Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Měří, nebo neměří? V Liberci se opět řeší radar před tunelem

 
čtvrtek, 24. května 2018, 18:30

Tohle téma se vrací v nepravidelných intervalech. Radar před libereckým tunelem má měřit a především posílat pokuty řidičům, kteří zde překračují rychlost. Podle informací Drbny tomu tak ale není, i když radar je na ostré měření připraven.

„Známému mého strýce přišla pokuta do datovky. Tři dny po tom, co tam jel.“ „Jel jsem sedmdesátkou a předjíždělo mě auto tak devadesátkou. A co se nestalo, radar ho vyfotil!“ To jsou jen dva příspěvky o radaru, které v posledních dnech plní sociální sítě a různá diskusní fóra.

Lidé jsou rozděleni, někteří tvrdí, že radar měří a chodí pokuty za překročení rychlosti, další to považují za hloupost. „Kdyby radar u tunelu měřil, dávno bych neměl papíry,“ je oblíbená věta těch, co měření nevěří.

Jak to tedy je, měří, nebo neměří? Měří, pokuty z něj ale do datovky, ani nikam jinak nechodí. Radar je propojen s proměnnou dopravní značkou. „Ta se aktivuje při překročení nejvyšší dovolené rychlosti 70 km/h před vjezdem do libereckého tunelu,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová, které komunikaci provozuje. Řidičům, kteří překročí rychlost se tak značka rozbliká a upozorní je, aby před tunelem zpomalili.

Podle Ledvinové ale radar je uzpůsoben pro kontrolní měření dopravní Policie ČR. „Překročení nejvyšší dovolené rychlosti je řešeno jako přestupek za porušení zákona č. 361/2000 Sbírky,“ dodává mluvčí.

Důležité je ale v tomto případě slůvko kontrolní. Znamená to, že radar policisté pro měření využívat mohou. „V tomto místě byl radar nainstalován z toho důvodu, že před tím tu docházelo k častým a někdy i velmi vážným dopravním nehodám,“ vysvětluje mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Radar, který rozsvítí proměnnou značku, tak má působit především jako prevence. „Místo ale sledujeme a situaci vyhodnocujeme. V případě potřeby samozřejmě měřit můžeme a budeme,“ varuje řidiče.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Slevy na jízdné pro seniory a studenty? Podobnou výhodu chystá i...

středa, 23. května 2018, 18:30

Zatímco vláda připravila nařízení, podle kterého studenti do 26 let a senioři nad 65 budou ve vlacích a autobusech jezdit se 75...

Regulovčík 2018 aneb jak praporčík z Jablonce podruhé obhájil putovní...

středa, 23. května 2018, 14:24

Ve středu 23. května se opět uskutečnilo krajské kolo soutěže s názvem Regulovčík. Akce proběhla tradičně na frekventované...

FOTO, VIDEO: Konec objížděk do Jablonce. Nová silnice výrazně zkrátí...

úterý, 22. května 2018, 18:05

Poslední dokončovací práce probíhají v těchto dnech na dlouho očekávané silnici, která urychlí spojení mezi Libercem a Jabloncem...

Cesta do Jablonce se zrychlí. Autobusy pojedou kratší dobu, přibudou...

sobota, 19. května 2018, 18:30

Blíží se otevření nové dopravní spojky mezi Libercem a Jabloncem. Kromě řidičů na něj čekají také obyvatelé obou měst, kteří...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.

Penam v září zavře karvinskou pekárnu United Bakeries

Společnost Penam ze skupiny Agrofertu ke konci září zavře karvinskou pekárnu United Bakeries (UB), všem 57 zaměstnancům firma nabídla práci v Pekárně Ostrava - Martinov. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Změna se podle něj nedotkne odběratelů a zákazníků UB. Penam dokončil fúzi s UB v tomto měsíci, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) mu předtím přikázal prodat několik závodů. Zda se uzavření karvinské pekárny rozhodnutí ÚOHS týká, nechtěl Hanzelka komentovat.