Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plánovaná cyklostezka ze Semil do Košťálova naráží na problémy, přesto snad vznikne

 
neděle, 10. března 2019, 13:16

Několik posledních let řeší na Semilsku výstavbu Cyklostezky Oleška, pojmenované podle zdejší říčky. Právě v její blízkosti by se nová stezka měla vinout. Zatím vznikly tři varianty řešení.

Semilsko nabízí mnoho turistických skvostů, ať už se jedná o Bozkovské dolomitové jeskyně, Riegrovu stezku nebo třeba semilskou ferratu. Do budoucna by mohlo, zejména nadšeným cyklistům, nabídnout novou cyklostezku vedoucí ze Semil do Košťálova a jednou… Možná ještě dál.

Tato cyklostezka dokonce už před osmi lety posloužila jako námět pro diplomovou práci studentů ČVUT. Postupně se místní obce Slaná, Košťálov a město Semily dohodly na zpracování odborného projektu, to podpořil i Liberecký kraj dotací ve výši 400 tisíc korun.

„Tato částka zahrnuje zhruba třetinu nákladů na zpracování dokumentace,“ uvedl za semilský Městský úřad Daniel Mach. Celkové náklady se tak pohybují okolo 1 200 000 korun, zbytek peněž musí doplatit obecní a městské rozpočty. Nyní existují tři varianty, které nabízí různá řešení kudy a jak novou cyklostezku vést.

Zatím to vypadá, že Cyklostezka Oleška by měla vést ze Semil od modré turistické stezky, přes Treperku do Bořkova a dále přes Sutice do Košťálova. Cyklostezku by tak mohli využívat všichni místní. Jenže kdy bude cyklostezka nejen na papíře, ale i ve skutečnosti, zatím není vůbec jasné. Celý záměr totiž komplikuje řada problémů vlastnické i technické povahy.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Náměstím v Jablonném neprojedete kvůli opravě silnice, uzavírka...

pátek, 8. března 2019, 12:28

V Jablonném v Podještědí pokračuje rekonstrukce silnice č. 270. Komplikovaná oprava komunikace pokračuje již třetím rokem....

V Liberci a Jablonci dojde za dva týdny k výluce vlaků kvůli broušení...

čtvrtek, 7. března 2019, 14:48

Ve čtvrtek 21. března odpoledne a následně v noci na pátek dojde na trati mezi Libercem a Vescem a také v úseku Jablonec nad...

V dubnu odstartuje rozsáhlá rekonstrukce komunikací v Turnově

čtvrtek, 7. března 2019, 08:18

Komplikovaná rekonstrukce silnice druhé třídy vedoucí na okraj Libereckého kraje a Nádražní ulice v Turnově bude stát více než...

Jablonec se brání zaplatit přes 20 milionů za provoz tramvaje, loni...

úterý, 5. března 2019, 16:26

Jablonec by měl Liberci zaplatit za provoz tramvaje více než dvojnásobek, než v roce loňském, tedy přes 23 milionů korun. Město...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.