Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší radar před tunelem

 
čtvrtek, 24. května 2018, 18:30

Tohle téma se vrací v nepravidelných intervalech. Radar před libereckým tunelem má měřit a především posílat pokuty řidičům, kteří zde překračují rychlost. Podle informací Drbny tomu tak ale není, i když radar je na ostré měření připraven.

„Známému mého strýce přišla pokuta do datovky. Tři dny po tom, co tam jel.“ „Jel jsem sedmdesátkou a předjíždělo mě auto tak devadesátkou. A co se nestalo, radar ho vyfotil!“ To jsou jen dva příspěvky o radaru, které v posledních dnech plní sociální sítě a různá diskusní fóra.

Lidé jsou rozděleni, někteří tvrdí, že radar měří a chodí pokuty za překročení rychlosti, další to považují za hloupost. „Kdyby radar u tunelu měřil, dávno bych neměl papíry,“ je oblíbená věta těch, co měření nevěří.

Jak to tedy je, měří, nebo neměří? Měří, pokuty z něj ale do datovky, ani nikam jinak nechodí. Radar je propojen s proměnnou dopravní značkou. „Ta se aktivuje při překročení nejvyšší dovolené rychlosti 70 km/h před vjezdem do libereckého tunelu,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová, které komunikaci provozuje. Řidičům, kteří překročí rychlost se tak značka rozbliká a upozorní je, aby před tunelem zpomalili.

Podle Ledvinové ale radar je uzpůsoben pro kontrolní měření dopravní Policie ČR. „Překročení nejvyšší dovolené rychlosti je řešeno jako přestupek za porušení zákona č. 361/2000 Sbírky,“ dodává mluvčí.

Důležité je ale v tomto případě slůvko kontrolní. Znamená to, že radar policisté pro měření využívat mohou. „V tomto místě byl radar nainstalován z toho důvodu, že před tím tu docházelo k častým a někdy i velmi vážným dopravním nehodám,“ vysvětluje mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Radar, který rozsvítí proměnnou značku, tak má působit především jako prevence. „Místo ale sledujeme a situaci vyhodnocujeme. V případě potřeby samozřejmě měřit můžeme a budeme,“ varuje řidiče.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

FOTO, VIDEO: Konec objížděk do Jablonce. Nová silnice výrazně zkrátí...

úterý, 22. května 2018, 18:05

Poslední dokončovací práce probíhají v těchto dnech na dlouho očekávané silnici, která urychlí spojení mezi Libercem a Jabloncem...

Cesta do Jablonce se zrychlí. Autobusy pojedou kratší dobu, přibudou...

sobota, 19. května 2018, 18:30

Blíží se otevření nové dopravní spojky mezi Libercem a Jabloncem. Kromě řidičů na něj čekají také obyvatelé obou měst, kteří...

Policisté hledají olejomalby. Zloděj je ukradl z půdní kóje domu v...

pátek, 18. května 2018, 06:01

Zvláštní krádež vyšetřují liberečtí policisté. Zloděj se vloupal na půdu jednoho z domů v Americké ulici. A i když si mohl...

Sportoviště ve Svojsíkově ulici je již delší dobu pro veřejnost...

čtvrtek, 17. května 2018, 17:45

Liberecký sportovní areál, který se nachází pod kasárnami, nemůže v současnosti využívat hlavně veřejnost. Víceúčelové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Donald Trump teď platí státní recepce ze svého. Americká rozpočtová nouze se týká i ambasády v Česku

„Máme tu pizzy, 300 hamburgerů, hranolky, hodně, hodně hranolek! Všechno naše nejoblíbenější jídlo,” rozplýval se americký prezident před vítězi americké Národní studentské fotbalové ligy, které pozval na recepci do Bílého domu. Protože kuchaři museli kvůli rozpočtové nouzi na neplacenou dovolenou, “vaří” si teď Donald Trump sám.

Kvalita života v Brně je vyšší než v New Yorku, Praze nebo Londýně

Jak se žije v Brně? Lépe než v New Yorku nebo Londýně. Přesto si moravská metropole oproti předchozím letům v porovnání s jinými městy světa výrazně pohoršila. Žebříček měst s nejlepším prostředím životu vydává každoročně server Numbeo, který sbírá data od uživatelů a porovnává je u 226 měst světa. Brno letos skončilo na 89. místě, Praha na 97.

Fakulta umění a architektury hledá děkana. Na post se hlásí i Osamu Okamura

Už příští čtvrtek zvolí akademický senát fakulty umění a architektury liberecké Technické univerzity nového děkana. Vybírat se bude ze dvou jmen - Jana Stolína, který na fakultě působí dvacet let a Osamu Okamury, který přednáší například na pražské vysoké škole ARCHIP.