Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Liberec chce efektivněji koordinovat uzavírky. Pomoci má nový institut složený ze zástupců několika organizací

 
středa, 13. září 2017, 11:52

Lepší koordinaci uzavírek a větší informovanost veřejnosti o nich si slibuje vedení města od nově vzniklého Institutu závazného plánování a koordinování uzavírek silnic. Ten bude složen ze zástupců několika organizací a institucí. Institut bude v příštím roce koordinovat uzavírky na území celého krajského města.

„Se žádostí o zřízení Institutu závazného plánování a koordinování uzavírek oslovil odbor správy veřejného majetku ostatní vlastníky pozemních komunikací ve městě a zároveň vybrané vlastníky technické infrastruktury, jejichž práce mají na uzavírky v Liberci největší vliv,“ vysvětluje náměstek primátora pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

Tým institutu je již složen ze zástupců Severočeské vodárenské společnosti, Innogy, Projektové kanceláře JAP, projektové kanceláře INPOS a projektové kanceláře Snowplan. Účast je předběžně domluvena i s Ředitelstvím silnic a dálnic, dopravním podnikem a Libereckým krajem.

„Určený specialista - externí dopravní inženýr bude závazně plánovat uzavírky ve městě a na každý kalendářní rok vytvářet dopravní plán, který bude reagovat na aktuální dopravní zátěž města a plánovaný rozsah uzavřených komunikací,“ dodává Kysela.

A co to znamená pro veřejnost? Ta bude mít k dispozici dopravní mapu zobrazující chystané uzavírky, objízdné trasy, technické zákresy a termíny uzavírek a omezení na jednotlivých komunikacích.

„Dalším cílem bude operativně plánovat údržbové práce Technických služeb města Liberce, které by na městských komunikacích měly být provedeny před zahájením uzavírky. Institut také bude moci možnost využít proměnné dopravní značení, které umožní informovat řidiče a návštěvníky města o intenzitách dopravy a neprůjezdných komunikacích například na dálnicích,“ uzavírá magistrátu Jana Kodymová.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie vyšetřuje od sobotního rána nález...

  • FOTO: Vyhlášenou kolibu 4 Kameny u dálnice...

  • FOTO: Z koliby 4 Kameny zbylo jen ohořelé...

  • FOTO: Na Nové Louce hořela sauna v Šámalově...

 
 

Kam dál?

Střet nákladního automobilu a osobáku zastavil provoz na hlavním tahu na Liberec

středa, 13. září 2017, 09:14

Provoz na silnicích na Liberecku blokovalo během středečního rána hned několik nehod. Hlavní tah od Bílého Kostela nad...

Kamion srazil ženu na přechodu v centru Jablonce, těžce zraněná skončila v liberecké nemocnici

pondělí, 11. září 2017, 11:32

Velmi těžká poranění utrpěla dnes před desátou hodinou dopolední chodkyně, kterou srazil kamion v ulici Budovatelů v...

Liberec vybuduje infosystém pro varování řidičů před vlivy počasí

čtvrtek, 7. září 2017, 23:12

Liberec pořídí informační systém s meteohláskami, slibuje si od toho zvýšení bezpečnosti na silnicích. Motoristy bude...