Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový autobusák bude podle projektu Petra Stolína. Musí ho ale upravit

 
čtvrtek, 7. února 2019, 12:56

Bude nový autobusák podle projektu Petra Stolína na místě současného parkoviště v Žitavské ulici, nebo ne? Město projekt představilo, jenže pak vznikl problém s územním plánem. Nové vedení projekt zastavilo, ale ve středu oznámilo, že pokračuje, bude se ale muset změnit.

Celý problém měl být v návrhu nového územního plánu, který počítá s protažením Matoušovy ulice až do Žitavské. Jenže vítězný návrh Petra Stolína by protažení ulice nedovolil. „Dohodli jsme se, že se udělá ověřovací studie, zda půjde přeprojektovat parametry parkovacího domu a změnit jeho rozměry, aby do budoucna mohla být Matoušova ulice rovná,” vysvětlil primátor Jaroslav Zámečník.

Město tedy s výstavbou nádraží a parkovacího domu nadále počítá, s úpravou souhlasil i architekt Stolín. „Je také nova situace v tom, že v původní soutěži se architekti museli vejít do úzkého pozemku, teď je ale nová situace, protože město získalo i okolní pozemky,” dodal primátor.

Dotace by neměla být ohrožena

Liberec si tak na nové nádraží bude muset počkat ještě o něco déle. Podle Zámečníka by ale neměla být ohrožena evropská dotace. „Je tu připravena částka zhruba sto až dvě stě milionů korun.”

Na výstavbě nového nádraží by se měl podílet také Liberecký kraj, který by se mohl stát i investorem celého projektu. „Pokud bude mít zájem, investorem se může stát Liberecký kraj, bylo by to vlastně i tak trochu logické,” řekl Zámečník s tím, že o tom bude kraj s městem teprve jednat.

Černá stavba

A co bude se současným, už dvacet let dočasným nádražím? O pozemky má zájem Liberecký kraj, i to je součást dohody, ke které chce dospět kraj s městem. Jde ale o černou stavbu. „Neumím si představit, že by si od nás kraj koupil pozemky s černou stavbou,” myslí si náměstek primátora Jiří Šolc. Buňky tak nejspíš bude muset odstranit město.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

VIDEO: Na kruháči v protisměru. Řidič si zkracuje cestu v průmyslové...

čtvrtek, 7. února 2019, 10:03

Před časem jsme psali o řidiči bílé dodávky, který projel kruhový objezd v liberecké průmyslové zóně ve Svárovské ulici v...

Výluka ovlivní v druhé polovině února dopravu mezi Českou Lípou a...

středa, 6. února 2019, 19:59

V druhé polovině února dojde na železniční trati 086 mezi Českou Lípou a Benešovem nad Ploučnicí k výluce z důvodu kácení...

Silnice přes Oldřichov je uzavřená. Zablokoval ji kamion

úterý, 5. února 2019, 14:24

Silnice třetí třídy z Mníšku do Raspenavy je zcela uzavřená. Zablokoval ji kamion, který jel ve směru od Mníšku a nevyjel...

Policisté budou opět všude. Poraďte jim, kde mají měřit rychlost

úterý, 5. února 2019, 06:00

Začátkem dubna chystají policisté další masivní akci zaměřenou na rychlost. A i tentorkát jim mohou poradit sami řidiči, kteří...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.