Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvacet korun na hodinu. Parkování v centru Nového Boru už nebude zdarma

 
neděle, 24. června 2018, 15:00

Parkování v Novém Boru už nebude bezplatné. Úpravu si vyžádalo snížení kapacity parkovišť v souvislosti s rekonstrukcí náměstí Míru. Na hlavním novoborském náměstí bude proto od 1. července možné zadarmo stát jen půl hodiny, pak už bude muset řidič zaplatit 20 korun za hodinu.

Do rekonstrukce náměstí dalo město 24,6 milionu korun, nevzhledné parkoviště se proměnilo v důstojné náměstí se stromy, lavičkami a centrálním uměleckým prvkem. Počet míst pro auta se ale snížil na polovinu.

„Náměstí už není velké záchytné parkoviště jako před rekonstrukcí. Zpoplatnění přispěje k flexibilnějšímu využití parkovacích ploch tak, aby si občané města i jeho návštěvníci mohli vyřídit své záležitosti na úřadech a u lékařů, nakoupit si," řekl starosta Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj).

Řidiči budou platit za parkování na náměstí a v úseku mezi městským úřadem a restaurací La Plaza. „Na náměstí jsme instalovali tři parkovací automaty - před základní školou, u autobusové zastávky a u restaurace La Plaza. Platit v nich bude možné hotově nebo bankovní kartou," uvedla vedoucí městské správy majetku Jitka Capouchová.

Za parkování se bude platit ve všední dny od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Na náměstí je pět stání určených pouze pro nástup a výstup, další dvě taková stání jsou v Kalinově ulici u školní jídelny. Jsou označená dopravní značkou K+R (z anglického Kiss and Ride, česky Polib a jeď), mají zajistit plynulost dopravy, když rodiče přivážejí či odvážejí své děti.

„Apelujeme na všechny řidiče, aby značku respektovali. A aby neparkovali na vodicích lištách pro zrakově postižené. Tyto perforované dlaždice vedou od autobusové zastávky k základní škole a ke kostelu," dodala Capouchová.

V Krátké ulici vedle městského úřadu se bude od července parkovat s parkovacími hodinami. Jde o stání, která nejčastěji využívají lidé pro návštěvy lékařských ordinací, bude tam proto možné parkovat dvě hodiny.

Podobně se už tři roky parkuje v Liberecké a v ulici T. G. Masaryka. Tam je ale možné s hodinami parkovat jen 60 minut v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Všude jinde ve městě je parkování bez omezení.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Nový Bor
 


 

Kam dál?

PŘEHLED: Prázdninový provoz hromadné dopravy? Řada objížděk a omezení

sobota, 23. června 2018, 17:59

Od 1. července přechází jednotlivé linky na prázdninový provoz tak, jako každý rok. Horší už je to s uzavírkami a objížďkami,...

FOTO, VIDEO: Na výpadovce u Makra hořel kamion

sobota, 23. června 2018, 09:47

O pořádné pozdvižení se postaral kamion, který začal hořet na výpadovce směrem do Liberce nedaleko Makra. Na kamionu ve čtvrtek...

Policisté na víkend chystají rozsáhlé kontroly. Zaměří se na...

pátek, 22. června 2018, 17:08

Již tento víkend se musí řidiči v Libereckém kraji připravit na zvýšené policejní kontroly. Dopravní policie startuje...

Korupční kauza ohrozila získání stamilionových dotací na stavbu tratě...

pátek, 22. června 2018, 14:24

V libereckém dopravním podniku začalo pracovat nové představenstvo. Nově je pouze tříčlenné, nikoliv devítičlenné. Podle slov...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Policie pátrá po viníkovi nehody,...

  • Řidič, který jel v protisměru a způsobil...

  • Další uzavírka v centru. Do konce prázdnin...

  • V blízkosti Hamerského jezera hoří

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Další nepříjemnosti pro SPD. Bývalý tajemník půjde k soudu kvůli výrokům o menšinách

Ex-tajemník hnutí Svoboda a přímá demokracie Jaroslav Staník půjde k soudu kvůli nenávistným výrokům ve Sněmovně. Staník podle některých svědků incidentu loni v říjnu posílal ve sněmovní restauraci příslušníky menšin do plynu.

Smart-totalitní společnost. Co všechno o vás řekne váš mobil či fotka na Instagramu

Monitor hned proti vchodu do Galerie NTK v pražské Národní technické knihovně vypadá docela obyčejně. Ve skutečnosti jde o multimediální instalaci, která legálně proskenuje mobilní telefon každého nově příchozího a identifikační údaje v podobě metadat okamžitě zobrazuje právě na obrazovce.

Vláda asi nepodpoří přejmenování mateřské a rodičovské dovolené

Přejmenování mateřské a rodičovské dovolené na mateřskou a rodičovskou péči vláda ANO a ČSSD před zákonodárci zřejmě nepodpoří. K novele zákoníku práce, jak ji navrhla skupina poslanců ze šesti klubů v čele s Alešem Juchelkou (ANO), by se měl kabinet postavit na úterní schůzi podle podkladů záporně.