Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Korupční kauza ohrozila získání stamilionových dotací na stavbu tratě do Jablonce i nákup autobusů

 
pátek, 22. června 2018, 14:24

V libereckém dopravním podniku začalo pracovat nové představenstvo. Nově je pouze tříčlenné, nikoliv devítičlenné. Podle slov jeho předsedy Michala Zdeňka je nejprve nutné zachránit dotace na stavbu a modernizaci tratě do Jablonce a také na nákup nových autobusů a tramvají. Dohromady jde o zhruba devět set milionů korun.

První změna v řízení dopravního podniku je vidět hned. Místo dříve devítičlenného představenstva jsou v něm jen tři lidé. A nejde o politiky, ale o manažery, kteří se v oboru financí a dopravy pohybují roky. „Nedělám politiku, politika mě nezajímá,“ říká předseda představenstva Michal Zdeněk, ekonom a expert na problematiku financí, makroekonomie a veřejného sektoru.

Nové představenstvo vlastně funguje teprve několik týdnů, řešit ale musí řadu komplikací. Tou největší je nejspíš problém s dotacemi, který nastal po návštěvě protikorupční policie v sídle podniku. „Dotační tituly jsou v ohrožení, snažíme se je obhájit a věřím, že se to povede,“ doplňuje Zdeněk.

Konkrétně jde o dva velké projekty, které se chystají. Tím prvním je modernizace a dostavba tramvajové trati do Jablonce, kde by DPMLaJ měl čerpat zhruba 800 milionů na dotacích a celková částka se má vyšplhat na více než miliardu. Chystá se také nákup nových autobusů a tramvají za více než sto milionů. I tento projekt je tedy v tuto chvíli ohrožen.

Představenstvo chce také stabilizovat situaci a postupně dopravní podnik rozšiřovat a zkvalitňovat. „Nikdo z nás nemá ambice redukovat, rozštěpovat nebo zeštíhlovat. Spíš naopak,“ potvrzuje místopředseda představenstva Martin Pabiška. Ten se ostatně do DPMLaJ vrací, před lety tu pracoval jako dispečer provovu. „Brigádně jsem jezdil s autobusem i tramvají. Vždycky chci provoz, ve kterém pracuji, poznat detailně,“ dodává.

Aktuálně v dopravním podniku pracuje necelých čtyři sta zaměstnanců a měli by přibýt noví. „Situace na trhu je specifická. Firmu chceme rozvíjet a nové zaměstnance potřebujeme. Není ale lehké je získat,“ dodává předseda představenstva.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Vážná nehoda a tři zranění. Silnice I/13 u Jítravy byla dlouho zcela...

středa, 20. června 2018, 22:02

Zhruba dvě hodiny byla uzavřena frekventovaná silnice I/13 mezi Libercem a Novým Borem. V úseku u Jítravy se chvíli po...

VIDEO: Ze starého mercedesu za jízdy upadl výfuk. Protijedoucímu autu...

neděle, 3. června 2018, 15:45

Když pan Havelka v sobotu večer projížděl Mníškem, asi netušil, že právě v téhle obci jeho cesta také skončí. Při projíždění...

FOTO, VIDEO: Nová silnice otevřela. Cesta mezi Libercem a Jabloncem...

pátek, 1. června 2018, 13:13

Dlouhé roky se o kvalitním spojení do Jablonce mluvilo, poslední dva roky se konečně stavělo. A dnes se otevírá. Silnice mezi...

Tramvaje mezi Vratislavicemi a Jabloncem nejezdily kvůli výpadku...

čtvrtek, 31. května 2018, 11:51

Rozsáhlý výpadek elektrického proudu v oblasti zapříčinil, že mezi Vratislavicemi a Jabloncem zhruba hodinu nejezdily tramvaje....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více než prstů na obou rukách

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V zimních měsících nenechala na holičkách lidi bez domova, už několikátým rokem podpořila onkologicky nemocné děti skrze nadační fond Pink Bubble a v prosinci opět mediálně podpořila Andělskou aukci v Budějcích.

Internetoví obchodníci zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy

Internetoví obchodníci v Evropě zaostávají v přípravě na nové bezpečnostní normy, které přitom vstoupí v platnost již za tři čtvrtě roku. Ukazuje to průzkum společnosti Mastercard zahrnující přes 300 on-line prodejců ze 17 zemí . Přísnější ověřování totožnosti zákazníků stanovené evropskou směrnicí o platebních službách PSD2 začne platit v září 2019.

Ovlivňování médií a zneužívání moci nelze tolerovat, říká soudkyně, co zrušila platnost voleb

Komunální volby ve Strakonicích se musí opakovat, rozhodl letos 20. listopadu soudní senát v čele se soudkyní Terezou Kučerovou. Svůj verdikt doplnil odůvodněním, které přesahuje hranice jihočeského města a dotýká se celé české politiky.