Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novinky v autobusové dopravě, spoje do Škodovky i více bezbariérových vozů

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 18:24

Od neděle se mění jízdní řád, a to nejen pro železniční ale i autobusovou dopravu. V minulém roce se osvědčila linka z Harrachova na Zlaté návrší, naopak autobus z Vrchlabí do Nového Boru bude končit v Liberci.

V loňském roce byla zavedena linka z vedoucí z Harrachova na Zlaté návrší, okamžitě si získala oblibu mezi turisty. Zájem o linku v letošním roce ještě vzrostl, a proto o ni jistě lidé nepřijdou ani v příštím roce.

Dosavadní autobusový spoj, který jezdil z Vrchlabí do Nového Boru ukončí svou cestu již v Liberci. Do Nového Boru se ale lidé i z Vrchlabí dostanou, a to díky lince č. 440.

Spoje na míru boleslavské Škodovce

V loňském roce najezdily vlaky Českých drah po Libereckém kraji přes 3 miliony kilometrů, vzhledem k navýšení spojů jich v příštím roce bude jistě ještě více. Nově bude zaveden přímý spoj z Tanvaldska a Jablonecka do Mladé Boleslavi, kam denně míří stovky lidí za prací. „Nová linka bude vedena v rozsahu tří párů spojů. Jejich čas zároveň bude upraven tak, aby se shodoval s časem jednotlivých směn ve společnosti Škoda Auto,“ uvedl za KORID LK Otto Pospíšil.

Další změny a podrobnosti naleznete na stránkách www.iidol.cz. Celkově navíc přibude spojů s bezbariérovým přístupem, a to zejména na Semilsku a Jablonecku. „V příštím roce dojde k rozšíření spojů s bezbariérovým přístupem, což souvisí s průběžnou obnovou vozového parku,“ sdělil ředitel KORIDU LK Jiří Hruboň.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Pavel Kacerovský
 


 

Kam dál?

Od neděle přibudou vlakové spoje zejména na Českolipsku, ale i do...

středa, 5. prosince 2018, 05:52

Od neděle se vlaková doprava v Libereckém kraji bude řídit novým jízdním řádem, který bude platit až do příštího prosince....

Řidička s autem vjela na ostrůvek uprostřed kruháče. Udělalo se jí...

úterý, 4. prosince 2018, 19:11

K dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne přímo v Turnově. Řidička peugeotu tam kvůli náhlé indispozici nezvládla průjezd...

Nejoblíbenějším řidičem autobusu je Richard Lelek, za volant usedá s...

úterý, 4. prosince 2018, 18:32

Letošní anketu o nejoblíbenějšího řidiče veřejné dopravy v Libereckém kraji vyhrál zkušený řidič Richard Lelek, který už více než...

Jablonné bude od prosince po roce a půl znovu průjezdné

středa, 28. listopadu 2018, 17:58

Jablonné v Podještědí bude od prosince pro automobily znovu průjezdné. Práce na rekonstrukci průtahu městem mají v pátek skončit....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.