Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novinky v autobusové dopravě, spoje do Škodovky i více bezbariérových vozů

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 18:24

Od neděle se mění jízdní řád, a to nejen pro železniční ale i autobusovou dopravu. V minulém roce se osvědčila linka z Harrachova na Zlaté návrší, naopak autobus z Vrchlabí do Nového Boru bude končit v Liberci.

V loňském roce byla zavedena linka z vedoucí z Harrachova na Zlaté návrší, okamžitě si získala oblibu mezi turisty. Zájem o linku v letošním roce ještě vzrostl, a proto o ni jistě lidé nepřijdou ani v příštím roce.

Dosavadní autobusový spoj, který jezdil z Vrchlabí do Nového Boru ukončí svou cestu již v Liberci. Do Nového Boru se ale lidé i z Vrchlabí dostanou, a to díky lince č. 440.

Spoje na míru boleslavské Škodovce

V loňském roce najezdily vlaky Českých drah po Libereckém kraji přes 3 miliony kilometrů, vzhledem k navýšení spojů jich v příštím roce bude jistě ještě více. Nově bude zaveden přímý spoj z Tanvaldska a Jablonecka do Mladé Boleslavi, kam denně míří stovky lidí za prací. „Nová linka bude vedena v rozsahu tří párů spojů. Jejich čas zároveň bude upraven tak, aby se shodoval s časem jednotlivých směn ve společnosti Škoda Auto,“ uvedl za KORID LK Otto Pospíšil.

Další změny a podrobnosti naleznete na stránkách www.iidol.cz. Celkově navíc přibude spojů s bezbariérovým přístupem, a to zejména na Semilsku a Jablonecku. „V příštím roce dojde k rozšíření spojů s bezbariérovým přístupem, což souvisí s průběžnou obnovou vozového parku,“ sdělil ředitel KORIDU LK Jiří Hruboň.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Pavel Kacerovský
 


 

Kam dál?

VIDEO: Podívejte se na poslední jízdu liberecké tramvaje T2R

středa, 21. listopadu 2018, 16:30

Nikde jinde na světě už ve veřejné dopravě nejezdily, jen v Liberci. Ale už ani to neplatí, v sobotu tramvaje s označením T2R...

Už dnes se můžete na silnicích setkat se sněhem a námrazou

úterý, 20. listopadu 2018, 09:24

V horských oblastech kraje již napadlo, sníh by ovšem mohl překvapit nepřipravené řidiče. Meteorologové proto upozorňují, aby...

Dnes o půlnoci se uzavře silnice okolo Souše

pondělí, 19. listopadu 2018, 15:19

Silnice druhé třídy číslo 290 vedoucí ze Smědavy na Souš se opět uzavírá. Důvodem je předpověď počasí, která slibuje sněhovou...

Vozy libereckého dopravního podniku budou v listopadu jezdit s...

pátek, 2. listopadu 2018, 10:45

Kníry na vozech MHD nebo grafické materiály s motivem kníratých autobusů či tramvají , se od 1. listopadu objeví ve třinácti...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.