Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový autobusák bude podle projektu Petra Stolína. Musí ho ale upravit

 
čtvrtek, 7. února 2019, 12:56

Bude nový autobusák podle projektu Petra Stolína na místě současného parkoviště v Žitavské ulici, nebo ne? Město projekt představilo, jenže pak vznikl problém s územním plánem. Nové vedení projekt zastavilo, ale ve středu oznámilo, že pokračuje, bude se ale muset změnit.

Celý problém měl být v návrhu nového územního plánu, který počítá s protažením Matoušovy ulice až do Žitavské. Jenže vítězný návrh Petra Stolína by protažení ulice nedovolil. „Dohodli jsme se, že se udělá ověřovací studie, zda půjde přeprojektovat parametry parkovacího domu a změnit jeho rozměry, aby do budoucna mohla být Matoušova ulice rovná,” vysvětlil primátor Jaroslav Zámečník.

Město tedy s výstavbou nádraží a parkovacího domu nadále počítá, s úpravou souhlasil i architekt Stolín. „Je také nova situace v tom, že v původní soutěži se architekti museli vejít do úzkého pozemku, teď je ale nová situace, protože město získalo i okolní pozemky,” dodal primátor.

Dotace by neměla být ohrožena

Liberec si tak na nové nádraží bude muset počkat ještě o něco déle. Podle Zámečníka by ale neměla být ohrožena evropská dotace. „Je tu připravena částka zhruba sto až dvě stě milionů korun.”

Na výstavbě nového nádraží by se měl podílet také Liberecký kraj, který by se mohl stát i investorem celého projektu. „Pokud bude mít zájem, investorem se může stát Liberecký kraj, bylo by to vlastně i tak trochu logické,” řekl Zámečník s tím, že o tom bude kraj s městem teprve jednat.

Černá stavba

A co bude se současným, už dvacet let dočasným nádražím? O pozemky má zájem Liberecký kraj, i to je součást dohody, ke které chce dospět kraj s městem. Jde ale o černou stavbu. „Neumím si představit, že by si od nás kraj koupil pozemky s černou stavbou,” myslí si náměstek primátora Jiří Šolc. Buňky tak nejspíš bude muset odstranit město.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

VIDEO: Na kruháči v protisměru. Řidič si zkracuje cestu v průmyslové...

čtvrtek, 7. února 2019, 10:03

Před časem jsme psali o řidiči bílé dodávky, který projel kruhový objezd v liberecké průmyslové zóně ve Svárovské ulici v...

Výluka ovlivní v druhé polovině února dopravu mezi Českou Lípou a...

středa, 6. února 2019, 19:59

V druhé polovině února dojde na železniční trati 086 mezi Českou Lípou a Benešovem nad Ploučnicí k výluce z důvodu kácení...

Silnice přes Oldřichov je uzavřená. Zablokoval ji kamion

úterý, 5. února 2019, 14:24

Silnice třetí třídy z Mníšku do Raspenavy je zcela uzavřená. Zablokoval ji kamion, který jel ve směru od Mníšku a nevyjel...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.