Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejoblíbenějším řidičem autobusu je Richard Lelek, za volant usedá s úsměvem

 
úterý, 4. prosince 2018, 18:32

Letošní anketu o nejoblíbenějšího řidiče veřejné dopravy v Libereckém kraji vyhrál zkušený řidič Richard Lelek, který už více než deset let usedá za volant autobusu a brázdí silnice zejména na Jablonecku. Naopak mezi průvodčími zazářily ženy.

Integrovaný dopravní systém Libereckého kraje (IDOL) nechal veřejnost opět nominovat a podpořit hlasováním nejlepší řidiče i průvodčí z celého kraje. Z 61 řidičů a 13 řidiček obsadila třetí místo Veronika Sobotková, druhé získal Jan Dutka a vítězem se stal Richard Lelek.

„Člověk jde hned mnohem raději do práce, když ví, že ho mají lidé rádi a rádi se s ním svezou. Moc mě to těší,“ uvádí řidič. O jeho oblíbenosti svědčí i to, že v anketě neuspěl poprvé. Loni si odnesl třetí místo. Letos ho hlasování veřejnosti dovedlo k vítězství.

Nastupující cestující vítá Richard Lelek povětšinou s vřelým úsměvem na tváři. Nic na tom nemění mnohdy nepříjemní, mrzutí a naštvaní lidé. „Špatná nálada mě rozhodně neodradí, u většiny lidí se dá takové rzpoložení lehce otočit a nakonec odcházejí s úsměvem,“ komentuje Lelek.

Mezi přednosti tohoto autobusáka nepatří jen příjemné vystupování, ale i komunikativnost, a právě tím si získal oblibu. „Často si rád s lidmi popovídám, o všedních věcech i jejich starostech.“ Mezi průvodčními ovládly anketu ženy. Celkově bylo nominovaných 49, z nichž pětadvacet byly příslušnice něžného pohlaví. Se stejným počtem hlasů skončily na druhém místě Vendula Bártíková a Martina Schäeferová. Vítězkou se stala Martina Peřinová.

Anketa ovšem neslouží jen k ocenění lidí, kteří svou prádci vykonávají s úsměvem na rtech, ale také jako určitá zpětná vazba. Lidé se totiž mohli podělit i o svoje náměty a připomínky, jak veřejnou dopravu zlepšit. Nejvíce přání se týkalo modernizace odbavování a zlepšení návaznosti jednotlivých spojů.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Jablonné bude od prosince po roce a půl znovu průjezdné

středa, 28. listopadu 2018, 17:58

Jablonné v Podještědí bude od prosince pro automobily znovu průjezdné. Práce na rekonstrukci průtahu městem mají v pátek skončit....

Nová okružní křižovatka zvýší bezpečnost ve Stráži pod Ralskem

středa, 28. listopadu 2018, 16:01

Ke zvýšení bezpečnosti provozu na příjezdu do Stráže pod Ralskem přispěje nově otevřená okružní křižovatka, která je na křížení...

Oprava silnice v Hájích nad Jizerou se kvůli reklamacím protahuje

středa, 28. listopadu 2018, 06:01

Rekonstrukce silnice druhé třídy 292 v Hájích nad Jizerou na Semilsku se kvůli opakovaným reklamacím protahuje. Stavba za bezmála...

Ulice U Jezu se ve středu uzavře. Bude se opravovat kanalizace

pondělí, 26. listopadu 2018, 19:07

Od středy do neděle potrvá úplná uzavírka ulice U Jezu před krajským úřadem. Na vině je oprava havarijního stavu kanalizace,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".