Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pokutu za jízdu bez dálničního kuponu poblíž Turnova vyfasovalo už 150 řidičů

 
středa, 21. března 2018, 11:32

Liberečtí celníci varují řidiče. Jízda bez platného dálničního kuponu se nemusí vyplatit. Od začátku února přistihli už 150 řidičů, kteří neměli na čelních sklech vylepenou platnou „známku“. Pokuty, které jim za to rozdali, nejsou zrovna zanedbatelné. Od řidičů celníci vybrali už skoro 130 tisíc korun.

„Přestože od prvního února tohoto roku mají řidiči vozidel do 3,5 tuny, jedoucí po zpoplatněných komunikacích, povinnost mít na předních sklech vozidel vylepen už jen nový dálniční kupon, tedy ten s vyznačeným rokem 2018, někteří řidiči přesto tuto povinnost ignorují,“ shrnul mluvčí libereckého celního úřadu Martin Stočes.

Hlídky libereckých celníků na dálnici D10 mezi Turnovem a Prahou přistihli už 150 řidičů, kteří neměli nový dálniční kupón vylepený nebo ten starý, již neplatný, opomněli sundat. Liberečtí celníci od těchto řidičů vybrali 127 100 korun na pokutách.

Podle Stočese celníci kontrolují dálniční kupóny nepřetržitě. Pokud řidič jede po zpoplatněné silnici bez platného dálničního kupónu nebo zapomene odstranit kupón starý, dopouští se přestupku a hrozí mu na místě pokuta do výše 5 tisíc korun, ve správním řízení pak až 100 tisíc korun. Jen v loňském roce na dálnici D10 mezi Turnovem a Prahou takto odhalili 757 řidičů bez platné „známky“ a udělili jim pokuty v celkové výši skoro 700 tisíc korun.

Dálniční kupony pro rok 2018 jsou navíc pro celníky dobře rozpoznatelné. „Nové tvary a barevné odlišení dálničních kupónů se osvědčily a celníci si je pochvalují. Značně jim usnadňují jejich identifikaci za jízdy. Dálniční kupóny jsou navíc opatřeny ochrannými prvky, které mohou celníci ihned na místě zkontrolovat pomocí laserového pera,“ uzavřel Stočes.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Celní správa

Kam dál?

Liberecký kraj kritizuje závěry kontrolního úřadu v prověrce oprav...

neděle, 18. března 2018, 16:27

Liberecký kraj kritizuje závěry Nejvyššího kontrolního úřadu, který prověřoval využití 7,4 miliardy korun na opravy krajských...

Další nehoda u Jítravy. Osobní automobil skončil na střeše

neděle, 18. března 2018, 08:33

Záchranné složky vyjížděly v sobotu večer do Jítravy, kde v místě častých dopravních nehod havarovalo osobní auto. Nejspíš vlivem...

VIDEO: Zasněžené silnice překvapily desítky řidičů. Na Paceřickém...

sobota, 17. března 2018, 16:36

Čerstvý sníh na silnicích v Libereckém kraji působil v noci z pátku na sobotu a během sobotního rána komplikace především...

V Libereckém kraji hustě sněží, policie nabádá k opatrnosti

sobota, 17. března 2018, 09:12

V Libereckém kraji leží na silnicích čerstvý sníh. Silničářům se zatím daří udržet všechny komunikace sjízdné, ale nabádají k...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Liberečtí policisté pátrají po třináctileté...

  • Pozor, v pondělí se opět uzavře průtah...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražští radní podpořili zbourání poškozeného Libeňského mostu

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový. Zbourání musí ještě potvrdit pražští zastupitelé. S návrhem na demolici souhlasilo sedm z 11 radních z řad ANO a ČSSD, bourání nepodpořili zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Těžba uhlí v OKD bude klesat, zaznělo při návštěvě vlády

Společnost OKD nyní na Karvinsku těží okolo šesti milionů tun uhlí ročně, postupně tento objem klesne na čtyři, pak na dva miliony tun. Utlumování dolů se bude platit z rezerv, které nyní firma vytváří. Částka potřebná na útlum se odhaduje na 4,9 miliardy korun podle cen platných na začátku roku 2017. Loňský, zatím neauditovaný zisk firmy převyšuje tři miliardy korun. Řekl to dnes předseda dozorčí rady OKD Michal Kuča na začátku návštěvy premiéra Andreje Babiše (ANO) a členů vlády v demisi v sídle společnosti v Karviné.

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.