Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiči pozor! Loňské dálniční známky už neplatí, za jejich neodlepení můžete vyfasovat pokutu

 
pátek, 1. února 2019, 16:37

Dálniční známky na rok 2018 přestaly platit s posledním lednovým dnem. Ode dneška si tak řidiči jedoucí po dálnicích musí mít známky na rok 2019. Platnost dálničních známek se vydávají kontrolovat hlídky dopravních policistů. Důležité je přitom nezapomenout odlepit starý kupón z předního skla auta, jinak hrozí pokuta.

Policisté upozorňují, že se kupón skládá ze dvou dílů a oba musí být řádně vyplněny. „Jeden díl se umisťuje na okno vozidla a druhý díl je nutné si uschovat," ubedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Dálniční známku potřebuje každé auto s hmotností do 3500 kg. „Pokud máte přívěs, pořád se bere pouze hmotnost vozidla, takže například dodávka s hmotností do 3500 kg s přívěsem si vystačí s běžnou dálniční známkou pro osobní auto," upřesnila Hrůzová. 

Vozidla s hmotností nad 3500 kg podléhají systému elektronického mýta. Motocykly známku mít nemusí.

Neodlepená dálniční známka znamená pokutu

Na dálniční známku i kontrolní kupon musí řidiči napsat propiskou nebo fixem registrační značku auta. „Ještě jedno upozornění, nezapomeňte odlepit starou již neplatnou dálniční známku, jinak se řidič dopouští přestupku, za který může být uložena pokuta až do pěti tisíc korun," uzavřela mluvčí.

Napsal(a) Martin Šeda | Foto PČR
 


 

Kam dál?

Dopravní podnik má kvůli korupci pozastavené dotace. Musí si vzít...

pátek, 1. února 2019, 09:00

Liberecký dopravní podnik (DPMLJ) si musí vzít úvěr 43 milionů korun. V souvislosti s policejním vyšetřováním podezření z korupce...

Jak vyřešit dopravní kolapsy v Jizerkách? Od pátku do hor pojede více...

středa, 30. ledna 2019, 17:11

V Libereckém kraji se od února změní jízdní řády dvou autobusových linek, které zajišťují sezonní dopravu k zimním střediskům v...

Aktualizováno 29. ledna 2019, 19:41

V Chrastavské ulici unikal plyn, ulice byla uzavřená, nyní již...

úterý, 29. ledna 2019, 19:02

V Chrastavské ulici v centru Liberce došlo k masivnímu úniku plynu. Konkrétní místo úniku hledali plynaři. Ulice byla uzavřená a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v žádném případě nezastaví, premiér se musí podle jeho tehdejšího vyjádření očistit sám. Názor nezměním, protože bych se tím zesměšnil, řekl tehdy. Ve čtvrtek přitom v rozhovoru pro televizi Barrandov Zeman uvedl, že kdyby bylo nedávno zastavené Babišovo stíhání v kauze Čapí hnízdo obnoveno, takzvanou abolici by v případě předsedy vlády udělil. Doufá ale v to, že to nebude nutné. Podle Hradu Zeman názor nezměnil.

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.