Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Nová silnice na Javorník je bez děr a výmolů. Kraj vyšla na šestnáct milionů

 
úterý, 12. června 2018, 12:46

Kilometr a půl dlouhý úsek silnice k Obřímu sudu na Javorníku je konečně hotový, skončila tak tři čtvrtě roku dlouhá omezení pro řidiče. Silnici financoval Liberecký kraj a vyšla na 16,2 milionu korun.

„Vzhledem k havarijnímu stavu povrchu vozovky a nefunkčnosti odvodnění obnovil kraj všechny vozovkové vrstvy. Zároveň musel rekonstruovat šest propustků a všechna odvodňovací zařízení,“ uvedla za Liberecký kraj Andrea Fulková.

Kromě toho musela být kvůli složitým podmínkám pro odvod vody z vozovky silnice vybudována retenční nádrž.

V letošním roce Liberecký kraj plánuje celoplošné opravy vozovek v dalších turistických destinacích, zejména v oblasti Maloskalska. „Nových povrchů se dočkají vozovky v úseku Frýdštejn–Voděrady–Ondříkovice, Líšný–Vrát–Koberovy, Malá Skála – Koberovy nebo Klokočí–Rohliny,“ dodala Fulková.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Zastávka Nad Lukášovem se potýká s problémy. Může za to...

sobota, 9. června 2018, 11:00

Stále nedokončená silnice, která minulý týden propojila města Liberec a Jablonec nad Nisou, zatím znemožňuje nejen linkovému...

Lávky u krajského úřadu jsou nyní uzavřeny. Čeká je rekonstrukce

pátek, 8. června 2018, 14:56

Do začátku července nebude možné se ke krajskému úřadu dostat pomocí lávek, které se nachází v jeho bezprostřední blízkosti. Z...

Motoristé se po letech odkladů dočkají. Řidičský průkaz bude možné...

úterý, 5. června 2018, 09:14

Po letech slibování a odkladů oznámilo ministerstvo dopravy změnu, po které řidiči dlouho volají. Motoristé si totiž od července...

Bezpečná a zdravá cyklistika. Projekt Na kole jen s přilbou míří do...

úterý, 5. června 2018, 09:02

Cyklisté bývají tradičně řazeni mezi nejohroženější účastníky silničního provozu. Zkušenost z řady evropských států ovšem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.