Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozor, v pondělí se opět uzavře průtah městem ve směru na Děčín i sjezd k Babylonu

 
neděle, 22. dubna 2018, 10:22

Do seznamu uzavírek si řidiči mohou přidat další. Už v pondělí opět začne rekonstrukce mostu na průtahu městem před odbočkou k Babylonu. To znamená uzavřený celý směr na Děčín i sjezd k Babylonu a také nájezd na průtah od Vratislavic. Uzavírka se protáhne na tři týdny.

Rekonstrukce začala už loni, přes zimu se pak přerušila a začne zase v pondělí. Dopravní omezení na státní silnici povolil Krajský úřad Libereckého kraje a potrvá až do neděle 13. května.

A to mohlo být ještě hůř. „Stavbaři původně požadovali termín uzavírky na 39 dní, ale kvůli k plánovaným dalším dopravním omezením na území Liberce jsme po projednání dobu zkrátili na maximálně 21 dní,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jan Čáp.

Objízdné trasy budou označeny a ze směru od Turnova povedou po silnici I/14 do Vratislavic nad Nisou k pivovaru, dále ulicemi Tanvaldská a Jablonecká. Ze směru od Vratislavic nad Nisou a Rochlice bude možné využít objízdnou trasu ze sjezdu ze silnice I/14 k aréně a pokračovat ulicí Doubskou a Čechovou.

Ihned po skončení uzavírky průtahu bude navazovat další uzavírka. Uzavře se další část třídy Dr. Milady Horákové. „Stavba by si v první etapě měla vyžádat úplnou uzavírku křižovatky s ulicí Čechova,“ doplnila mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Další vážná nehoda u Rynoltic. Střetla se tam čtyři osobní auta

neděle, 22. dubna 2018, 08:27

Jedno středně těžké a tři lehká zranění utrpěli účastníci nehody čtyř osobních aut u Rynoltic, ke které došlo v sobotu v půl...

Start plošných slev na jízdném pro mládež a seniory se možná posune...

sobota, 21. dubna 2018, 09:55

Asociace krajů vyzvala vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odložila start plošných slev na jízdném pro mládež a seniory z...

FOTO, VIDEO: Pospíchat se nevyplatilo. Policisté měřili na pěti...

středa, 18. dubna 2018, 12:10

„Dobrý den, pane řidiči. Silniční kontrola.“ Přesně tuhle větu slyšel během středy nejeden řidič, který usedl za volant....

Kraj nechal zakrýt billboardy u silnice první třídy. Majitel na výzvu...

úterý, 17. dubna 2018, 22:17

Dva billboardy nechal na své náklady zakrýt Liberecký kraj. Úřad vyzval sedmadvacet vlastníků k odstranění jednapadesáti reklam...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.