Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Bezohlední řidiči se předjíždějí na rychlostce

 
čtvrtek, 9. srpna 2018, 16:14

Dvě nákladní vozidla se dnes opakovaně předjížděla na silnici I/35 z Chrastavy do Liberce. Ačkoli to vypadá nebezpečně, zákon v zásadě porušit nemuseli.

Autorka videa popisuje situaci jako nepříjmenou. „Necítila jsem se příliš bezpečně, zvlášť při představě, že mám v autě i půlroční dítě,“ uvedla Aneta Sluková.

Čtenářka zachytila video dnes před dvanáctou hodinou. Auta se podle ní předjížděla minimálně pětkrát. Dle tiskové mluvčí policie se ale nutně žádného porušení zákona dopustit nemuseli. „Samozřejmě záleží, jakou rychlostí jeli. Ovšem obecně je nutné říci, že v místech, kde není předjíždění zakázáno, se předjíždět mohou,“ sdělila Vladimíra Šrýtrová.

Zároveň ale musí takoví řidiči dodržovat obecná pravidla předjíždění. Nesmí tedy ostatní účastníky provozu omezit, ani ohrozit.S podobnými podněty, kdy mají lidé situaci zdokumentovanou, se mohou lidé obracet na dopravní inspektorát. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Aneta Sluková
 


 

Kam dál?

Přes sto padesát tisíc zaplatil kraj chovatelům, u kterých řádili vlci

čtvrtek, 9. srpna 2018, 14:23

Liberecký kraj dlouhodobě vyplácí peníze osobám, kterým vznikla škoda způsobená chráněným živočichem. Patří sem vydry, kormoráni...

(NE)OBYČEJNÍ: Uvidím, kam mě koleje zavedou, říká strojvedoucí Jiří...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 09:35

Najít zaměstnání, které člověka baví, je opravdu štěstí. Jiřímu Koženému se to povedlo. Vždy chtěl být strojvedoucím a nyní již...

Vratislavická kyselka má nového majitele, slibuje záchranu objektu

pondělí, 6. srpna 2018, 16:09

Do rozpadlého objektu Vratislavické kyselky by se mohl vrátit život. Celý komplex totiž koupila jablonecká společnost Kitl, která...

Přijde Liberec o autobusák? Projekt nového je zablokovaný, starý může...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 14:34

Liberci reálně hrozí, že nebude mít autobusové nádraží. Podle měření Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž nad tunelem nebudou...

 

Komentáře

Tomáš Kroutimhlavou

Tak ty budeš dobrá kráva Anetko. Zkus jet 200km za prdelí kamionu, čumět mu do návěsu a vztekat se pokaždý, když borcovi před tebou v kopci dochází dech a ty ho nemůžeš předjet, protože jinej kretén vymyslel zákaz vjezdu nad 3,5t v levým pruhu.
Z toho je jasný, že se kamioňáci předjíždějí, kde můžou páč taky chtějí být doma s rodinou. Jestli se ty bojíš jezdit v silničním provozu, kterýho jsou účastníci jak kamioňáci, tak bohužel i důry s harantama v autosedačce s jednou rukou věčně na harantovi a s druhou s telefonem na ksichtě a v duchu na fejsbůku, tak si nejdřív natrénuj jízdu na parkovišti a buď tak hodná sundej si ten bordel ze zrcátka, ať máš výhled před sebou a už proboha netoč kraviny a radši se soustřeď na jízdu.

čtvrtek, 9. srpna 2018, 16:31
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.