpoledne šestačtyřicetiletý motocyklista, který havaroval na...