Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

IDOL čekají velké změny, platit budete moci kartou i mobilem

 
pátek, 10. srpna 2018, 14:24

Odbavovací systém projde výraznou modernizací. Kraj chce sjednotit systém v hromadné dopravě ve všech velkých městech a usnadnit tak lidem cestování. Plánovaný projekt se pohybuje okolo dvou milionů korun.

Částka 2 153 000 korun zahrnuje vytvoření projektové dokumentace i samotnou implementaci nových zařízení. Výrazná změna je podle hejtmana Libereckého kraje nutná. „Stávající odbavení funguje už přibližně deset let a bohužel je zastaralé,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Kraj se snaží držet krok s moderní dobou a přizpůsobit se aktuálním trendům. Dle vize by modernizovaný projekt sice zachovával Opuscard, zároveň by ovšem lidem umožňoval platit za jízdu mobilem nebo platební kartou.

Nezmizí ovšem ani tradiční papírové jízdenky. „Chceme cestujícím umožnit vybrat si takový způsob platby, který pro ně bude nejpříjemnější. Nechceme ovšem ani znevýhodnit osoby, které si s moderní technikou tolik nerozumí,“ dodal Půta.

Sjednotí se odbavování ve velkých městech

Výrazně ulehčit by se mělo i lidem, kteří cestují z jednoho města do druhého. Alespoň ve velkých městech plánuje kraj zapojit jednotná zařízení pro odbavování. „Finanční zdroje poskytneme pro odbavovací zařízení v České Lípě, Turnově, Jablonci i Liberci,“ sdělil náměstek hejtmana Marek Pieter.

Aktuálně je modernizace v procesu zadávací dokumentace. Ta by měla být zveřejněna do konce letních prázdnin. Kraj by chtěl touto cestou vyřešit i problémy při přestupování z regionální na městskou dopravu a celkově systém odbavování zjednodušit.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Přes sto padesát tisíc zaplatil kraj chovatelům, u kterých řádili vlci

čtvrtek, 9. srpna 2018, 14:23

Liberecký kraj dlouhodobě vyplácí peníze osobám, kterým vznikla škoda způsobená chráněným živočichem. Patří sem vydry, kormoráni...

(NE)OBYČEJNÍ: Uvidím, kam mě koleje zavedou, říká strojvedoucí Jiří...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 09:35

Najít zaměstnání, které člověka baví, je opravdu štěstí. Jiřímu Koženému se to povedlo. Vždy chtěl být strojvedoucím a nyní již...

Vratislavická kyselka má nového majitele, slibuje záchranu objektu

pondělí, 6. srpna 2018, 16:09

Do rozpadlého objektu Vratislavické kyselky by se mohl vrátit život. Celý komplex totiž koupila jablonecká společnost Kitl, která...

Přijde Liberec o autobusák? Projekt nového je zablokovaný, starý může...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 14:34

Liberci reálně hrozí, že nebude mít autobusové nádraží. Podle měření Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž nad tunelem nebudou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.