Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklostezka kolem jízdárny stále není otevřená. Je na ní sklon i sedmnáct procent

 
středa, 20. března 2019, 15:13

Prodloužení cyklostezky kolem Nisy v Liberci, která se staví s evropskou dotací, bude o více než milion korun dražší. Původní cena s daní byla zhruba 11 milionů korun. Náklady navíc zaplatí město a bude je zřejmě vymáhat jako škodu. Zhruba kilometrový úsek měl být hotový loni na podzim, práce se ale budou dokončovat až letos. Kdy se podaří cyklostezku otevřít, se zatím neví.

Cyklostezka je takřka hotová, nelze ji ale zkolaudovat, protože je problém s jejím podélným sklonem. Podle projektu měl být maximálně 8,33 procenta, na jednom místě ale má 10,28 procenta a na dalším 17 procent. Dopravní inspektorát policie a odbor dopravy trvají na původně schváleném sklonu.

„Pojedeme se tam podívat, jak bude stavebně náročné zjednat nápravu," řekl náměstek primátora Jíří Němeček. Firma, která cyklostezku stavěla, chce za úpravy navíc přes milion korun. Částku už městská rada schválila.

Podle Němečka je prioritou dokončení stavby. Chce ale zjistit, kdo komplikace zapříčinil. „Je to řetězec chyb, pochybení. Je třeba zjistit, u koho to začalo. Dobrat se toho, kdo nese zodpovědnost za tu záležitost. Když zjistíme, že někdo pochybil, budeme vymáhat nějakou náhradu," dodal náměstek.

Cyklostezka kolem jízdárny

Nový úsek by měl navazovat na oblíbenou čtyřkilometrovou cyklostezku, která vede z Barvířské ulice v centru města kolem řeky Nisa k jízdárně v Růžodole. Vedle cyklistů a pěších ji hojně využívají také bruslaři či maminky s kočárky. Nový úsek by měl cyklostezku prodloužit o 1,1 kilometru od jízdárny k čistírně odpadních vod a o kus dál ji napojit na Londýnskou ulici.

Napsal(a) ČTK | Foto Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

Lanovka na Ještěd se na konci března zastaví. Nepojede skoro čtvrt...

středa, 20. března 2019, 11:35

Kabinovou lanovku na vrchol Ještědu čeká nezvykle dlouhá odstávka. Nejezdí pravidelně každý rok, kdy probíhá jarní údržba, letos...

Policisté se zaměřili na používání bezpečnostních pásů. Desítky...

úterý, 19. března 2019, 07:01

Minulý týden probíhala po celém Česku policejní akce zaměřená především na používání bezpečnostních pásů. Policisté v Libereckém...

Průjezd Oldřichovem budou řídit semafory, důvodem je oprava kanalizace

pondělí, 18. března 2019, 14:41

Plánovaná oprava kanalizace a vodovodu ovlivní dopravu v Oldřichově v Hájích. Přestože k hlavní rekonstrukci dojde až v létě, už...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.