Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklostezka kolem jízdárny stále není otevřená. Je na ní sklon i sedmnáct procent

 
středa, 20. března 2019, 15:13

Prodloužení cyklostezky kolem Nisy v Liberci, která se staví s evropskou dotací, bude o více než milion korun dražší. Původní cena s daní byla zhruba 11 milionů korun. Náklady navíc zaplatí město a bude je zřejmě vymáhat jako škodu. Zhruba kilometrový úsek měl být hotový loni na podzim, práce se ale budou dokončovat až letos. Kdy se podaří cyklostezku otevřít, se zatím neví.

Cyklostezka je takřka hotová, nelze ji ale zkolaudovat, protože je problém s jejím podélným sklonem. Podle projektu měl být maximálně 8,33 procenta, na jednom místě ale má 10,28 procenta a na dalším 17 procent. Dopravní inspektorát policie a odbor dopravy trvají na původně schváleném sklonu.

„Pojedeme se tam podívat, jak bude stavebně náročné zjednat nápravu," řekl náměstek primátora Jíří Němeček. Firma, která cyklostezku stavěla, chce za úpravy navíc přes milion korun. Částku už městská rada schválila.

Podle Němečka je prioritou dokončení stavby. Chce ale zjistit, kdo komplikace zapříčinil. „Je to řetězec chyb, pochybení. Je třeba zjistit, u koho to začalo. Dobrat se toho, kdo nese zodpovědnost za tu záležitost. Když zjistíme, že někdo pochybil, budeme vymáhat nějakou náhradu," dodal náměstek.

Cyklostezka kolem jízdárny

Nový úsek by měl navazovat na oblíbenou čtyřkilometrovou cyklostezku, která vede z Barvířské ulice v centru města kolem řeky Nisa k jízdárně v Růžodole. Vedle cyklistů a pěších ji hojně využívají také bruslaři či maminky s kočárky. Nový úsek by měl cyklostezku prodloužit o 1,1 kilometru od jízdárny k čistírně odpadních vod a o kus dál ji napojit na Londýnskou ulici.

Napsal(a) ČTK | Foto Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

Lanovka na Ještěd se na konci března zastaví. Nepojede skoro čtvrt...

středa, 20. března 2019, 11:35

Kabinovou lanovku na vrchol Ještědu čeká nezvykle dlouhá odstávka. Nejezdí pravidelně každý rok, kdy probíhá jarní údržba, letos...

Policisté se zaměřili na používání bezpečnostních pásů. Desítky...

úterý, 19. března 2019, 07:01

Minulý týden probíhala po celém Česku policejní akce zaměřená především na používání bezpečnostních pásů. Policisté v Libereckém...

Průjezd Oldřichovem budou řídit semafory, důvodem je oprava kanalizace

pondělí, 18. března 2019, 14:41

Plánovaná oprava kanalizace a vodovodu ovlivní dopravu v Oldřichově v Hájích. Přestože k hlavní rekonstrukci dojde až v létě, už...

První dva měsíce na silnicích. Pět těžkých zranění, žádní mrtví

pondělí, 18. března 2019, 10:19

Za první dva měsíce letošního roku byla Policie ČR v Libereckém kraji volána k celkem 723 dopravním nehodám. To představuje sice...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Vydatný déšť ve střední části ČR v úterý může rozvodnit řeky

Ve východní polovině Čech, Českomoravské vrchovině a v Jeseníkách bude v úterý vydatně pršet, hladiny tamních řek mohou místy dosáhnout prvního povodňového stupně, v povodí Chrudimky ojediněle i druhého stupně.

Více života, méně aut. Tak vypadají vize nového náměstí v Budějcích

Budějcké náměstí je největší okružní křižovatkou ve městě. Podle odhadů si tudy mnoho aut denně jen krátí cestu. Jak by vypadalo, kdyby se doprava na něm jen částečně omezila, přidaly by se pěší zóny, místa k posezení a více zeleně? Podívejte se sami.