Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plánovaná cyklostezka ze Semil do Košťálova naráží na problémy, přesto snad vznikne

 
neděle, 10. března 2019, 13:16

Několik posledních let řeší na Semilsku výstavbu Cyklostezky Oleška, pojmenované podle zdejší říčky. Právě v její blízkosti by se nová stezka měla vinout. Zatím vznikly tři varianty řešení.

Semilsko nabízí mnoho turistických skvostů, ať už se jedná o Bozkovské dolomitové jeskyně, Riegrovu stezku nebo třeba semilskou ferratu. Do budoucna by mohlo, zejména nadšeným cyklistům, nabídnout novou cyklostezku vedoucí ze Semil do Košťálova a jednou… Možná ještě dál.

Tato cyklostezka dokonce už před osmi lety posloužila jako námět pro diplomovou práci studentů ČVUT. Postupně se místní obce Slaná, Košťálov a město Semily dohodly na zpracování odborného projektu, to podpořil i Liberecký kraj dotací ve výši 400 tisíc korun.

„Tato částka zahrnuje zhruba třetinu nákladů na zpracování dokumentace,“ uvedl za semilský Městský úřad Daniel Mach. Celkové náklady se tak pohybují okolo 1 200 000 korun, zbytek peněž musí doplatit obecní a městské rozpočty. Nyní existují tři varianty, které nabízí různá řešení kudy a jak novou cyklostezku vést.

Zatím to vypadá, že Cyklostezka Oleška by měla vést ze Semil od modré turistické stezky, přes Treperku do Bořkova a dále přes Sutice do Košťálova. Cyklostezku by tak mohli využívat všichni místní. Jenže kdy bude cyklostezka nejen na papíře, ale i ve skutečnosti, zatím není vůbec jasné. Celý záměr totiž komplikuje řada problémů vlastnické i technické povahy.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Náměstím v Jablonném neprojedete kvůli opravě silnice, uzavírka...

pátek, 8. března 2019, 12:28

V Jablonném v Podještědí pokračuje rekonstrukce silnice č. 270. Komplikovaná oprava komunikace pokračuje již třetím rokem....

V Liberci a Jablonci dojde za dva týdny k výluce vlaků kvůli broušení...

čtvrtek, 7. března 2019, 14:48

Ve čtvrtek 21. března odpoledne a následně v noci na pátek dojde na trati mezi Libercem a Vescem a také v úseku Jablonec nad...

V dubnu odstartuje rozsáhlá rekonstrukce komunikací v Turnově

čtvrtek, 7. března 2019, 08:18

Komplikovaná rekonstrukce silnice druhé třídy vedoucí na okraj Libereckého kraje a Nádražní ulice v Turnově bude stát více než...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.