Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nabídku na zajištění dopravní obsluhy podaly jen dvě firmy, kraj jednu vyřadil

 
čtvrtek, 9. srpna 2018, 10:22

Do veřejných zakázek týkajících se zajištění dopravy, které vyhlásil kraj, se přihlásily pouze dvě společnosti. Jedna firma navíc nedodržela zadané podmínky a byla proto vyřazena. Celou situaci navíc ztížily i námitky společnosti TD BUS, která ale nabídku nepodala.

Během měsíce června mohly společnosti podat nabídky do dvou veřejných zakázek a to na zajištění služeb v autobusové dopravě na Jablonecku a v druhé zakázce na Turnovsku a Semilsku.

Nabídky zaslaly společnosti BusLine a Okresní autobusová doprava Kolín. Kolínská firma byla ovšem vyřazena, jelikož její maximální ceny překročily stanovené podmínky. Jediným právoplatným účastníkem je tedy BusLine.

Soutěž ovšem napadla firma TD BUS. „Tato společnost podala námitky osmadvacet vteřin před ukončením soutěžě. Domnívám se, že tyto námitky, které se týkají krátké doby na podání nabídek, i jejich způsob doručení jsou šikanozní,“ řekl hejtman Martin Půta

TD BUS je navíc firma, která ještě před pár týdny nesla jméno BusLine.Dle informací hejtmana sídlí obě společnosti dokonce na stejné adrese. Kraj namítky odmítl, firma měla údajně dost času na podání námitek nebo vlastní nabídky. „Společnosti TD BUS nic nebránilo v tom,aby podala vlastní nabídku a zúčastnila se tak veřejné zakázky,“ uvedl náměstek hejtmana Marek Pieter a dodal, že námitky považuje za pouhé spekulace.

O dalším postupu rozhodne hodnotící komise. „Komise zkontroluje nabídky a následně doporučí další kroky,“ dodal Půta.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto BusLine
 


 

Kam dál?

(NE)OBYČEJNÍ: Uvidím, kam mě koleje zavedou, říká strojvedoucí Jiří...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 09:35

Najít zaměstnání, které člověka baví, je opravdu štěstí. Jiřímu Koženému se to povedlo. Vždy chtěl být strojvedoucím a nyní již...

Lesní koupaliště se plní pitnou vodou, příští rok by měl pomoci...

pondělí, 6. srpna 2018, 20:13

Z nově zrekonstruovaného Lesního koupaliště se Liberečáci radovali předčasně. Prosakující vana a nedostatečný přítok způsobili,...

Vratislavická kyselka má nového majitele, slibuje záchranu objektu

pondělí, 6. srpna 2018, 16:09

Do rozpadlého objektu Vratislavické kyselky by se mohl vrátit život. Celý komplex totiž koupila jablonecká společnost Kitl, která...

Přijde Liberec o autobusák? Projekt nového je zablokovaný, starý může...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 14:34

Liberci reálně hrozí, že nebude mít autobusové nádraží. Podle měření Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž nad tunelem nebudou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Ještěd zahalil kouř. Na hřebeni...

  • Bezmoc ve veseckém domě. Město tam dočasně...

  • Pět hasičských jednotek vyráží k požáru...

  • Auto se střetlo s motorkářem, ten v...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBNA VAŘÍ: Malá dovolená i když nikam nejedete

Pusťte si do života nové chutě a udělejte si doma takovou malou dovolenou doplněnou o trochu Středozemí. Nakrájená čerstvá bagetka, grilované maso, k němu nějaký dobrý dip, salát a sklenička vychlazeného bílého vína. To je pro mě představa ideální letní večeře, ať už z grilu nebo připravené doma.

Za stáčení tachometrů bude hrozit pokuta až půl milionu korun

Pokuta až půl milionu korun bude od 1. října hrozit prodejcům a motoristům za stáčení tachometru. Novelu zákona schválil ve středu senát. O novinkách informovalo ministerstvo dopravy v tiskové zprávě. Manipulaci s počítadly na tachometru dosud zákon neupravoval.

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

Se smutnou zprávou dnes přišla brněnská zoo. Po náročné operaci zubů zemřel samec ledního medvěda Umca. Umca se narodil v Kazachstánu, do brněnské zoo se přistěhoval v roce 1999 a se samicí Corou zplodil pět mláďat.