Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nabídku na zajištění dopravní obsluhy podaly jen dvě firmy, kraj jednu vyřadil

 
čtvrtek, 9. srpna 2018, 10:22

Do veřejných zakázek týkajících se zajištění dopravy, které vyhlásil kraj, se přihlásily pouze dvě společnosti. Jedna firma navíc nedodržela zadané podmínky a byla proto vyřazena. Celou situaci navíc ztížily i námitky společnosti TD BUS, která ale nabídku nepodala.

Během měsíce června mohly společnosti podat nabídky do dvou veřejných zakázek a to na zajištění služeb v autobusové dopravě na Jablonecku a v druhé zakázce na Turnovsku a Semilsku.

Nabídky zaslaly společnosti BusLine a Okresní autobusová doprava Kolín. Kolínská firma byla ovšem vyřazena, jelikož její maximální ceny překročily stanovené podmínky. Jediným právoplatným účastníkem je tedy BusLine.

Soutěž ovšem napadla firma TD BUS. „Tato společnost podala námitky osmadvacet vteřin před ukončením soutěžě. Domnívám se, že tyto námitky, které se týkají krátké doby na podání nabídek, i jejich způsob doručení jsou šikanozní,“ řekl hejtman Martin Půta

TD BUS je navíc firma, která ještě před pár týdny nesla jméno BusLine.Dle informací hejtmana sídlí obě společnosti dokonce na stejné adrese. Kraj namítky odmítl, firma měla údajně dost času na podání námitek nebo vlastní nabídky. „Společnosti TD BUS nic nebránilo v tom,aby podala vlastní nabídku a zúčastnila se tak veřejné zakázky,“ uvedl náměstek hejtmana Marek Pieter a dodal, že námitky považuje za pouhé spekulace.

O dalším postupu rozhodne hodnotící komise. „Komise zkontroluje nabídky a následně doporučí další kroky,“ dodal Půta.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto BusLine
 


 

Kam dál?

(NE)OBYČEJNÍ: Uvidím, kam mě koleje zavedou, říká strojvedoucí Jiří...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 09:35

Najít zaměstnání, které člověka baví, je opravdu štěstí. Jiřímu Koženému se to povedlo. Vždy chtěl být strojvedoucím a nyní již...

Lesní koupaliště se plní pitnou vodou, příští rok by měl pomoci...

pondělí, 6. srpna 2018, 20:13

Z nově zrekonstruovaného Lesního koupaliště se Liberečáci radovali předčasně. Prosakující vana a nedostatečný přítok způsobili,...

Vratislavická kyselka má nového majitele, slibuje záchranu objektu

pondělí, 6. srpna 2018, 16:09

Do rozpadlého objektu Vratislavické kyselky by se mohl vrátit život. Celý komplex totiž koupila jablonecká společnost Kitl, která...

Přijde Liberec o autobusák? Projekt nového je zablokovaný, starý může...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 14:34

Liberci reálně hrozí, že nebude mít autobusové nádraží. Podle měření Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž nad tunelem nebudou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.