Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kvůli omezení v tunelu přibývá nehod, během odpoledne zde došlo ke dvěma dopravním nehodám

 
sobota, 20. října 2018, 19:18

Dočasné uzavření části tunelu a svedení do jednoho tubusu zvyšuje počet nehod v tomto úseku. Jedná se přitom o pravidelnou údržbu, o které byli řidiči informování. Od pondělí by naštěstí měl být tunel opět plně průjezdný.

Pravidelná podzimní údržba tunelu komplikuje od pátku dopravu na průtahu Libercem. Přibývá tam dopravních nehod, i když většinou nejsou vážné. Dnes odpoledne tam už policisté řešili dvě hromadné nehody vždy tří aut.

Důvodem bylo nedobrzdění, řekla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Doprava na průtahu je svedena na polovinu vozovky do jednoho tubusu, práce by měly skončit v pondělí. V obou případech se podle Balákové havárie staly na příjezdu od Chrastavy. „Naštěstí se obešly bez zranění. Je třeba, aby motoristé, kteří přijíždějí k tunelu a projíždějí tunelem, byli ohleduplní, aby si drželi odstup mezi vozidly,“ doporučila policejní mluvčí.

Průtah Libercem je nejzatíženější komunikací v Libereckém kraji. Podle posledního sčítání projede tunelem v průměru 47.000 automobilů denně. Proto potřebuje stavba pravidelné čištění a údržbu. „Během čtyř dní bude provedeno čištění, mytí a sanace betonových konstrukcí, u kterých vlivem výfukových zplodin dochází ke korozi betonu. Dojde také k údržbě osvětlení,“ řekl již dříve vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.

Tunel je dlouhý 280 metrů a Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) v něm údržbu provádí pravidelně dvakrát ročně vždy na jaře a na podzim. Ta podzimní začala v pátek, kdy byl uzavřen tubus směrem na Prahu. Od neděle se bude pracovat v tubusu ve směru na Děčín.

Liberecký tunel na silnici I/35 byl do provozu uveden v roce 1992, nutně potřebuje rekonstrukci a modernizaci. Správce komunikace už podle Čápa dokončil veškerá měření jednotlivých částí konstrukce tunelu a v současné době se zpracovává projektová dokumentace na rekonstrukci včetně dovybavení. Rekonstrukce je v plánu na příští rok. „Práce ale nebudou tak velkého rozsahu, jak se původně předpokládalo,“ dodal.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Počty nehod na železničních přejezdech neklesají. V jejich...

sobota, 20. října 2018, 09:43

Počet nehod na železničních přejezdech neklesá. I přesto, že do rekonstrukce a modernizace přejezdů bylo investováno více než 2,5...

Komplikace v tunelu, začala jeho pravidelná údržba. Projíždí se...

pátek, 19. října 2018, 06:01

Pravidelná podzimní údržba opět omezila dopravu v libereckém tunelu. Ta je svedena do jednoho z tubusů. Řidiči až do neděle musí...

Kraj odkoupil akcie společnosti LIAD, je to další krok k vybudování...

středa, 17. října 2018, 19:25

Uzavření smlouvy o převodu akcií schválila v úterý Rada kraje. Tím se společnost Autobusy LK stane majoritním vlastníkem ČSAD...

Jízda za mlhy je nepříjemná, může však být bezpečná

úterý, 16. října 2018, 17:00

Jízda za mlhy je nebezpečná. Výrazně klesá viditelnost. Mlha navíc zkresluje vnímání rychlosti, jakou se vozidlo pohybuje. Řidiči...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.