Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nabídku na zajištění dopravní obsluhy podaly jen dvě firmy, kraj jednu vyřadil

 
čtvrtek, 9. srpna 2018, 10:22

Do veřejných zakázek týkajících se zajištění dopravy, které vyhlásil kraj, se přihlásily pouze dvě společnosti. Jedna firma navíc nedodržela zadané podmínky a byla proto vyřazena. Celou situaci navíc ztížily i námitky společnosti TD BUS, která ale nabídku nepodala.

Během měsíce června mohly společnosti podat nabídky do dvou veřejných zakázek a to na zajištění služeb v autobusové dopravě na Jablonecku a v druhé zakázce na Turnovsku a Semilsku.

Nabídky zaslaly společnosti BusLine a Okresní autobusová doprava Kolín. Kolínská firma byla ovšem vyřazena, jelikož její maximální ceny překročily stanovené podmínky. Jediným právoplatným účastníkem je tedy BusLine.

Soutěž ovšem napadla firma TD BUS. „Tato společnost podala námitky osmadvacet vteřin před ukončením soutěžě. Domnívám se, že tyto námitky, které se týkají krátké doby na podání nabídek, i jejich způsob doručení jsou šikanozní,“ řekl hejtman Martin Půta

TD BUS je navíc firma, která ještě před pár týdny nesla jméno BusLine.Dle informací hejtmana sídlí obě společnosti dokonce na stejné adrese. Kraj namítky odmítl, firma měla údajně dost času na podání námitek nebo vlastní nabídky. „Společnosti TD BUS nic nebránilo v tom,aby podala vlastní nabídku a zúčastnila se tak veřejné zakázky,“ uvedl náměstek hejtmana Marek Pieter a dodal, že námitky považuje za pouhé spekulace.

O dalším postupu rozhodne hodnotící komise. „Komise zkontroluje nabídky a následně doporučí další kroky,“ dodal Půta.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto BusLine
 


 

Kam dál?

(NE)OBYČEJNÍ: Uvidím, kam mě koleje zavedou, říká strojvedoucí Jiří...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 09:35

Najít zaměstnání, které člověka baví, je opravdu štěstí. Jiřímu Koženému se to povedlo. Vždy chtěl být strojvedoucím a nyní již...

Zelené autobusy FlixBusu budou jezdit i do centra Liberce

středa, 8. srpna 2018, 13:01

Autobusy firmy FlixBus zajišťující vedle RegioJetu cestování mezi Libercem a Prahou budou nově zastavovat i v centru Liberce. S...

Na mušku si vzali řidiče autobusů a náklaďáků

pondělí, 6. srpna 2018, 09:30

Na dodržování povinných přestávek i dopravních předpisů ze zaměřili policisté v celém Libereckém kraji a to v rámci akce TISPOL....

Zachování dopravy i přes výpověď firmy BusLine slibují Liberec i...

pátek, 3. srpna 2018, 06:30

Budoucnost autobusové dopravy na Liberecku a Jablonecku má před sebou řadu otazníků. Vedení měst ale občany ujišťuje, že se jich...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.