Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Český startup Liftago zahájil testovací provoz v Liberci, čtenáři Drbny můžou v listopadu jezdit se slevou

 
čtvrtek, 23. listopadu 2017, 17:52

Pár kliků v mobilní aplikaci a taxi je na cestě. Český startup Liftago spustil během středy svůj provoz v Liberci. Redakce Liberecké Drbny si služby společnosti vyzkoušela na vlastní kůži mezi prvními. Taxi dorazilo do tří minut a cesta z terminálu MHD na Harcov vyšla na stokorunu, tedy přesně tolik, kolik uváděla aplikace. Pro čtenáře si teď redakce společně s Liftagem připravila malé překvapení.

Pro prvních 500 čtenářů Liberecké Drbny máme speciální promo kód LIBERECTESTOVANI v hodnotě 3 x 70 korun, který vám zlevní tři příští taxi jízdy po Liberci o 70 korun. Promo kód platí jen dokonce měsíce. A jak ho uplatnit? Stáhněte si nejnovější verzi aplikace Liftago a promo kód zadejte v menu (platí pouze pro jízdy placené kartou).

„Jde o testovací provoz. Buďte proto prosím shovívaví. Po jízdě můžete v aplikaci zanechat svůj feedback,“ doplnila Eva Peterková ze společnosti Liftago.

Aplikaci jsme vyzkoušeli během prvního dne hned dvakrát. Nejprve z centra města do ulice 17. listopadu a poté ze stejného místa do Vratislavic nad Nisou. Pokaždé dorazilo taxi v uváděném čase, vždy do deseti minut, a cena odpovídala odhadu aplikace.

Aplikace v Liberci funguje teprve desítky hodin, momentálně je dostupná také v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně a Bratislavě. „Liberec jsme si vybrali ze dvou důvodů. Zaprvé je to jedna z častých lokalita pro naše soukromé i firemní zákazníky z Prahy, Brna a Ostravy. Dohromady máme přes 230 tisíc uživatelů a přes 600 aktivních firem a víme, že Liftago v Liberci ocení. Za druhé je to město aktivních lidí i technologických firem a věříme, že tu budeme jako doma,“ potvrdil spoluzakladatel projektu Ondřej Krátký.

Přepravu si klienti můžou objednat skrze mobilní aplikaci. Stačí zvolit místo, kam má řidič přijet, cíl cesty a vybrat si řidiče podle vozu, času příjezdu, odhadu ceny nebo třeba podle hodnocení.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Liftago

Štítky Liberec, Liftago, taxi,

Kam dál?

Silnice v Libereckém kraji jsou namrzlé, jednu policie uzavřela

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 13:24

Silnice v Libereckém kraji byly ráno namrzlé, havarovalo na nich minimálně 20 aut. Nehody na kluzké vozovce se obešly bez...

Silnice v Libereckém kraji jsou namrzlé, stalo se několik nehod

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 07:20

Silnice v Libereckém kraji jsou ráno namrzlé a sjízdné s opatrností, v noci v části kraje mrzlo a místy je mlha. Několik...

Silně opilý cizinec projížděl ulicemi Liberce. Při kontrole nadýchal...

úterý, 21. listopadu 2017, 09:45

Silně opilý řidič Volkswagenu Polo skončil v sobotu po poledni v rukou libereckých policistů. Cizince za volantem automobilu...

Na silnicích v Libereckém kraji zemřelo do konce října 19 lidí

úterý, 21. listopadu 2017, 07:13

Na silnicích v Libereckém kraji zemřelo do konce října 19 lidí, je to o tři více než ve stejném období loňského roku. Dál přibývá...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Půlnoční překvapení na maturiťáku....

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Kauza dopravní podnik: Policie obvinila...

 
 

O čem píše Drbna.cz

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.

Zeman označil na sjezdu KSČM Vítězný únor za prohraný únor

Prezident Miloš Zeman dnes na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu a takzvaný Vítězný únor v roce 1948, který vedl k nástupu komunistů k totalitní moci, označil za prohraný únor. Před závěrem svého vystoupení krátce zmínil nynější vyjednávání o vládě hnutí ANO s ČSSD s tolerancí KSČM. Zeman nabádal, aby strana nepromarnila příležitost a nekladla si přemrštěné podmínky. Zemanův příjezd na sjezd komunistů provázely protesty.

Nejlevnější německý salám je kvalitnější než český

Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané kategorii nejlevnější. Předmětem srovnání byl točený a měkký salám, silné párky, rybí prsty, lahůdkový salát, jahodový jogurt a kysané zelí. Německé produkty prodávané za podobnou měrnou cenu obsadily v porovnání kvality dvakrát první místo. České zboží se svou kvalitou nestalo vítězem ani jednou, obsadilo však třikrát příčku poslední.