Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Rekonstrukce kilometrového úseku v ulici České mládeže by měla trvat maximálně čtvrt roku

 
středa, 21. března 2018, 12:03

Liberecký kraj vypsal výběrové řízení na zhotovitele plánované rekonstrukce ulice České mládeže v Liberci, která je nejvytíženější silnicí v majetku kraje. Po hlavním tahu do průmyslové zóny projede podle posledních čísel denně na 16 tisíc automobilů. Rekonstrukce více než kilometr dlouhého úseku by měla začít v červenci letošního roku. Celkové předpokládané náklady na rekonstrukci činí 38,5 milionu korun.

„Součástí rekonstrukce je obnova povrchu vozovky a rekonstrukce dvou stávajících okružních křižovatek, a to Kubelíkova a Nisa. V rámci stavby dojde k obnově dopravního značení či k rekonstrukci odvodnění,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter (Starostové).

Hluk z provozu v ulici České mládeže překračuje limity, hygienici proto už před dvěma lety nařídili provést tam protihluková opatření. Liberecký kraj chce použít takzvaný tichý asfalt, který obsahuje granulát z pneumatik. Hluk z dopravy dokáže snížit až o čtyři decibely, je ale dražší než běžný asfalt a také jeho životnost je podle odborníků kratší.

„K rekonstrukci zmíněné silnice mělo dojít už loni. Po jednání s firmami z průmyslové zóny jsme vyšli vstříc tomu, že je potřeba velice pečlivě volit termín oprav tak, aby nebyla narušena logistika průmyslové zóny, která má jen jednu přístupovou cestu,“ dodal hejtman Martin Půta (Starostové). Celková doba rekonstrukce nesmí přesáhnout 105 kalendářních dní.

V jižní průmyslové zóně o rozloze 125 hektarů působí dvě desítky firem, zejména dodavatelů součástí pro automobilový průmysl, které zaměstnávají několik tisíc lidí. Hlavně v době střídání směn se na silnicí tvoří dlouhé kolony.

Vizitka autora

 

Michael Daněk

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Kam dál?

Liberecký kraj kritizuje závěry kontrolního úřadu v prověrce oprav...

neděle, 18. března 2018, 16:27

Liberecký kraj kritizuje závěry Nejvyššího kontrolního úřadu, který prověřoval využití 7,4 miliardy korun na opravy krajských...

Další nehoda u Jítravy. Osobní automobil skončil na střeše

neděle, 18. března 2018, 08:33

Záchranné složky vyjížděly v sobotu večer do Jítravy, kde v místě častých dopravních nehod havarovalo osobní auto. Nejspíš vlivem...

VIDEO: Zasněžené silnice překvapily desítky řidičů. Na Paceřickém...

sobota, 17. března 2018, 16:36

Čerstvý sníh na silnicích v Libereckém kraji působil v noci z pátku na sobotu a během sobotního rána komplikace především...

V Libereckém kraji hustě sněží, policie nabádá k opatrnosti

sobota, 17. března 2018, 09:12

V Libereckém kraji leží na silnicích čerstvý sníh. Silničářům se zatím daří udržet všechny komunikace sjízdné, ale nabádají k...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Bude se měřit. Policisté chystají manévry,...

  • Policie zasahovala v libereckém dopravním...

  • Liberečtí policisté pátrají po třináctileté...

  • Pozor, v pondělí se opět uzavře průtah...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražští radní podpořili zbourání poškozeného Libeňského mostu

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový. Zbourání musí ještě potvrdit pražští zastupitelé. S návrhem na demolici souhlasilo sedm z 11 radních z řad ANO a ČSSD, bourání nepodpořili zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Těžba uhlí v OKD bude klesat, zaznělo při návštěvě vlády

Společnost OKD nyní na Karvinsku těží okolo šesti milionů tun uhlí ročně, postupně tento objem klesne na čtyři, pak na dva miliony tun. Utlumování dolů se bude platit z rezerv, které nyní firma vytváří. Částka potřebná na útlum se odhaduje na 4,9 miliardy korun podle cen platných na začátku roku 2017. Loňský, zatím neauditovaný zisk firmy převyšuje tři miliardy korun. Řekl to dnes předseda dozorčí rady OKD Michal Kuča na začátku návštěvy premiéra Andreje Babiše (ANO) a členů vlády v demisi v sídle společnosti v Karviné.

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.