Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový autobusák bude podle projektu Petra Stolína. Musí ho ale upravit

 
čtvrtek, 7. února 2019, 12:56

Bude nový autobusák podle projektu Petra Stolína na místě současného parkoviště v Žitavské ulici, nebo ne? Město projekt představilo, jenže pak vznikl problém s územním plánem. Nové vedení projekt zastavilo, ale ve středu oznámilo, že pokračuje, bude se ale muset změnit.

Celý problém měl být v návrhu nového územního plánu, který počítá s protažením Matoušovy ulice až do Žitavské. Jenže vítězný návrh Petra Stolína by protažení ulice nedovolil. „Dohodli jsme se, že se udělá ověřovací studie, zda půjde přeprojektovat parametry parkovacího domu a změnit jeho rozměry, aby do budoucna mohla být Matoušova ulice rovná,” vysvětlil primátor Jaroslav Zámečník.

Město tedy s výstavbou nádraží a parkovacího domu nadále počítá, s úpravou souhlasil i architekt Stolín. „Je také nova situace v tom, že v původní soutěži se architekti museli vejít do úzkého pozemku, teď je ale nová situace, protože město získalo i okolní pozemky,” dodal primátor.

Dotace by neměla být ohrožena

Liberec si tak na nové nádraží bude muset počkat ještě o něco déle. Podle Zámečníka by ale neměla být ohrožena evropská dotace. „Je tu připravena částka zhruba sto až dvě stě milionů korun.”

Na výstavbě nového nádraží by se měl podílet také Liberecký kraj, který by se mohl stát i investorem celého projektu. „Pokud bude mít zájem, investorem se může stát Liberecký kraj, bylo by to vlastně i tak trochu logické,” řekl Zámečník s tím, že o tom bude kraj s městem teprve jednat.

Černá stavba

A co bude se současným, už dvacet let dočasným nádražím? O pozemky má zájem Liberecký kraj, i to je součást dohody, ke které chce dospět kraj s městem. Jde ale o černou stavbu. „Neumím si představit, že by si od nás kraj koupil pozemky s černou stavbou,” myslí si náměstek primátora Jiří Šolc. Buňky tak nejspíš bude muset odstranit město.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

ZOO se rozšíří do amfiteátru a okolního údolí. Parkoviště vznikne ve...

středa, 6. února 2019, 15:25

Město společně se zoologickou zahradou představilo záměr, jak zahradu rozšířit. Nové výběhy by mohly vnziknout v prostoru...

Orlando Bloom i Tom Holland. Liberec loni přivítal několik filmových...

úterý, 5. února 2019, 07:01

V Liberci se v uplynulém roce vystřídalo hned sedm filmových štábů, vznikaly tu scény pro Spidermana, seriál Carnival Row nebo...

Kousek za hranicemi v polském městě Mirsk se objevil atypický případ...

pondělí, 4. února 2019, 19:31

Na farmě v polském městě Mirsk se objevil atypický případ takzvané nemoci šílených krav. Mirsk přitom leží jen pár kilometrů od...

Vážná nehoda nedaleko Šolcáku. Po srážce dodávek jsou oba řidiči...

pondělí, 4. února 2019, 10:00

Uzavření silnice mezi Raspenavou a Mníškem si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo v pondělí krátce po půl osmé ráno....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.