Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvacet korun na hodinu. Parkování v centru Nového Boru už nebude zdarma

 
neděle, 24. června 2018, 15:00

Parkování v Novém Boru už nebude bezplatné. Úpravu si vyžádalo snížení kapacity parkovišť v souvislosti s rekonstrukcí náměstí Míru. Na hlavním novoborském náměstí bude proto od 1. července možné zadarmo stát jen půl hodiny, pak už bude muset řidič zaplatit 20 korun za hodinu.

Do rekonstrukce náměstí dalo město 24,6 milionu korun, nevzhledné parkoviště se proměnilo v důstojné náměstí se stromy, lavičkami a centrálním uměleckým prvkem. Počet míst pro auta se ale snížil na polovinu.

„Náměstí už není velké záchytné parkoviště jako před rekonstrukcí. Zpoplatnění přispěje k flexibilnějšímu využití parkovacích ploch tak, aby si občané města i jeho návštěvníci mohli vyřídit své záležitosti na úřadech a u lékařů, nakoupit si," řekl starosta Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj).

Řidiči budou platit za parkování na náměstí a v úseku mezi městským úřadem a restaurací La Plaza. „Na náměstí jsme instalovali tři parkovací automaty - před základní školou, u autobusové zastávky a u restaurace La Plaza. Platit v nich bude možné hotově nebo bankovní kartou," uvedla vedoucí městské správy majetku Jitka Capouchová.

Za parkování se bude platit ve všední dny od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Na náměstí je pět stání určených pouze pro nástup a výstup, další dvě taková stání jsou v Kalinově ulici u školní jídelny. Jsou označená dopravní značkou K+R (z anglického Kiss and Ride, česky Polib a jeď), mají zajistit plynulost dopravy, když rodiče přivážejí či odvážejí své děti.

„Apelujeme na všechny řidiče, aby značku respektovali. A aby neparkovali na vodicích lištách pro zrakově postižené. Tyto perforované dlaždice vedou od autobusové zastávky k základní škole a ke kostelu," dodala Capouchová.

V Krátké ulici vedle městského úřadu se bude od července parkovat s parkovacími hodinami. Jde o stání, která nejčastěji využívají lidé pro návštěvy lékařských ordinací, bude tam proto možné parkovat dvě hodiny.

Podobně se už tři roky parkuje v Liberecké a v ulici T. G. Masaryka. Tam je ale možné s hodinami parkovat jen 60 minut v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Všude jinde ve městě je parkování bez omezení.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Nový Bor
 


 

Kam dál?

PŘEHLED: Prázdninový provoz hromadné dopravy? Řada objížděk a omezení

sobota, 23. června 2018, 17:59

Od 1. července přechází jednotlivé linky na prázdninový provoz tak, jako každý rok. Horší už je to s uzavírkami a objížďkami,...

FOTO, VIDEO: Na výpadovce u Makra hořel kamion

sobota, 23. června 2018, 09:47

O pořádné pozdvižení se postaral kamion, který začal hořet na výpadovce směrem do Liberce nedaleko Makra. Na kamionu ve čtvrtek...

Policisté na víkend chystají rozsáhlé kontroly. Zaměří se na...

pátek, 22. června 2018, 17:08

Již tento víkend se musí řidiči v Libereckém kraji připravit na zvýšené policejní kontroly. Dopravní policie startuje...

Korupční kauza ohrozila získání stamilionových dotací na stavbu tratě...

pátek, 22. června 2018, 14:24

V libereckém dopravním podniku začalo pracovat nové představenstvo. Nově je pouze tříčlenné, nikoliv devítičlenné. Podle slov...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Uvedli to dnes premiér a mluvčí MPO Milan Řepka. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.