Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V létě začne oprava silnice z Mimoně, rozplánovaná je do sedmi etap

 
pátek, 12. dubna 2019, 07:59

Oprav by se měla dočkat silnice vedoucí z Mimoně na hranice kraje. Předpokládané náklady se pohybují okolo 190 milionů korun. Rekonstrukce 12kilometrového úseku frekventované silnice začne až v létě.

Liberecký kraj ji chtěl původně zahájit na jaře, teprve nyní ale začal hledat firmu, jež opravu provede. Práce potrvají zřejmě až dva roky. Rozpočet vychází do výše 190 milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek libereckého hejtmana zodpovědný za dopravu Jan Sviták. „Je to rozfázováno do sedmi etap. Takže si myslím, že se poslední etapa překlopí ještě do roku 2021,“ uvedl Sviták.

Na rekonstrukci silnice 268 k hranici se Středočeským krajem v Dolní Krupé získal kraj dotaci skoro 157 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). „Ze svého rozpočtu zaplatí kraj přibližně 26,4 milionu korun,“ uvedla radní kraje Radka Loučková Kotasová. Ralsko přidá 6,6 milionu korun na opravu chodníků či vybudování stezek pro pěší a cyklisty.

Silnice, která je důležitou spojnicí do bývalého vojenského prostoru Ralsko, je v nevyhovujícím stavu. Součástí projektu jsou i rekonstrukce dvou mostů a propustků, přeložení inženýrských sítí, výstavba autobusových zastávek nebo přestavba rozlehlé křižovatky v centru Kuřívod na okružní.

Na jiných krajských silnicích druhé třídy se už pracuje. Letos by po třech letech měla skončit rekonstrukce frekventované silnice 270 v Jablonném v Podještědí, naopak na začátku je oprava osmikilometrového úseku silnice 610 z Turnova až na hranici se Středočeským krajem. Tam se počítá s dokončením v závěru příštího roku. V dubnu by měla začít rekonstrukce silnice 286 v Jilemnicích na Semilsku a kraj v soutěžích hledá firmy, které opraví silnici 270 mezi Doksy a Dubou či postaví severozápadní obchvat Zákup na Českolipsku.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík

Štítky silnice, Mimoň, oprava,

 


 

Kam dál?

Učme se přežít jede letos opět na Sosnovou

středa, 10. dubna 2019, 16:00

Jako jeden z účinných nástrojů zlepšování stavu nehodovosti motocyklistů jsou bezesporu školy bezpečné jízdy. S bezplatnou formou...

Cyklistická sezóna začala: Bez přilby ani ránu!

středa, 10. dubna 2019, 11:30

Jaro je tady a s ním startuje i nová cyklistická sezóna. Jak začít? Třeba vhodnou trasou. Hlavně nepřecenit po zimě síly. A...

V Turnově probíhá rozsáhlá rekonstrukce, bez komplikací se ale...

středa, 10. dubna 2019, 10:12

Na začátku dubna odstartovala velká plánovaná rekonstrukce silnice druhé třídy č. 610 a Nádražní ulice v Turnově. Během prvních...

Statistika dopravních nehod. První tři měsíce roku jsou v kraji bez...

úterý, 9. dubna 2019, 11:04

Za leden až březen letošního roku byla Policie ČR v Libereckém kraji volána k celkem 1 075 dopravním nehodám. To představuje sice...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.