Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Korupční kauza ohrozila získání stamilionových dotací na stavbu tratě do Jablonce i nákup autobusů

 
pátek, 22. června 2018, 14:24

V libereckém dopravním podniku začalo pracovat nové představenstvo. Nově je pouze tříčlenné, nikoliv devítičlenné. Podle slov jeho předsedy Michala Zdeňka je nejprve nutné zachránit dotace na stavbu a modernizaci tratě do Jablonce a také na nákup nových autobusů a tramvají. Dohromady jde o zhruba devět set milionů korun.

První změna v řízení dopravního podniku je vidět hned. Místo dříve devítičlenného představenstva jsou v něm jen tři lidé. A nejde o politiky, ale o manažery, kteří se v oboru financí a dopravy pohybují roky. „Nedělám politiku, politika mě nezajímá,“ říká předseda představenstva Michal Zdeněk, ekonom a expert na problematiku financí, makroekonomie a veřejného sektoru.

Nové představenstvo vlastně funguje teprve několik týdnů, řešit ale musí řadu komplikací. Tou největší je nejspíš problém s dotacemi, který nastal po návštěvě protikorupční policie v sídle podniku. „Dotační tituly jsou v ohrožení, snažíme se je obhájit a věřím, že se to povede,“ doplňuje Zdeněk.

Konkrétně jde o dva velké projekty, které se chystají. Tím prvním je modernizace a dostavba tramvajové trati do Jablonce, kde by DPMLaJ měl čerpat zhruba 800 milionů na dotacích a celková částka se má vyšplhat na více než miliardu. Chystá se také nákup nových autobusů a tramvají za více než sto milionů. I tento projekt je tedy v tuto chvíli ohrožen.

Představenstvo chce také stabilizovat situaci a postupně dopravní podnik rozšiřovat a zkvalitňovat. „Nikdo z nás nemá ambice redukovat, rozštěpovat nebo zeštíhlovat. Spíš naopak,“ potvrzuje místopředseda představenstva Martin Pabiška. Ten se ostatně do DPMLaJ vrací, před lety tu pracoval jako dispečer provovu. „Brigádně jsem jezdil s autobusem i tramvají. Vždycky chci provoz, ve kterém pracuji, poznat detailně,“ dodává.

Aktuálně v dopravním podniku pracuje necelých čtyři sta zaměstnanců a měli by přibýt noví. „Situace na trhu je specifická. Firmu chceme rozvíjet a nové zaměstnance potřebujeme. Není ale lehké je získat,“ dodává předseda představenstva.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Vážná nehoda a tři zranění. Silnice I/13 u Jítravy byla dlouho zcela...

středa, 20. června 2018, 22:02

Zhruba dvě hodiny byla uzavřena frekventovaná silnice I/13 mezi Libercem a Novým Borem. V úseku u Jítravy se chvíli po...

VIDEO: Ze starého mercedesu za jízdy upadl výfuk. Protijedoucímu autu...

neděle, 3. června 2018, 15:45

Když pan Havelka v sobotu večer projížděl Mníškem, asi netušil, že právě v téhle obci jeho cesta také skončí. Při projíždění...

FOTO, VIDEO: Nová silnice otevřela. Cesta mezi Libercem a Jabloncem...

pátek, 1. června 2018, 13:13

Dlouhé roky se o kvalitním spojení do Jablonce mluvilo, poslední dva roky se konečně stavělo. A dnes se otevírá. Silnice mezi...

Tramvaje mezi Vratislavicemi a Jabloncem nejezdily kvůli výpadku...

čtvrtek, 31. května 2018, 11:51

Rozsáhlý výpadek elektrického proudu v oblasti zapříčinil, že mezi Vratislavicemi a Jabloncem zhruba hodinu nejezdily tramvaje....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V objednané zásilce mu omylem dorazil také...

  • Další uzavírka v centru. Do konce prázdnin...

  • VIDEO: Policie pátrá po viníkovi nehody,...

  • FOTO: Zlomená vidlice, prasklá helma....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zajímá vás přítomnost úředníků na krajském úřadě? Teď už se ji na internetu nedozvíte

Telefonní seznam Krajského úřadu Kraje Vysočina už zhruba týden nenabízí aktuální přehled přítomností označených barevnými symboly u konkrétních jmen jednotlivých pracovníků. V praxi to znamená, že na internetu i nadále najdete u jmen kolegyň a kolegů jejich pracovní kontaktní informace, nikoli však aktuální informaci o jejich přítomnosti na pracovišti, popisuje změnu ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Afričan, kterého v tramvaji zmlátili fanoušci Sigmy Olomouc, utrpěl trauma. Nepřijde k soudu

Sedmatřicetiletý Afričan, kterého v pražské MHD napadli fotbaloví chuligáni podporující tým SK Sigma Olomouc, trpí posttraumatickou stresovou poruchou, depresemi a komplikacemi v práci. Podle serveru Lidovky.cz to plyne z obžaloby. Tři agresoři předstoupí před soud počátkem září. Napadený se soudu pravděpodobně zúčastní přes video.

Potravinářská inspekce zjistila v obchodním řetězci Tesco čaj s nebezpečnými alkaloidy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v sítí obchodního řetězce Tesco nevyhovující bylinný čaj. Podle laboratorní analýzy obsahoval nebezpečný atropin a skopolamin, tropované alkaloidy, u kterých jsou prokázány negativní účinky na lidské zdraví.