Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklistická sezóna začala: Bez přilby ani ránu!

 
středa, 10. dubna 2019, 11:30

Jaro je tady a s ním startuje i nová cyklistická sezóna. Jak začít? Třeba vhodnou trasou. Hlavně nepřecenit po zimě síly. A samozřejmě nezapomínat na bezpečnost.

Pokud patříte mezi milovníky cyklistiky, jistě už plánujete trasy na letošní cyklovýlety. A právě plánování trasy je jeden z nejdůležitějších kroků před nasednutím na kolo. Samozřejmostí je i bezpečnost. To, že jedeme s přilbou na hlavě, nebudeme připomínat, to je jasné. Stejně tak je dobré po zimě zkontrolovat technický stav kola. O tom ale až někdy příště…

Cílem projektu Na kole jen s přilbou je přispět ke snížení úrazů cyklistů, zejména těch se závažnými následky na zdraví. S našimi hlídkami se budete moci setkat od konce dubna do října po celé České republice, a to nejen v horských oblastech, ale i dalších destinacích atraktivních pro cykloturisty. Využijte tohoto okamžiku ke krátké osvěžující přestávce, během níž Vás naši spolupracovníci ochotně seznámí s kritérii, jak se bezpečně pohybovat na jízdním kole nejen po silnicích. Dozvíte se mnoho zajímavých informací, rádi zodpovíme i Vaše případné dotazy. Projekt je spolufinancován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Většina z nás už jistě brouzdala po internetu, nebo si koupila mapy a začala plánovat. Hlavně pamatujte na to, že po zimě je potřeba se rozjezdit. Takže žádné horské výšlapy hned na začátek. Rozhodně si chcete první jízdu užít. Nikdo se přeci nechce ztrhat. Stejně tak je dobré při plánování pamatovat i na to, jaký typ kola máte.

V posledních letech roste počet tzv. segregovaných cyklostezek, tedy cyklostezek mimo silnice či jiné komunikace, na kterých se nemusíme vyhýbat autům, chodcům atd. v tomto případě je však potřeba myslet i na správný povrch cyklostezky. Obzvlášť po zimě může bahnitá cesta pěkně znepříjemnit jarní vyjížďku. Po letošních vichřicích pak mohou být i na některých lesních cestách popadané stromy, které představují nebezpečí. Nepodceňujte ani proměnlivost počasí. Uhnat si zápal plic asi nikdo z nás nechce.

Nejdůležitější je bezpečnost! Správný cyklista by neměl riskovat a tím ohrožovat sebe ani nikoho dalšího. A to ani v situacích, kdy si nezvolíme zcela ideální trasu, přeceníme svoje síly nebo neodhadneme počasí. Je to většinou začátek sezóny a nová trasa, které nás dostanou do podobných situací. Proto odborníci doporučují opakování známých tras, které nám nepřinesou nepříjemné zážitky.

Tak si to ještě zopakujme: Dobře vyberte trasu, nejlépe mimo komunikace atd., nezapomeňte na počasí, dbejte na bezpečnost pro sebe i ostatní a bez přilby ani ránu!

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

V Turnově probíhá rozsáhlá rekonstrukce, bez komplikací se ale...

středa, 10. dubna 2019, 10:12

Na začátku dubna odstartovala velká plánovaná rekonstrukce silnice druhé třídy č. 610 a Nádražní ulice v Turnově. Během prvních...

Statistika dopravních nehod. První tři měsíce roku jsou v kraji bez...

úterý, 9. dubna 2019, 11:04

Za leden až březen letošního roku byla Policie ČR v Libereckém kraji volána k celkem 1 075 dopravním nehodám. To představuje sice...

Přes hodkovický most v Rychnovské ulici ode dneška neprojedete

pondělí, 8. dubna 2019, 19:42

Od dnešního dne probíhá rekonstrukce mostu v Hodkovicích nad Mohelkou v ulici Rychnovská. Místem proto neprojedete.

UZAVÍRKA: Na deset dní neprojedete přes most nad I/35 v ulici České...

neděle, 7. dubna 2019, 09:11

Deset dní bude trvat uzavírka mostu v ulici České mládeže. Ten vede přes silnici I/35 a je jednou z hlavních příjezdových tras do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.