Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklistická sezóna začala: Bez přilby ani ránu!

 
středa, 10. dubna 2019, 11:30

Jaro je tady a s ním startuje i nová cyklistická sezóna. Jak začít? Třeba vhodnou trasou. Hlavně nepřecenit po zimě síly. A samozřejmě nezapomínat na bezpečnost.

Pokud patříte mezi milovníky cyklistiky, jistě už plánujete trasy na letošní cyklovýlety. A právě plánování trasy je jeden z nejdůležitějších kroků před nasednutím na kolo. Samozřejmostí je i bezpečnost. To, že jedeme s přilbou na hlavě, nebudeme připomínat, to je jasné. Stejně tak je dobré po zimě zkontrolovat technický stav kola. O tom ale až někdy příště…

Cílem projektu Na kole jen s přilbou je přispět ke snížení úrazů cyklistů, zejména těch se závažnými následky na zdraví. S našimi hlídkami se budete moci setkat od konce dubna do října po celé České republice, a to nejen v horských oblastech, ale i dalších destinacích atraktivních pro cykloturisty. Využijte tohoto okamžiku ke krátké osvěžující přestávce, během níž Vás naši spolupracovníci ochotně seznámí s kritérii, jak se bezpečně pohybovat na jízdním kole nejen po silnicích. Dozvíte se mnoho zajímavých informací, rádi zodpovíme i Vaše případné dotazy. Projekt je spolufinancován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Většina z nás už jistě brouzdala po internetu, nebo si koupila mapy a začala plánovat. Hlavně pamatujte na to, že po zimě je potřeba se rozjezdit. Takže žádné horské výšlapy hned na začátek. Rozhodně si chcete první jízdu užít. Nikdo se přeci nechce ztrhat. Stejně tak je dobré při plánování pamatovat i na to, jaký typ kola máte.

V posledních letech roste počet tzv. segregovaných cyklostezek, tedy cyklostezek mimo silnice či jiné komunikace, na kterých se nemusíme vyhýbat autům, chodcům atd. v tomto případě je však potřeba myslet i na správný povrch cyklostezky. Obzvlášť po zimě může bahnitá cesta pěkně znepříjemnit jarní vyjížďku. Po letošních vichřicích pak mohou být i na některých lesních cestách popadané stromy, které představují nebezpečí. Nepodceňujte ani proměnlivost počasí. Uhnat si zápal plic asi nikdo z nás nechce.

Nejdůležitější je bezpečnost! Správný cyklista by neměl riskovat a tím ohrožovat sebe ani nikoho dalšího. A to ani v situacích, kdy si nezvolíme zcela ideální trasu, přeceníme svoje síly nebo neodhadneme počasí. Je to většinou začátek sezóny a nová trasa, které nás dostanou do podobných situací. Proto odborníci doporučují opakování známých tras, které nám nepřinesou nepříjemné zážitky.

Tak si to ještě zopakujme: Dobře vyberte trasu, nejlépe mimo komunikace atd., nezapomeňte na počasí, dbejte na bezpečnost pro sebe i ostatní a bez přilby ani ránu!

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

V Turnově probíhá rozsáhlá rekonstrukce, bez komplikací se ale...

středa, 10. dubna 2019, 10:12

Na začátku dubna odstartovala velká plánovaná rekonstrukce silnice druhé třídy č. 610 a Nádražní ulice v Turnově. Během prvních...

Statistika dopravních nehod. První tři měsíce roku jsou v kraji bez...

úterý, 9. dubna 2019, 11:04

Za leden až březen letošního roku byla Policie ČR v Libereckém kraji volána k celkem 1 075 dopravním nehodám. To představuje sice...

Přes hodkovický most v Rychnovské ulici ode dneška neprojedete

pondělí, 8. dubna 2019, 19:42

Od dnešního dne probíhá rekonstrukce mostu v Hodkovicích nad Mohelkou v ulici Rychnovská. Místem proto neprojedete.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.